Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2023
EK kortebaan 2023 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Otopeni | ||||||
Jaar | 2023 | ||||||
Data | 5 t/m 10 december | ||||||
Sport | Zwemmen | ||||||
Organisator | European Aquatics | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2023 werden van dinsdag 5 tot en met zondag 10 december 2023 georganiseerd in het Otopeni Aquatics Center in het Roemeense Otopeni, enkele kilometers ten noorden van de hoofdstad Boekarest.[1]
Belgische en Nederlandse selecties
België
De Belgische zwembond selecteerde negen zwemmers voor dit toernooi, een man en acht vrouwen.[2]
- Mannen
- Lucas Henveaux
- Vrouwen
- Zinke Delcommune
- Sarah Dumont
- Valentine Dumont
- Lucie Hanquet
- Camille Henveaux
- Grace Palmer
- Alisée Pisane
- Lotte Vanhauwaert
Nederland
De KNZB selecteerde twintig zwemmers voor dit toernooi, dertien mannen en zeven vrouwen.[3]
- Mannen
- Brandon van den Berg
- Thom de Boer
- Caspar Corbeau
- Koen de Groot
- Thomas Jansen
- Luca Janssen
- Arno Kamminga
- Ivo Kroes
- Sean Niewold
- Lucas Peters
- Jesse Puts
- Kenzo Simons
- Bram Zwetsloot
- Vrouwen
- Anna van Droffelaar
- Tessa Giele
- Silke Holkenborg
- Lotte Hosper
- Valerie van Roon
- Tes Schouten
- Kira Toussaint
Medailles
- Legenda
- WR = Wereldrecord
- ER = Europees record
- CR = Kampioenschapsrecord
Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Benjamin Proud | 20,18 ER | Florent Manaudou Frankrijk Szebasztián Szabó Hongarije | 20,74 | ||
100 m | Maxime Grousset Frankrijk | 45,46 | Alessandro Miressi Italië | 45,51 | David Popovici Roemenië | 46,05 |
200 m | Matthew Richards Verenigd Koninkrijk | 1.41,01 | James Guy Verenigd Koninkrijk | 1.41,12 | Danas Rapsys Litouwen | 1.41,15 |
400 m | Daniel Wiffen Ierland | 3.35,47 | Danas Rapsys Litouwen | 3.37,80 | Lucas Henveaux België | 3.37,91 |
800 m | Daniel Wiffen Ierland | 7.20,46 WR | David Aubry Frankrijk | 7.30.32 | Mykhailo Romanchuk Oekraïne | 7.22,18 |
1500 m | Daniel Wiffen Ierland | 14.11,09 | David Aubry Frankrijk | 14.21.78 | Mykhailo Romanchuk Oekraïne | 14.31,20 |
Rugslag | ||||||
50 m | Mewen Tomac Frankrijk | 22,84 | Ole Braunschweig Duitsland | 23,00 | Lorenzo Mora Italië Thierry Bollin Zwitserland | 23,10 |
100 m | Mewen Tomac Frankrijk | 49,72 | Yohann Ndoye-Brouard Frankrijk | 49,96 | Lorenzo Mora Italië | 50,04 |
200 m | Lorenzo Mora Italië | 1.48,43 | Luke Greenbank Verenigd Koninkrijk | 1.48,53 | Mewen Tomac Frankrijk | 1.48,55 |
Schoolslag | ||||||
50 m | Nicolo Martinenghi Italië | Simone Cerasuolo Italië | Emre Sakci Turkije | |||
100 m | Arno Kamminga Nederland | 56,52 | Nicolò Martinenghi Italië | 56,57 | Caspar Corbeau Nederland | 56,66 |
200 m | Caspar Corbeau Nederland | 2.02,41 | Anton McKee IJsland | 2.02,74 | Arno Kamminga Nederland | 2.03,32 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Noè Ponti Zwitserland | 21,79 | Szebasztián Szabó Hongarije | 21,96 | Maxime Grousset Frankrijk | 22,06 |
100 m | Noè Ponti Zwitserland | 48,47 ER,CR | Maxime Grousset Frankrijk | 49,00 | Jacob Peters Verenigd Koninkrijk | 49,98 |
200 m | Noè Ponti Zwitserland | 1.49,71 | Alberto Razzetti Italië | 1.50,10 | Richard Marton Hongarije | 1.52,12 |
