Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2006
Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2006 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Helsinki, Finland | ||||||
Accommodatie | Mäkelänrinteen uintikeskus | ||||||
Editie | 10 | ||||||
Jaar | 2006 | ||||||
Data | 7 t/m 10 december | ||||||
Sport | Zwemmen | ||||||
Organisator | LEN | ||||||
Deelnemers | Ca. 600 atleten uit 36 landen | ||||||
Evenementen | 38 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2006 werden gehouden in Helsinki, Finland, van 7 december tot 10 december 2006. Het evenement vond plaats in het zwemcomplex Mäkelänrinteen uintikeskus, waar ook de EK zwemmen 2000 werden gehouden.
Uitslagen
Mannen
50 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Eduard Lorente Ginesta | ESP | 21"53 |
2 | Milorad Čavić | SRB | 21"60 |
3 | Julien Sicot | FRA | 21"68 |
100 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Filippo Magnini | ITA | 46"81 |
2 | Stefan Nystrand | SWE | 47"05 |
3 | Alain Bernard | FRA | 47"24 |
200 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Filippo Magnini | ITA | 1'42"54 |
2 | Massimiliano Rosolino | ITA | 1'44"17 |
3 | Paweł Korzeniowski | POL | 1'44"41 |
400 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Joeri Priloekov | RUS | 3'39"02 |
2 | Przemyslaw Stanczyk | POL | 3'39"92 |
3 | Paweł Korzeniowski | POL | 3'40"40 |
1500 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Joeri Priloekov | RUS | 14'16"13 (ER) |
2 | Mateusz Sawrymowicz | POL | 14'28"43 |
3 | Sébastien Rouault | FRA | 14'39"06 |
50 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Helge Meeuw | GER | 23"70 |
2 | Thomas Rupprath | GER | 23"92 |
3 | Lubos Krizko | SVK | 24"19 |
100 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Arkadi Vjatsjanin | RUS | 51"11 |
2 | Helge Meeuw | GER | 51"16 |
3 | Thomas Rupprath | GER | 52"02 |
200 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Arkadi Vjatsjanin | RUS | 1'49"98 (ER) |
2 | Helge Meeuw | GER | 1'53"45 |
3 | Răzvan Florea | ROU | 1'53"71 |
50 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Oleg Lisogor | UKR | 26"50 |
2 | Alessandro Terrin | ITA | 26"92 |
3 | Darren Mew | GBR | 27"23 |
100 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Oleg Lisogor | UKR | 58"14 |
2 | Valeriy Dymo | UKR | 58"64 |
3 | Alexander Dale Oen | NOR | 58"70 |
200 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Dániel Gyurta | HUN | 2'06"58 |
2 | Slawomir Kuczko | POL | 2'06"61 |
3 | Paolo Bossini | ITA | 2'07"13 |
50 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Alexei Puninski | CRO | 23"21 |
2 | Thomas Rupprath | GER | 23"34 |
3 | Örn Arnarson | ISL | 23"55 |
100 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Milorad Čavić | SRB | 50"63 |
2 | Peter Mankoč | SLO | 50"78 |
3 | Nikolaj Skvortsov | RUS | 51"17 |
200 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Paweł Korzeniowski | POL | 1'52"33 |
2 | László Cseh | HUN | 1'53"08 |
3 | Nikolaj Skvortsov | RUS | 1'53"10 |
100 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Peter Mankoč | SLO | 53"05 |
2 | Vytautas Janusaitis | LTU | 53"66 |
3 | Aleksander Hetland | NOR | 53"70 |
200 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | László Cseh | HUN | 1'54"43 |
2 | Vytautas Janusaitis | LTU | 1'56"20 |
3 | Tamas Kerekjarto | HUN | 1'57"12 |
400 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Luca Marin | ITA | 4'01"71 |
2 | László Cseh | HUN | 4'03"39 |
3 | Yonnis Drymonakos | GRE | 4'05"94 |
4x50 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Stefan Nystrand Petter Stymne Marcus Piehl Jonas Tilly | SWE | 1'24"89 (WR) |
2 | Frédérick Bousquet Julien Sicot David Maître Alain Bernard | FRA | 1'25"16 |
3 | Johan Kenkhuis Bas van Velthoven Robin van Aggele Mitja Zastrow | NED | 1'26"03 |
4x50 wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Helge Meeuw Johannes Neumann Thomas Rupprath Jens Schreiber | GER | 1'34"06 (WR) |
2 | Tero Räty Jarno Pihlava Jere Hard Matti Rajakylä | FIN | 1'34"95 |
3 | Cesare Pizzironi Alessandro Terrin Rudy Goldin Filippo Magnini | ITA | 1'35"20 |
Vrouwen
50 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Marleen Veldhuis | NED | 23"69 |
2 | Therese Alshammar | SWE | 23"76 |
3 | Hanna-Maria Seppälä | FIN | 24"57 |
100 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Marleen Veldhuis | NED | 52"41 |
