Europese kampioenschappen zwemmen 2018
Europese kampioenschappen zwemmen 2018 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Logo EK zwemmen | |||||||
Gehouden in | Glasgow | ||||||
Jaar | 2018 | ||||||
Data | 3 t/m 9 augustus | ||||||
Sport | Zwemmen | ||||||
Organisator | LEN | ||||||
Evenementen | 43 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Europese kampioenschappen zwemmen 2018 werden gehouden van 3 tot en met 9 augustus 2018 in het Tollcross International Swimming Centre in Glasgow. Het toernooi was onderdeel van de Europese kampioenschappen zwemsporten 2018.
Programma
Series en finale | Series en halve finales | Finale |
- Mannen
Augustus | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
50m vrije slag | ● | ||||||
100m vrije slag | ● | ||||||
200m vrije slag | ● | ||||||
400m vrije slag | ● | ||||||
800m vrije slag | ● | ||||||
1500m vrije slag | ● | ||||||
50m schoolslag | ● | ||||||
100m schoolslag | ● | ||||||
200m schoolslag | ● | ||||||
50m vlinderslag | ● | ||||||
100m vlinderslag | ● | ||||||
200m vlinderslag | ● | ||||||
50m rugslag | ● | ||||||
100m rugslag | ● | ||||||
200m rugslag | ● | ||||||
200m wisselslag | ● | ||||||
400m wisselslag | ● | ||||||
4x100m vrije slag | ● | ||||||
4x200m vrije slag | ● | ||||||
4x100m wisselslag | ● | ||||||
Finales | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 |
- Vrouwen
Augustus | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
50m vrije slag | ● | ||||||
100m vrije slag | ● | ||||||
200m vrije slag | ● | ||||||
400m vrije slag | ● | ||||||
800m vrije slag | ● | ||||||
1500m vrije slag | ● | ||||||
50m schoolslag | ● | ||||||
100m schoolslag | ● | ||||||
200m schoolslag | ● | ||||||
50m vlinderslag | ● | ||||||
100m vlinderslag | ● | ||||||
200m vlinderslag | ● | ||||||
50m rugslag | ● | ||||||
100m rugslag | ● | ||||||
200m rugslag | ● | ||||||
200m wisselslag | ● | ||||||
400m wisselslag | ● | ||||||
4x100m vrije slag | ● | ||||||
4x200m vrije slag | ● | ||||||
4x100m wisselslag | ● | ||||||
Finales | 2 | 2 | 3 | 2 | 4 | 2 | 5 |
- Gemengd
Augustus | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
4x100m vrije slag | ● | ||||||
4x200m vrije slag | ● | ||||||
4x100m wisselslag | ● | ||||||
Finales | 1 | 1 | 1 |
Medailles
- Legenda
- WR = Wereldrecord
- ER = Europees record
- CR = Kampioenschapsrecord
Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 1 Zilver | 1 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Benjamin Proud Verenigd Koninkrijk | 21,34 | Kristian Golomeev Griekenland | 21,44 | Andrea Vergani Italië | 21,68 |
100 m | Alessandro Miressi Italië | 48,01 | Duncan Scott Verenigd Koninkrijk | 48,23 | Mehdy Metella Frankrijk | 48,24 |
200 m | Duncan Scott Verenigd Koninkrijk | 1.45,34 | Danas Rapšys Litouwen | 1.46,07 | Michail Dovgaljoek Rusland | 1.46,15 |
