Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2011
Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2011 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Het oude stadhuis van Szczecin | |||||||
Gehouden in | Szczecin, Polen | ||||||
Accommodatie | Floating Arena | ||||||
Editie | 15 | ||||||
Jaar | 2011 | ||||||
Data | 8 t/m 11 december | ||||||
Sport | Zwemmen | ||||||
Organisator | LEN | ||||||
Deelnemers | 543 atleten uit 38 landen | ||||||
Evenementen | 38 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2011 werden van donderdag 8 tot en met zondag 11 december 2011 georganiseerd in het Poolse Szczecin.
Wedstrijdschema
Donderdag 08/12 | Vrijdag 09/12 | Zaterdag 10/12 | Zondag 11/12 |
---|---|---|---|
Series vanaf 9:30 uur lokale tijd | |||
50 m vrij mannen 50 m school vrouwen 200 m wissel mannen 100 m rug vrouwen 200 m rug mannen 100 m vlinder mannen 200 m vlinder vrouwen 100 m school mannen 200 m wissel vrouwen 400 m vrij mannen 100 m vrij vrouwen 4×50 m wissel mannen | 50 m rug mannen 50 vlinder vrouwen 400 m wissel mannen 100 m wissel vrouwen 200 m school vrouwen 100 m vrij mannen 4×50 m vrij vrouwen 800 m vrij vrouwen | 50 m rug vrouwen 50 m school mannen 400 m vrij vrouwen 100 m rug mannen 100 m school vrouwen 100 m wissel mannen 100 m vlinder vrouwen 200 m vlinder mannen 4×50 m wissel vrouwen 1500 m vrij mannen | 50 vrij vrouwen 50 vlinder mannen 400 m wissel mannen 200 m school mannen 200 m vrij vrouwen 200 m vrij mannen 200 m rug vrouwen 4×50 m vrij mannen |
Finales - vanaf 17:00 uur lokale tijd | |||
HF 50 m vrij mannen HF 50 m school vrouwen F 400 m vrij mannen F 200 m rug mannen HF 100 m rug vrouwen HF 100 m vlinder mannen F 200 m wissel vrouwen HF 100 m school mannen F 200 m vlinder vrouwen F 200 m wissel mannen HF 100 m vrij vrouwen F 50 m vrij mannen F 50 m school vrouwen F 4×50 m wissel mannen | SS 800 m vrij vrouwen HF 50 m rug mannen HF 50 vlinder vrouwen F 400 m wissel mannen F 200 m school vrouwen F 100 m school mannen F 100 m vrij vrouwen HF 100 m vrij mannen F 100 m rug vrouwen F 100 m vlinder mannen HF 100 m wissel vrouwen F 50 vlinder vrouwen F 50 m rug mannen F 4×50 m vrij vrouwen | SS 1500 m vrij mannen HF 50 m rug vrouwen HF 50 m school mannen F 400 m vrij vrouwen HF 100 m wissel mannen HF 100 m school vrouwen HF 100 m rug mannen F 100 m wissel vrouwen F 200 m vlinder mannen HF 100 m vlinder vrouwen F 100 m vrij mannen F 50 m rug vrouwen F 50 m school mannen F 4×50 m wissel vrouwen | HF 50 vrij vrouwen HF 50 vlinder mannen F 400 m wissel mannen F 200 m school mannen F 200 m vrij vrouwen F 100 m wissel mannen F 100 m vlinder vrouwen F 200 m vrij mannen F 100 m school vrouwen F 100 m rug mannen F 200 m rug vrouwen F 50 vrij vrouwen F 50 vlinder mannen F 4×50 m vrij mannen |
Selecties
België
De Belgische zwembond selecteerde acht zwemmers voor dit toernooi, zeven mannen en één vrouw.[1]
- Mannen
- Jasper Aerents
- Jonas Coreelman
- Louis Croenen
- François Heersbrandt
- Raf Vandevelde
- Emmanuel Vanluchene