2 | Alena Poptsjanka | FRA | 52"91 |
3 | Josefin Lillhage | SWE | 53"09 |
200 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Alena Poptsjanka | FRA | 1'54"25 (ER) |
2 | Otylia Jędrzejczak | POL | 1'54"39 |
3 | Josefin Lillhage | SWE | 1'54"75 |
400 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Laure Manaudou | FRA | 3'56"09 (WR) |
2 | Federica Pellegrini | ITA | 3'59"96 |
3 | Joanne Jackson | GBR | 4'01"48 |
800 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Laure Manaudou | FRA | 8'12"24 |
2 | Anastasia Ivanenko | RUS | 8'18"09 |
3 | Erika Villaecija Garcia | ESP | 8'20"09 |
50 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Janine Pietsch | GER | 27"32 |
2 | Iryna Amsjennikova | UKR | 27"44 |
3 | Anna Gostomelski | ISR | 27"50 |
100 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Laure Manaudou | FRA | 57"87 |
2 | Antje Buschschulte | GER | 58"20 |
3 | Iryna Amsjennikova | UKR | 59"03 |
200 meter rugslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Esther Baron | FRA | 2'04"08 (ER) |
2 | Iryna Amsjennikova | UKR | 2'04"57 |
3 | Elizabeth Simmonds | GBR | 2'05"74 |
50 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Janne Schäfer | GER | 30"43 |
2 | Kate Haywood | GBR | 30"88 |
3 | Elena Bogomazova | RUS | 30"98 |
100 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Anna Khlistunova | UKR | 1'05"73 |
2 | Kirsty Balfour | GBR | 1'06"57 |
3 | Janne Schäfer | GER | 1'07"32 |
200 meter schoolslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Kirsty Balfour | GBR | 2'21"82 |
2 | Anne Poleska | GER | 2'23"12 |
3 | Beata Kamińska | POL | 2'24"87 |
50 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Therese Alshammar | SWE | 25"36 |
2 | Inge Dekker | NED | 25"65 |
3 | Anna-Karin Kammerling | SWE | 25"92 |
100 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Antje Buschschulte | GER | 56"94 |
2 | Inge Dekker | NED | 57"19 |
3 | Martina Moravcová | SVK | 57"59 |
200 meter vlinderslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Otylia Jędrzejczak | POL | 2'04"94 (ER) |
2 | Beatrix Boulsevicz | HUN | 2'06"73 |
3 | Jessica Dickons | GBR | 2'07"36 |
100 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Hanna-Maria Seppälä | FIN | 1'00"45 |
2 | Ganna Dzekal' | UKR | 1'00"50 |
3 | Svitlana Khakhlova | BLR | 1'00"78 |
200 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Katarzyna Baranowska | POL | 2'09"47 |
2 | Camille Muffat | FRA | 2'10"83 |
3 | Aleksandra Urbanczyk | POL | 2'10"89 |
400 meter wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Alessia Filippi | ITA | 4'31"58 |
2 | Katarzyna Baranowska | POL | 4'32"78 |
3 | Anastasia Ivanenko | RUS | 4'33"46 |
4x50 meter vrije slag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Magdalena Kuras Therese Alshammar Anna-Karin Kammerling Josefin Lillhage | SWE | 1'36"61 |
2 | Inge Dekker Saskia de Jonge Chantal Groot Marleen Veldhuis | NED | 1'37"27 |
3 | Daniela Samulski Daniela Goetz Meike Freitag Annika Lurz | GER | 1'38"50 |
4x50 wisselslag
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Janine Pietsch Janne Schäfer Antje Buschschulte Daniela Samulski | GER | 1'47"55 |
2 | Therese Alshammar Rebecca Ejdervik Anna-Karin Kammerling Josefin Lillhage | SWE | 1'48"14 |
3 | Elizabeth Simmonds Kate Haywood Rosalind Brett Francesca Halsall | GBR | 1'48"26 |
Medailleklassement
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Duitsland | 6 | 6 | 3 | 15 |
2 | Frankrijk | 5 | 3 | 3 | 10 |
3 | Italië | 4 | 3 | 2 | 9 |
4 | Rusland | 4 | 1 | 4 | 9 |
5 | Polen | 3 | 5 | 4 | 12 |
6 | Oekraïne | 3 | 4 | 1 | 8 |
7 | Zweden | 3 | 3 | 3 | 9 |
8 | Hongarije | 2 | 3 | 1 | 6 |
Nederland | 2 | 3 | 1 | 6 | |
10 | Verenigd Koninkrijk | 1 | 2 | 5 | 8 |
11 | Finland | 1 | 1 | 1 | 3 |
12 | Slovenië | 1 | 1 | 0 | 2 |
Servië | 1 | 1 | 0 | 2 | |
14 | Spanje | 1 | 0 | 1 | 2 |
15 | Kroatië | 1 | 0 | 0 | 1 |
16 | Litouwen | 0 | 2 | 0 | 2 |
17 | Slowakije | 0 | 0 | 2 | 2 |
Noorwegen | 0 | 0 | 2 | 2 | |
19 | Wit-Rusland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Griekenland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
IJsland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Israël | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Roemenië | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 38 | 38 | 38 | 114 |