Seizoen | Competitie | Niveau | Eindstand | Pokal[1] | Opmerking |
SC Cottbus |
1963/64 | DDR-Liga Groep Noord | II | 3 | 1e ronde | < BSG Motor Görlitz: 2-3 |
1964/65 | 2 | 2e ronde | < SC Neubrandenburg: 0-2 |
BSG Energie Cottbus |
1965/66 | DDR-Liga Groep Noord | II | 3 | 2e ronde | < SC Motor Jena: 0-2 |
1966/67 | 3 | 2e ronde | < 1. FC Lokomotive Leipzig: 0-1 |
1967/68 | 2 | 8e finale | < 1. FC Union Berlin: 1-1 n.v. / 0-1 |
1968/69 | 5 | 1e ronde | < BSG Motor Babelsberg: 1-2 |
1969/70 | 4 | 8e finale | < 1. FC Lokomotive Leipzig: 0-5; 2e in promotieserie; Liga-topscorer: Peter Effenberger (21) |
1970/71 | 4 | tussenronde | < Stahl Eisenhüttenstadt: 1-3 |
1971/72 | DDR-Liga Groep B | 3 | tussenronde | < BSG Chemie Glauchau: 2-3 n.v. |
1972/73 | 2 | 1e ronde | < BSG Chemie Buna Schkopau: 1-2; 2e in promotieserie; Liga-topscorer: Peter Effenberger (16) |
1973/74 | DDR-Oberliga | I | 14 | halve finale | < FC Carl Zeiss Jena: 1-1 / 1-7 |
1974/75 | DDR-Liga Groep D | II | 1 | 2e ronde | < Dynamo Dresden: 1-2 n.v.; 2e in promotieserie; Ligatopscorer: Erhard Gröger (13) |
1975/76 | DDR-Oberliga | I | 14 | 8e finale | < 1. FC Magdeburg: 0-3 / 0-3 |
1976/77 | DDR-Liga Groep D | II | 5 | tussenronde | < BSG Stahl Hennigsdorf: 1-2; Ligatopscorer: Erhard Gröger (15) |
1977/78 | 2 | 8e finale | < FC Vorwärts Frankfurt/Oder: 2-1 / 0-4 |
1978/79 | 1 | kwartfinale | < Dynamo Dresden: 1-4 / 0-2; 4e plaats promotieserie; Liga-topscorer: Peter Zierau (17) |
1979/80 | 1 | 2e ronde | < Hansa Rostock: 1-4; 3e plaats promotieserie; Liga-topscorer: Peter Zierau (19) |
1980/81 | 1 | 1e ronde | < BSG Chemie PCK Schwedt II: 3-4 n.v.; 1e in promotieserie |
1981/82 | DDR-Oberliga | I | 13 | halve finale | < Dynamo Dresden: 1-4 |
1982/83 | DDR-Liga Groep B | II | 3 | 2e ronde | < BSG Motor West Karl-Marx-Stadt: 2-4 |
1983/84 | 4 | 1e ronde | < BSG Fortschritt Wittstock: 0-1 |
1984/85 | DDR-Liga Groep A | 4 | 1e ronde | < Fortschritt Weida: 1-2 |
1985/86 | 2 | 2e ronde | < Rot-Weiß Erfurt: 0-5; kampioen BFC Dynamo II mag niet promoveren |
1986/87 | DDR-Oberliga | I | 13 | 1e ronde | < BSG Chemie Ilmenau: 1-3 |
1987/88 | DDR-Liga Groep A | II | 1 | 8e finale | < Hansa Rostock: 2-3; Liga-topscorer: Detlef Irrgang (25) |
1988/89 | DDR-Oberliga | I | 10 | 8e finale | < BSG Wismut Aue: 0-3 |
1989/90 | 7 | 1e ronde | < BSG Wismut Gera: 0-4 |
1990/91 | 13 | 2e ronde | < Chemnitzer FC: 0-2 |
Energie Cottbus |
1991/92 | Oberliga Nordost#Mitte | III | 3 | -- |
1992/93 | 3 | -- |