- Renaud Verjans
- Vrouwen
Duitsland
- Mannen
- Steffen Deibler (Hamburger SC)
- Markus Deibler (Hamburger SC)
- Tim Wallburger (SG Neukölln)
- Robin Backhaus (SG Neukölln)
- Tom Siara (SG Neukölln)
- Yannick Lebherz (DSW 1912 Darmstadt)
- Marco Koch (DSW 1912 Darmstadt)
- Paul Biedermann (SV Halle/Saale)
- Christian Kubusch (SC Magdeburg)
- Stefan Herbst (SSG Leipzig)
- Christian Diener (PSV Cottbus 90)
- Eric Steinhagen (SG Essen)
- Jan-Philip Glania (SG Frankfurt)
- Vrouwen
- Dorothea Brandt (SG Neukölln)
- Britta Steffen (SG Neukölln)
- Daniela Schreiber (SV Halle/Saale)
- Theresa Michalak (SV Halle/Saale)
- Silke Lippok (SSG Pforzheim)
- Jenny Mensing (SC 1911 Wiesbaden)
- Isabelle Härle (SV Nikar Heidelberg)
- Daniela Götz (VfL Waiblingen)
- Franziska Hentke (SC Magdeburg)
- Paulina Schmiedel (SG Essen)
- Doris Eichhorn (Aqua Berlin)
Italië
- Mannen
- Nicolo Beni (Esercito/Fiorentina Nuoto)
- Federico Bocchia (Esercito/NC Parma 91)
- Piero Codia (CC Aniene)
- Daniele Cremonesi (Forum SC)
- Alessandro Cuoghi (Rane Rosse Aqvasport)
- Gabriele Detti (Team Lombardia MGM)
- Alex Di Giorgio (CC Aniene)
- Mirko Di Tora (Fiamme Oro/NC Azzurra 91)
- Luca Angelo Dioli (Forestale Geas Nuoto)
- Luca Dotto (Forestale/Larus Nuoto)
- Paolo Facchinelli (NC Azzurra 91)
- Matteo Furlan (Plain Team Veneto)
- Stefano Iacobone (Team Lombardia MGM)
- Filippo Magnini (Larus Nuoto)
- Matteo Milli (Forum SC)
- Marco Orsi (Fiamme Oro/Uisp Bologna)
- Francesco Pavone (Andrea Doria)
- Mattia Pesce (Forum SC/Fiamme Oro)
- Rocco Potenza (Aurelia Nuoto Unicusano)
- Andrea Rolla (team Lombardia MGM)
- Fabio Scozzoli (Esercito/Imolanuoto)
- Lucio Spadaro (SC Flegreo/Fiamme Oro)
- Federico Turrini (Esercito/Nuoto Livorno)
- Vrouwen
- Arianna Barbieri (NC Azzurra 91)
- Ilaria Bianchi (Fiamme Azzurre/Azzurra ’91)
- Chiara Boggiatto (Esercito/Nuoto Livorno)
- Erika Buratto (Team Lombardia MGM)
- Martina Rita Caramignoli (Aurelia Unicusano)
- Giulia De Ascentis (CC Aniene)
- Martina De Memme (Esercito/Nuoto Livorno)
- Elena Di Liddo (CC Aniene)
- Erika Ferraioli (Esercito/Forum SC)
- Lisa Fissneider (Bolzano Nuoto)
- Roberta Ioppi (Team Lombardia MGM)
- Laura Letrari (Esercito/Bolzano Nuoto)
- Federica Pellegrini (CC Aniene)
- Marussia Pietrocola (Team Lombardia MGM)
- Alessia Polieri (Imolanuoto)
Nederland
De technisch directeur van de KNZB, Jacco Verhaeren, selecteerde 24 zwemmers voor dit toernooi, tien mannen en veertien vrouwen.[2]
- Mannen
- Robin van Aggele
- Jens Bakker
- Dion Dreesens
- Job Kienhuis
- Bastiaan Lijesen
- Mike Marissen
- Arjen van der Meulen
- Joost Reijns
- Roy Smeenge
- Joeri Verlinden
Medailles
- Legenda
- WR = Wereldrecord
- ER = Europees record
- CR = Kampioenschapsrecord
Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Konrad Czerniak Polen | 20,88 | Sergej Fesikov Rusland | 20,95 | Marco Orsi Italië | 21,01 |
100 m | Sergej Fesikov Rusland | 46,56 | Luca Dotto Italië | 46,89 | Krisztián Takács Hongarije | 47,46 |