Wisselslag | ||||||
100 m | Bernhard Reitshammer Oostenrijk | 51,39 | Noè Ponti Zwitserland | 51,62 | Andreas Vazaios Griekenland | 51,91 |
200 m | Duncan Scott Verenigd Koninkrijk | 1.50,98 | Alberto Razzetti Italië | 1.53,09 | Danas Rapsys Litouwen | 1.53,49 |
400 m | Alberto Razzetti | 3.57,01 CR | Duncan Scott | 4.00,17 | Apostolos Papastamos | 4.05,19 |
Vrije slag estafette | ||||||
4x50 m | Verenigd Koninkrijk Benjamin Proud (20,56) Matthew Richards (20,50) Alexander Cohoon (20,99) Lewis Burras (20,47) Duncan Scott | 1.22,52 | Italië Leonardo Deplano (21,05) Lorenzo Zazzeri (20,50) Thomas Ceccon (20,98) Alessandro Miressi (20,61) Giovanni Izzo | 1.23,14 | Griekenland Kristian Gkolomeev (21,15) Stergios Marios Bilas (21,02) Apostolos Christou (20,58) Andreas Vazaios (20,52) | 1.23,27 |
Wisselslagestafette | ||||||
4x50 m | Italië Lorenzo Mora (22,98) Nicolo Martinenghi (25,32) Thomas Ceccon (22,05) Lorenzo Zazzeri (20,43) Federico Poggio Giovanni Izzo | 1:30.78 | Verenigd Koninkrijk Oliver Morgan (23,48) Archie Goodburn (26,20) Jacob Peters (22,20) Matthew Richards (20,72) Jonathon Adam Edward Mildred Alexander Cohoon | 1:32.60 | Nederland Jesse Puts (24,53) Caspar Corbeau (25,50) Sean Niewold (22,39) Kenzo Simons (20,61)) Thom de Boer | 1:33.03 |
Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Michelle Coleman Zweden | 23,52 | Béryl Gastaldello Frankrijk | 23,71 | Julie Kepp Jensen Denemarken | 23,89 |
100 m | Béryl Gastaldello Frankrijk | 51,48 | Anna Hopkin Verenigd Koninkrijk | 51,66 | Freya Anderson Verenigd Koninkrijk | 52,10 |
200 m | Freya Anderson Verenigd Koninkrijk | 1.52,16 | Barbora Seemanova Tsjechië | 1.52,66 | Freya Colbert Verenigd Koninkrijk | 1.54,07 |
400 m | Simona Quadarella Italië | 3.59,50 | Anastasiia Kirpichnikova Frankrijk | 3.59,56 | Valentine Dumont België | 4.00,84 |
800 m | Anastasiia Kirpichnikova Frankrijk | 8.08,48 | Simona Quadarella Italië | 8.14,83 | Ajna Késely Hongarije | 8.18,73 |
1500 m | Anastasiia Kirpichnikova Frankrijk | 15.20,12 | Simona Quadarella Italië | 15.37,05 | Ajna Kesely Hongarije | 15.51,34 |
Rugslag | ||||||
50 m | Kira Toussaint Nederland | 25,82 | Louise Hansson Zweden | 26,23 | Analia Pigrée Frankrijk | 26,28 |
100 m | Kira Toussaint Nederland | 55,88 | Medi Harris Verenigd Koninkrijk | 56,81 | Mary-Ambre Moluh Frankrijk | 57,10 |
200 m | ||||||
Schoolslag | ||||||
50 m | Benedetta Pilato Italië | Eneli Jefimova Estland | Jasmine Nocentini Italië | |||
100 m | Eneli Jefimova Estland | 1.03,21 | Benedetta Pilato Italië | 1.03,76 | Tes Schouten Nederland | 1.04,04 |
200 m | Tes Schouten Nederland | 2.16,09 | Thea Blomsterberg Denemarken | 2.19,54 | Kristyna Horska Tsjechië | 2.19,63 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Tessa Giele Nederland Anna Ntountounaki Griekenland | 25,10 | Sara Junevik Zweden | 25,16 | ||
100 m | Louise Hansson Zweden | 55,37 | Angelina Kohler Duitsland | 55,50 | Anna Ntountounaki Griekenland | 55,98 |
200 m | Angelina Kohler Duitsland | 2.03,30 | Helena Rosendahl Bach Denemarken | 2.03,86 | Lana Pudar Bosnië en Herzegovina | 2.04,55 |
Wisselslag | ||||||
100 m | Charlotte Bonnet Frankrijk | 57,47 | Béryl Gastaldello Frankrijk | 57,67 | Louise Hansson Zweden | 58,33 |