1993/94 | 2 | -- | 3e in promotieserie met FSV Zwickau en BSV Brandenburg |
1994/95 | Regionalliga Nordost | 7 | -- | winnaar Landespokal > FV Motor Eberswalde: 2-1 |
1995/96 | 3 | 1e ronde | < SV Meppen: 1-2; winnaar Landespokal > Frankfurter FC Viktoria: 1-0 |
1996/97 | 1 | finale | < VfB Stuttgart: 0-2; promotieplay-off > Hannover 96: 0-0 / 3-1; winnaar Landespokal > Eisenhüttenstädter FC Stahl II: 6-1 |
1997/98 | 2. Bundesliga | II | 4 | 2e ronde | < SV Waldhof Mannheim: 3-4; winnaar Landespokal > Eisenhüttenstädter FC Stahl: 2-1 |
1998/99 | 11 | 2e ronde | < Borussia Mönchengladbach: 2-4 |
1999/00 | 3 | 8e finale | < SC Freiburg: 0-2 |
2000/01 | Bundesliga | I | 14 | 2e ronde | < SSV Ulm 1846: 0-2 |
2001/02 | 13 | 1e ronde | < KFC Uerdingen 05: 0-1 |
2002/03 | 18 | 1e ronde | < 1. FC Kaiserslautern: 0-1 |
2003/04 | 2. Bundesliga | II | 4 | 1e ronde | < VfL Wolfsburg II: 0-2 |
2004/05 | 11 | 2e ronde | < Hannover 96: 2-2 (4-5 n.s.) |
2005/06 | 3 | 2e ronde | < DSC Arminia Bielefeld: 1-2 |
2006/07 | Bundesliga | I | 13 | 1e ronde | < Rot-Weiss Essen: 0-1 |
2007/08 | 14 | 1e ronde | < Rot-Weiss Essen: 2-2 (5-6 n.s.) |
2008/09 | 16 | 8e finale | > Bayer 04 Leverkusen: 1-3; pd-wedstrijden > 1. FC Nürnberg: 0-3 / 0-2 |
2009/10 | 2. Bundesliga | II | 9 | 2e ronde | < TuS Koblenz: 2-2 (2-4 n.s.) |
2010/11 | 6 | halve finale | < MSV Duisburg: 1-2; Ligatopscorer: Nils Petersen (25). |
2011/12 | 14 | 1e ronde | < Holstein Kiel: 0-3 |
2012/13 | 8 | 1e ronde | < SV Sandhausen: 0-3 |
2013/14 | 18 | 2e ronde | < TSG 1899 Hoffenheim: 0-3 n.v. |
2014/15 | 3. Liga | III | 7 | 1e ronde | < Hamburger SV: 2-2 (1-4 n.s.); winnaar Landespokal > FSV Union Fürstenwalde: 3-2 |
2015/16 | 19 | 1e ronde | < 1. FSV Mainz 05: 0-3 |
2016/17 | Regionalliga Nordost | IV | 2 | -- | winnaar Landespokal > FSV 63 Luckenwalde: 2-0 |
2017/18 | 1 | 1e ronde | < VfB Stuttgart: 2-2 (3-4 n.s.); promotie play-off > SC Weiche Flensburg 08: 3-2 / 0-0; winnaar Landespokal > SV Babelsberg 03: 1-0 |
2018/19 | 3. Liga | III | 17 | 1e ronde | < SC Freiburg: 2-2 (3-5 n.s.); winnaar Landespokal > FSV Optik Rathenow: 1-0 |
2019/20 | Regionalliga Nordost | IV | 3 | 1e ronde | < FC Bayern München: 1-3; competitie afgebroken i.v.m. coronapandemie |
2020/21 | 9 | -- | competitie afgebroken i.v.m. coronapandemie |
2021/22 | 3 | -- | |
2022/23 | 1 | 1e ronde | < Werder Bremen: 1-2; promotie play-off > SpVgg Unterhaching: 1-2/0-2; winnaar Landespokal > FSV 63 Luckenwalde: 4-1 |
2023/24 | . | 1e ronde | < SC Paderborn 07: 0-7 |