200 m | Paul Biedermann Duitsland | 1.42,92 | Filippo Magnini Italië | 1.43,20 | László Cseh Hongarije | 1.43,71 |
400 m | Paul Biedermann Duitsland | 3.38,65 | Mads Glæsner Denemarken | 3.39,30 | Paweł Korzeniowski Polen | 3.40,54 |
1500 m | Mateusz Sawrymowicz Polen | 14.29,81 | Mads Glæsner Denemarken | 14.29,88 | Sergij Frolov Oekraïne | 14.35,22 |
Rugslag | ||||||
50 m | Aschwin Wildeboer Spanje | 23,43 | Flori Lang Zwitserland | 23,57 | Pavel Sankovitsj Wit-Rusland | 23,64 |
100 m | Radosław Kawęcki Polen | 50,43 | Aschwin Wildeboer Spanje | 50,61 | Pavel Sankovitsj Wit-Rusland | 51,14 |
200 m | Radosław Kawęcki Polen | 1.49,15 | Aschwin Wildeboer Spanje | 1.50,63 | Péter Bernek Hongarije | 1.51,21 |
Schoolslag | ||||||
50 m | Fabio Scozzoli Italië | 26,25 | Damir Dugonjič Slovenië | 26,34 | Alexander Dale Oen Noorwegen | 26,49 |
100 m | Alexander Dale Oen Noorwegen | 57,05 | Damir Dugonjič Slovenië | 57,29 | Fabio Scozzoli Italië | 57,30 |
200 m | Dániel Gyurta Hongarije | 2.02,37 | Vjatsjeslav Sinkevitsj Rusland | 2.03,61 | Michael Jamieson Verenigd Koninkrijk | 2.03,77 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Andrij Hovorov Oekraïne | 22,70 | Amaury Leveaux Frankrijk | 22,74 | Konrad Czerniak Polen | 22,77 |
100 m | Konrad Czerniak Polen | 49,62 | Jevgeni Korotysjkin Rusland | 49,88 | François Heersbrandt België | 50,44 |
200 m | László Cseh Hongarije | 1.50,87 | Nikolaj Skvortsov Rusland | 1.51,21 | Joe Roebuck Verenigd Koninkrijk | 1.51,62 |
Wisselslag | ||||||
100 m | Peter Mankoč Slovenië | 52,70 | Markus Deibler Duitsland | 53,04 | Martti Aljand Estland | 53,37 |
200 m | László Cseh Hongarije | 1.53,43 | Markus Rogan Oostenrijk | 1.53,63 | Gal Nevo Israël | 1.54,87 |
400 m | László Cseh Hongarije | 4.01,68 | David Verrasztó Hongarije | 4.03,03 | Gal Nevo Israël | 4.04,49 |
Vrije slag estafette | ||||||
4×50 m | Italië Luca Dotto Marco Orsi Federico Bocchia Andrea Rolla | 1.24,82 | Rusland Sergej Fesikov Jevgeni Lagoenov Andrej Gretsjin Nikita Konovalov | 1.25,11 | België François Heersbrandt Emmanuel Vanluchene Louis Croenen Jasper Aerents | 1.25,83 |
Wisselslagestafette | ||||||
4×50 m | Italië Mirco Di Tora Fabio Scozzoli Paolo Facchinelli Marco Orsi | 1.33,18 | Rusland Vitali Borisov Sergej Gejbel Jevgeni Korotysjkin Sergej Fesikov | 1.33,86 | Duitsland Christian Diener Erik Steinhagen Steffen Deibler Stefan Herbst | 1.34,41 |
Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Britta Steffen Duitsland | 24,01 | Jeanette Ottesen Denemarken | 24,11 | Triin Aljand Estland | 24,23 |
100 m | Britta Steffen Duitsland | 51,94 | Jeanette Ottesen Denemarken | 52,05 | Amy Smith Verenigd Koninkrijk | 52,77 |
200 m | Silke Lippok Duitsland | 1.54,08 | Melanie Costa Spanje | 1.54,31 | Evelyn Verrasztó Hongarije | 1.54,51 |
400 m | Mireia Belmonte Spanje | 3.56,39 | Lotte Friis Denemarken | 3.58,02 | Melanie Costa Spanje | 4.00,30 |
800 m | Lotte Friis Denemarken | 8.07,53 | Erika Villaécija Spanje | 8.12,23 | Melanie Costa Spanje | 8.16,28 |