400 m | Mychailo Romantsjoek Oekraïne | 3.45,18 | Henrik Christiansen Noorwegen | 3.47.07 | Henning Mühlleitner Duitsland | 3.47,18 |
800 m | Mychailo Romantsjoek Oekraïne | 7.42,96 | Gregorio Paltrinieri Italië | 7.45,12 | Florian Wellbrock Duitsland | 7.45,60 |
1500 m | Florian Wellbrock Duitsland | 14.36,15 | Mychailo Romantsjoek Oekraïne | 14.36,88 | Gregorio Paltrinieri Italië | 14.42,85 |
Rugslag | ||||||
50 m | Kliment Kolesnikov Rusland | 24,00 WR | Robert Glință Roemenië | 24,55 | Shane Ryan Ierland | 24,64 |
100 m | Kliment Kolesnikov Rusland | 52,53 | Jevgeni Rylov Rusland | 52,74 | Apostolos Christou Griekenland | 53,72 |
200 m | Jevgeni Rylov Rusland | 1.53,36 ER | Radosław Kawęcki Polen | 1.56,07 | Matteo Restivo Italië | 1.56,29 |
Schoolslag | ||||||
50 m | Adam Peaty Verenigd Koninkrijk | 26,09 CR | Fabio Scozzoli Italië | 26,79 | Peter John Stevens Slovenië | 27,06 |
100 m | Adam Peaty Verenigd Koninkrijk | 57,00 WR | James Wilby Verenigd Koninkrijk | 58,64 | Anton Tsjoepkov Rusland | 58,96 |
200 m | Anton Tsjoepkov Rusland | 2.06,80 ER | James Wilby Verenigd Koninkrijk | 2.08,39 | Luca Pizzini Italië | 2.08,54 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Andrij Hovorov Oekraïne | 22,48 CR | Benjamin Proud Verenigd Koninkrijk | 22,78 | Oleg Kostin Rusland | 22,97 |
100 m | Piero Codia Italië | 50,64 CR | Mehdy Metella Frankrijk | 51,24 | James Guy Verenigd Koninkrijk | 51,42 |
200 m | Kristóf Milák Hongarije | 1.52,79 CR | Tamás Kenderesi Hongarije | 1.54,36 | Federico Burdisso Italië | 1.55,97 |
Wisselslag | ||||||
200 m | Jérémy Desplanches Zwitserland | 1.57,04 | Philip Heintz Duitsland | 1.57,83 | Max Litchfield Verenigd Koninkrijk | 1.57,96 |
400 m | Dávid Verrasztó Hongarije | 4.10,65 | Max Litchfield Verenigd Koninkrijk | 4.11,00 | Joan Lluis Pons Spanje | 4.14,26 |
Vrije slag estafette | ||||||
4x100 m | Rusland Jevgeni Rylov Danila Izotov Vladimir Morozov Kliment Kolesnikov Vladislav Grinev Ivan Koezmenko Sergej Fesikov Andrej Zjilkin | 3.12,23 | Italië Luca Dotto Ivano Vendrame Lorenzo Zazzeri Alessandro Miressi | 3.12,90 | Polen Jan Świtkowski Konrad Czerniak Jakub Kraska Kacper Majchrzak Jan Hołub | 3.14,20 |
4x200 m | Verenigd Koninkrijk Calum Jarvis Duncan Scott Thomas Dean James Guy Stephen Milne Cameron Kurle | 7.05,32 CR | Rusland Michail Vekovisjtsjev Martin Maljoetin Danila Izotov Michail Dovgaljoek Vjatsjeslav Androesenko | 7.06,66 | Italië Alessio Proietti Colonna Filippo Megli Matteo Ciampi Mattia Zuin Stefano Di Cola | 7.07,58 |
Wisselslagestafette | ||||||
4x100 m | Verenigd Koninkrijk Nicholas Pyle Adam Peaty James Guy Duncan Scott Brodie Williams James Wilby Jacob Peters | 3.30,44 CR | Rusland Kliment Kolesnikov Anton Tsjoepkov Jegor Koejmov Vladimir Morozov Jevgeni Rylov Kirill Prigoda Aleksandr Sadovnikov Vladislav Grinev | 3.32,03 | Duitsland Christian Diener Fabian Schwingenschlögl Marius Kusch Damian Wierling Jan-Philip Glania Philip Heintz | 3.33,52 |
Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 1 Zilver | 1 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Sarah Sjöström Zweden | 23,74 CR | Pernille Blume Denemarken | 23,75 | Ranomi Kromowidjojo Nederland | 24,21 |
100 m | Sarah Sjöström Zweden | 52,93 | Femke Heemskerk Nederland | 53,23 | Charlotte Bonnet Frankrijk | 53,35 |
200 m | Charlotte Bonnet Frankrijk | 1.54,95 | Femke Heemskerk Nederland | 1.56,72 | Anastasia Goezjenkova Rusland | 1.56,77 |
400 m | Simona Quadarella Italië | 4.03,35 | Ajna Keselý Hongarije | 4.03,57 | Holly Hibbott Verenigd Koninkrijk | 4.05,01 |
800 m | Simona Quadarella Italië | 8.16,35 | Ajna Keselý Hongarije | 8.21,91 | Anna Jegorova Rusland | 8.24,61 |
1500 m | Simona Quadarella Italië | 15.51,61 | Sarah Köhler Duitsland | 15.57,85 | Ajna Keselý Hongarije | 16.03,22 |
Rugslag | ||||||
50 m | Georgia Davies Verenigd Koninkrijk | 27,23 | Anastasia Fesikova Rusland | 27,31 | Mimosa Jallow Finland | 27,70 |
100 m | Anastasia Fesikova Rusland | 59,19 | Georgia Davies Verenigd Koninkrijk | 59,36 | Carlotta Zofkova Italië | 59,61 |
200 m | Margeritha Panziera Italië | 2.06,18 CR | Darja Oestinova Rusland | 2.07,12 | Katalin Burián Hongarije | 2.07,43 |
Schoolslag | ||||||
50 m | Joelia Jefimova Rusland | 29,81 | Imogen Clark Verenigd Koninkrijk | 30,34 | Arianna Castiglioni Italië | 30,41 |
100 m | Joelia Jefimova Rusland | 1.05,53 CR | Rūta Meilutytė Litouwen | 1.06,26 | Arianna Castiglioni Italië | 1.06,54 |
200 m | Joelia Jefimova Rusland | 2.21,31 | Jessica Vall Spanje | 2.23,02 | Molly Renshaw Verenigd Koninkrijk | 2.23,43 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Sarah Sjöström Zweden | 25,16 | Emilie Beckmann Denemarken | 25,72 | Kimberly Buys België | 25,74 |
100 m | Sarah Sjöström Zweden | 56,13 | Svetlana Tsjimrova Rusland | 57,30 | Elena Di Liddo Italië | 57,58 |
200 m | Boglárka Kapás Hongarije | 2.07,13 | Svetlana Tsjimrova Rusland | 2.07,33 | Alys Thomas Verenigd Koninkrijk | 2.07,42 |
Wisselslag | ||||||
200 m | Katinka Hosszú Hongarije | 2.10,17 | Ilaria Cusinato Italië | 2.10,25 | Maria Ugolkova Zwitserland | 2.10,83 |
400 m | Fantine Lesaffre Frankrijk | 4.34,17 | Ilaria Cusinato Italië | 4.35,05 | Hannah Miley Verenigd Koninkrijk | 4.35,34 |
Vrije slag estafette | ||||||
4x100 m | Frankrijk Marie Wattel Charlotte Bonnet Margaux Fabre Béryl Gastaldello Anouchka Martin Assia Touati | 3.34,65 | Nederland Kim Busch Femke Heemskerk Kira Toussaint Ranomi Kromowidjojo Marjolein Delno | 3.34,77 | Denemarken Pernille Blume Signe Bro Julie Kepp Jensen Mie Nielsen Emily Gantriis | 3.37,03 |
4x200 m | Verenigd Koninkrijk Eleanor Faulkner Kathryn Greenslade Holly Hibbott Freya Anderson Lucy Hope | 7.51,65 | Rusland Valeria Salamatina Anna Jegorova Arina Openysjeva Anastasia Goezjenkova Irina Krivonogova | 7.52,87 | Duitsland Reva Foos Isabel Gose Sarah Köhler Annika Bruhn Marie Pietruschka | 7.53,76 |