200 m | Abbie Wood Verenigd Koninkrijk | 2.05,58 | Charlotte Bonnet Frankrijk | 2.06,58 | Lena Kreundl Oostenrijk | 2.06,89 |
400 m | Abbie Wood Verenigd Koninkrijk | 4:27,45 | Freya Colbert Verenigd Koninkrijk | 4.29,04 | Ellen Walshe Ierland | 4.29,64 |
Vrije slag estafette | ||||||
4x50 m | Zweden Sara Junevik (24,31) Michelle Coleman (23,29) Louise Hansson (23,95) Sofia Aastedt (24,05) Klara Thormalm Hanna Bergman | 1.35,60 | Italië Silvia di Pietro (24,39) Costanza Cocconcelli (24,21) Chiara Tarantino (24,20) Sara Curtis (24,12) | 1.36,92 | Verenigd Koninkrijk Anna Hopkin (23,97) Freya Anderson (24,23) Lucy Hope (24,49) Medi Harris (24,50) | 1.37,19 |
Wisselslagestafette | ||||||
4x50 m | Zweden Louise Hansson (26,47) Sophie Hansson (28,96) Sara Junevik (24,76) Michelle Coleman (23,07) Klara Thormalm Emmy Haellkvist Sofia Aastedt | 1.43,26 | Italië Costanza Cocconcelli (26,87) Benedetta Pilato (28,75) Silvia Di Pietro (25,19) Jasmine Nocentini (23,16) Anita Bottazzo | 1.43,97 | Verenigd Koninkrijk Kathleen Dawson (26,97) Imogen Clark (28,66) Keanna Macinnes (25,69) Anna Hopkin (23,35) Kara Hanlon Laura Stephens Freya Anderson | 1.44,67 |
Gemengd
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag estafette | ||||||
4x50 m | Verenigd Koninkrijk Benjamin Proud (20,39) Lewis Burras (20,69) Anna Hopkin (22,95) Freya Anderson (23,72) Alexander Cohoon Lucy Hope | 1.27,75 | Italië Alessandro Miressi (20,87) Lorenzo Zazzeri (20,48) Jasmine Nocentini (23,39) Silvia di Pietro (23,54) Leonardo Deplano Giovanni Izzo Sara Curtis | 1.28,28 | Frankrijk Maxime Grousset (21,04) Florent Manaudou (20,50) Charlotte Bonnet (23,54) Beryl Gastaldello (23,27) Stanislas Huilee Analia Pigree Pauline Mahieu | 1.28,35 |
Wisselslagestafette | ||||||
4x50 m | Italië Lorenzo Mora (23,01) Nicolò Martinenghi (24,87) Silvia Di Pietro (25,32) Jasmine Nocentini (23,38) Matteo Rivolta Federico Poggio | 1.36,58 | Frankrijk Mewen Tomac (22,83) Florent Manaudou (25,70) Beryl Gastaldello (24,92) Charlotte Bonnet (23,69) Stanislas Huille Mary-Ambre Moluh Analia Pigrée | 1.37,14 | Nederland Kira Toussaint (26,17) Caspar Corbeau (25,83) Tessa Giele (25,30) Kenzo Simons (20,56) Arno Kamminga Sean Niewold Valerie van Roon | 1.37,86 |
Medailleklassement
Bijgewerkt t/m 8 december 2023
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Verenigd Koninkrijk | 9 | 8 | 6 | 23 |
2 | Italië | 7 | 12 | 3 | 22 |
3 | Frankrijk | 7 | 10 | 6 | 23 |
4 | Nederland | 6 | 0 | 5 | 11 |
5 | Zweden | 4 | 1 | 2 | 7 |
6 | Zwitserland | 3 | 1 | 1 | 5 |
7 | Ierland | 3 | 0 | 1 | 4 |
8 | Duitsland | 1 | 2 | 0 | 3 |
9 | Estland | 1 | 1 | 0 | 2 |
10 | Griekenland | 1 | 0 | 4 | 5 |
11 | Oostenrijk | 1 | 0 | 1 | 2 |
12 | Hongarije | 0 | 2 | 3 | 5 |
13 | Denemarken | 0 | 2 | 1 | 3 |
14 | Litouwen | 0 | 1 | 2 | 2 |
15 | Tsjechië | 0 | 1 | 1 | 2 |
16 | IJsland | 0 | 1 | 0 | 1 |
17 | België | 0 | 0 | 2 | 2 |
Roemenië | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Oekraïne | 0 | 0 | 2 | 2 | |
20 | Bosnië en Herzegovina | 0 | 0 | 1 | 1 |
Turkije | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 43 | 42 | 44 | 129 |
Bron: LEN[4]
Externe link
- (en) Officiële website
- (en) Uitslagen
Bronnen, noten en/of referenties
|