Rugslag | ||||||
50 m | Anastasia Zoejeva Rusland | 26,23 | Georgia Davies Verenigd Koninkrijk | 26,93 | Simona Baumrtová Tsjechië | 26,94 |
100 m | Daryna Zevina Oekraïne | 56,96 | Anastasia Zoejeva Rusland | 57,12 | Mie Nielsen Denemarken | 57,57 |
200 m | Daryna Zevina Oekraïne | 2.02,25 CR | Duane da Rocha Spanje | 2.03,32 | Melanie Nocher Ierland | 2.04,29 |
Schoolslag | ||||||
50 m | Valentina Artemjeva Rusland | 30,06 | Dorothea Brandt Duitsland | 30,17 | Darja Dejeva Rusland | 30,63 |
100 m | Valentina Artemjeva Rusland | 1.05,19 | Rikke Møller-Pedersen Denemarken | 1.05,23 | Darja Dejeva Rusland | 1.05,83 |
200 m | Rikke Møller Pedersen Denemarken | 2.19,55 | Anastasia Chaun Rusland | 2.20,84 | Fanny Lecluyse België | 2.21,14 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Jeanette Ottesen Denemarken | 24,92 CR | Triin Aljand Estland | 25,51 | Svetlana Chachlova Wit-Rusland | 25,96 |
100 m | Jeanette Ottesen Denemarken | 56,22 | Jemma Lowe Verenigd Koninkrijk | 56,29 | Ilaria Bianchi Italië | 57,42 |
200 m | Mireia Belmonte Spanje | 2.03,37 | Jemma Lowe Verenigd Koninkrijk | 2.04,04 | Jessica Dickons Verenigd Koninkrijk | 2.04,80 |
Wisselslag | ||||||
100 m | Theresa Michalak Duitsland | 59,05 | Zsuzsanna Jakabos Hongarije | 59,72 | Mie Nielsen Denemarken | 1.00,10 |
200 m | Mireia Belmonte Spanje | 2.07,06 | Evelyn Verrasztó Hongarije | 2.08,28 | Hannah Miley Verenigd Koninkrijk | 2.08,34 |
400 m | Mireia Belmonte Spanje | 4.24,55 CR | Hannah Miley Verenigd Koninkrijk | 4.26,06 | Zsuzsanna Jakabos Hongarije | 4.27,86 |
Vrije slag estafette | ||||||
4×50 m | Duitsland Britta Steffen Dorothea Brandt Paulina Schmiedel Daniela Schreiber | 1.37,29 | Denemarken Mie Nielsen Pernille Blume Katrine Holm Sørensen Jeanette Ottesen | 1.37,63 | Italië Erika Ferraioli Erica Buratto Federica Pellegrini Laura Letrari | 1.38,12 |
Wisselslagestafette | ||||||
4×50 m | Denemarken Mie Nielsen Rikke Møller Pedersen Jeanette Ottesen Pernille Blume | 1.46,48 | Rusland Anastasia Zoejeva Valentina Artemjeva Irina Bespalova Margrita Nesterova | 1.47,08 | Polen Aleksandra Urbańczyk Ewa Ścieszko Anna Dowgiert Katarzyna Wilk | 1.48,70 |
Medailleklassement
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Duitsland | 7 | 2 | 1 | 10 |
2 | Denemarken | 5 | 7 | 2 | 14 |
3 | Spanje | 5 | 5 | 2 | 12 |
4 | Polen | 5 | 0 | 3 | 8 |
5 | Rusland | 4 | 9 | 2 | 15 |
6 | Hongarije | 4 | 3 | 5 | 12 |
7 | Italië | 3 | 2 | 4 | 9 |
8 | Oekraïne | 3 | 0 | 1 | 4 |
9 | Slovenië | 1 | 2 | 0 | 3 |
10 | Noorwegen | 1 | 0 | 1 | 2 |
11 | Verenigd Koninkrijk | 0 | 4 | 5 | 9 |
12 | Estland | 0 | 1 | 2 | 3 |
13 | Oostenrijk | 0 | 1 | 0 | 1 |
Zwitserland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Frankrijk | 0 | 1 | 0 | 1 | |
16 | België | 0 | 0 | 3 | 3 |
Wit-Rusland | 0 | 0 | 3 | 3 | |
18 | Israël | 0 | 0 | 2 | 2 |
19 | Tsjechië | 0 | 0 | 1 | 1 |
Ierland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 38 | 38 | 38 | 114 |
Externe links
- (en) Officiële website
- (en) Uitslagen