Wisselslagestafette | ||||||
4x100 m | Rusland Anastasia Fesikova Joelia Jefimova Svetlana Tsjimrova Maria Kameneva Darja Oestinova Vitalina Simonova Arina Openysjeva | 3.54,22 CR | Denemarken Mie Nielsen Rikke Møller Pedersen Emilie Beckmann Pernille Blume | 3.56,69 | Verenigd Koninkrijk Georgia Davies Siobhan-Marie O'Connor Alys Thomas Freya Anderson Kathleen Dawson | 3.56,91 |
Gemengd
Onderdeel | 1 Goud | 1 Zilver | 1 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag estafette | ||||||
4×100 m | Frankrijk Jérémy Stravius Mehdy Metella Marie Wattel Charlotte Bonnet Maxime Grousset Margaux Fabre Béryl Gastaldello | 3.22,07 CR | Nederland Nyls Korstanje Stan Pijnenburg Femke Heemskerk Ranomi Kromowidjojo Kyle Stolk Kira Toussaint | 3.23,97 | Rusland Kliment Kolesnikov Vladislav Grinev Maria Kameneva Arina Openysjeva Danila Izotov Rozalja Nasretdinova | 3.24,50 |
4×200 m | Duitsland Jacob Heidtmann Henning Mühlleitner Reva Foos Annika Bruhn Marius Zobel Isabel Marie Gose | 7.28,43 CR | Rusland Michail Vekovisjtsjev Michail Dovgaljoek Valeria Salamatina Viktoria Andrejeva Martin Maljoetin Vjatsjeslav Androesenko Irina Krivonogova Anastasia Goezjenkova | 7.29,37 | Verenigd Koninkrijk Stephen Milne Craig McLean Kathryn Greenslade Freya Anderson Cameron Kurle Holly Hibbott | 7.29,72 |
Wisselslagestafette | ||||||
4×100 m | Verenigd Koninkrijk Georgia Davies Adam Peaty James Guy Freya Anderson Nicholas Pyle Charlotte Atkinson | 3.40,18 | Rusland Kliment Kolesnikov Joelia Jefimova Svetlana Tsjimrova Vladimir Morozov Grigori Tarasevitsj Ilja Chomenko Victoria Andrejeva Maria Kameneva | 3.42,71 | Italië Margherita Panziera Fabio Scozzoli Elena Di Liddo Alessandro Miressi Matteo Restivo Arianna Castiglioni Luca Dotto | 3.44,85 |
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 1 Zilver | 1 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusland | 10 | 10 | 6 | 26 |
2 | Verenigd Koninkrijk | 9 | 7 | 8 | 24 |
3 | Italië | 6 | 5 | 11 | 22 |
4 | Hongarije | 4 | 3 | 2 | 9 |
5 | Frankrijk | 4 | 1 | 2 | 7 |
6 | Zweden | 4 | 0 | 0 | 4 |
7 | Oekraïne | 3 | 1 | 0 | 4 |
8 | Duitsland | 2 | 2 | 4 | 8 |
9 | Zwitserland | 1 | 0 | 1 | 2 |
10 | Nederland | 0 | 4 | 1 | 5 |
11 | Denemarken | 0 | 3 | 1 | 4 |
12 | Litouwen | 0 | 2 | 0 | 2 |
13 | Griekenland | 0 | 1 | 1 | 2 |
Polen | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Spanje | 0 | 1 | 1 | 2 | |
16 | Noorwegen | 0 | 1 | 0 | 1 |
Roemenië | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18 | België | 0 | 0 | 1 | 1 |
Finland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ierland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Slovenië | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 43 | 43 | 43 | 129 |
Externe links
- (en) Officiële website
- (en) Live-uitslagen