Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1968
Langlaufen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Winterspelen 1968 in Grenoble.
Heren
15 kilometer
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Harald Grønningen | NOR | 47:54.2 |
2 | Eero Mäntyranta | FIN | 47:56.1 |
3 | Gunnar Larsson | SWE | 48:33.7 |
4 | Kalevi Laurila | FIN | 48:37.6 |
5 | Jan Halvarsson | SWE | 48:39.1 |
6 | Bjarne Andersson | SWE | 48:41.1 |
7 | Pål Tyldum | NOR | 48:42.0 |
8 | Odd Martinsen | NOR | 48:59.3 |
30 kilometer
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Franco Nones | ITA | 1:35:39.2 |
2 | Odd Martinsen | NOR | 1:36:28.9 |
3 | Eero Mäntyranta | FIN | 1:36:55.3 |
4 | Vladimir Voronkov | URS | 1:37:10.8 |
5 | Giulio De Florian | ITA | 1:37:12.9 |
6 | Kalevi Laurila | FIN | 1:37:29.8 |
7 | Kalevi Oikarainen | FIN | 1:37:34.4 |
8 | Gunnar Larsson | SWE | 1:37:48.1 |
50 kilometer
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Ole Ellefsæter | NOR | 2:28:45.8 |
2 | Vjatsjeslav Vedenin | URS | 2:29:05.5 |
3 | Josef Haas | SUI | 2:29:14.8 |
4 | Pål Tyldum | NOR | 2:29:26.7 |
5 | Melcher Risberg | SWE | 2:29:37.0 |
6 | Gunnar Larsson | SWE | 2:29:37.2 |
7 | Jan Halvarsson | SWE | 2:30:05.9 |
8 | Reidar Hjermstad | NOR | 2:31:01.8 |
4 x 10 kilometer Estafette
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Odd Martinsen Pål Tyldum Harald Grønningen Ole Ellefsæter | NOR | 2:08:33.5 |
2 | Jan Halvarsson Bjarne Andersson Gunnar Larsson Assar Rönnlund | SWE | 2:10:13.2 |
3 | Kalevi Oikarainen Hannu Taipale Kalevi Laurila Eero Mäntyranta | FIN | 2:10:56.7 |
4 | Vladimir Voronkov Anatolij Akentiev Valeri Tarakanov Vjatsjeslav Vedenin | URS | 2:10:57.2 |
5 | Konrad Hischler Josef Haas Florian Koch Alois Kälin | SUI | 2:15:32.4 |
6 | Giulio De Florian Franco Nones Palmiro Serafini Aldo Stella | ITA | 2:16:32.2 |
7 | Gerhard Grimmer Axel Lesser Peter Thiel Gert-Dietmar Klause | GDR | 2:19:22.8 |
8 | Helmut Gerlach Walter Demel Herbert Steinbeißer Karl Buhl | FRG | 2:19:37.6 |
Dames
5 kilometer
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Toini Gustafsson | SWE | 16:45.2 |
2 | Galina Koelakova | URS | 16:48.4 |
3 | Alevtina Koltsjina | URS | 16:51.6 |
4 | Barbro Martinsson | SWE | 16:52.9 |
5 | Marjatta Kajosmaa | FIN | 16:54.6 |
6 | Rita Atsjkina | URS | 16:55.1 |
7 | Inger Aufles | NOR | 16:58.1 |
8 | Senja Pusula | FIN | 17:00.3 |
10 kilometer
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Toini Gustafsson | SWE | 36:45.5 |
2 | Berit Mørdre | NOR | 37:54.6 |
3 | Inger Aufles | NOR | 37:59.9 |
4 | Barbro Martinsson | SWE | 38:07.1 |
5 | Marjatta Kajosmaa | FIN | 38:09.0 |
6 | Galina Koelakova | URS | 38:26.7 |
7 | Alevtina Koltsjina | URS | 38:52.9 |
8 | Babben Enger-Damon | NOR | 38:54.4 |
3 x 5 kilometer Estafette
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Inger Aufles Babben Enger-Damon Berit Mørdre | NOR | 57:30.0 |
2 | Britt Strandberg Toini Gustafsson Barbro Martinsson | SWE | 57:51.0 |
3 | Alevtina Koltsjina Rita Atsjkina Galina Koelakova | URS | 58:13.6 |
4 | Senja Pusula Marjatta Olkkonen Marjatta Kajosmaa | FIN | 58:45.1 |
5 | Weronika Budny Józefa Czerniawska Stefania Biegun | POL | 59:04.7 |
6 | Renate Köhler Gudrun Schmidt Christine Nestler | GDR | 59:33.9 |
7 | Michaela Endler Barbara Barthel Monika Mrklas | FRG | 1:01:49.3 |
8 | Velitsjka Pandeva Nadezjda Vassiljeva Svetana Sotirova | BUL | 1:05:35.7 |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Noorwegen | 4 | 2 | 1 | 7 |
2 | Zweden | 2 | 2 | 1 | 5 |
3 | Italië | 1 | 0 | 0 | 1 |
4 | Sovjet-Unie | 0 | 2 | 2 | 4 |
5 | Finland | 0 | 1 | 2 | 3 |
6 | Zwitserland | 0 | 0 | 1 | 1 |
7 | 7 | 7 | 21 |
Externe links
- (en) Officieel rapport Olympische Winterspelen 1968