Seznam olympijských medailistů ve sportovní gymnastice
Toto je seznam olympijských medailistů ve sportovní gymnastice na letních olympijských hrách.
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Víceboj
Hrazda
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1896 | Hermann Weingärtner Německo (GER) | Alfred Flatow Německo (GER) | nebyla udělena |
LOH 1900 | nebylo na programu LOH | ||
LOH 1904 | Anton Heida Spojené státy americké (USA) | nebyla udělena | George Eyser Spojené státy americké (USA) |
Edward Hennig Spojené státy americké (USA) | |||
1908–1920 | nebylo na programu LOH | ||
LOH 1924 | Leon Štukelj Jugoslávie (YUG) | Jean Gutweninger Švýcarsko (SUI) | André Higelin Francie (FRA) |
LOH 1928 | Georges Miez Švýcarsko (SUI) | Romeo Neri Itálie (ITA) | Eugen Mack Švýcarsko (SUI) |
LOH 1932 | Dallas Bixler Spojené státy americké (USA) | Heikki Savolainen Finsko (FIN) | Einari Teräsvirta Finsko (FIN) |
LOH 1936 | Aleksanteri Saarvala Finsko (FIN) | Konrad Frey Německo (GER) | Alfred Schwarzmann Německo (GER) |
LOH 1948 | Josef Stalder Švýcarsko (SUI) | Walter Lehmann Švýcarsko (SUI) | Veikko Huhtanen Finsko (FIN) |
LOH 1952 | Jack Günthard Švýcarsko (SUI) | Alfred Schwarzmann Německo (GER) | nebyla udělena |
Josef Stalder Švýcarsko (SUI) | |||
LOH 1956 | Takaši Ono Japonsko (JPN) | Jurij Titov Sovětský svaz (URS) | Masao Takemoto Japonsko (JPN) |
LOH 1960 | Takaši Ono Japonsko (JPN) | Masao Takemoto Japonsko (JPN) | Boris Šachlin Sovětský svaz (URS) |
LOH 1964 | Boris Šachlin Sovětský svaz (URS) | Jurij Titov Sovětský svaz (URS) | Miroslav Cerar Jugoslávie (YUG) |
LOH 1968 | Akinori Nakajama Japonsko (JPN) | nebyla udělena | Eizo Kenmotsu Japonsko (JPN) |
Michail Voronin Sovětský svaz (URS) | |||
LOH 1972 | Micuo Cukahara Japonsko (JPN) | Sawao Kató Japonsko (JPN) | Shigeru Kasamatsu Japonsko (JPN) |
LOH 1976 | Micuo Cukahara Japonsko (JPN) | Eizo Kenmotsu Japonsko (JPN) | Eberhard Gienger Západní Německo (FRG) |
LOH 1980 | Stojan Delčev Bulharsko (BUL) | Alexandr Diťatin Sovětský svaz (URS) | Nikolaj Andrianov Sovětský svaz (URS) |
LOH 1984 | Shinji Morisue Japonsko (JPN) | Tong Fei Čína (CHN) | Koji Gushiken Japonsko (JPN) |
LOH 1988 | Vladimir Arťomov Sovětský svaz (URS) | nebyla udělena | Holger Behrendt Německá demokratická republika (GDR) |
Valeri Liukin Sovětský svaz (URS) | Marius Gherman Rumunsko (ROU) | ||
LOH 1992 | Trent Dimas Spojené státy americké (USA) | Grigory Misutin Sjednocený tým (EUN) | nebyla udělena |
Andreas Wecker Německo (GER) | |||
LOH 1996 | Andreas Wecker Německo (GER) | Krasimir Dunev Bulharsko (BUL) | Fan Bin Čína (CHN) |
Alexej Němov Rusko (RUS) | |||
Vitalij Ščerbo Bělorusko (BLR) | |||
LOH 2000 | Alexej Němov Rusko (RUS) | Benjamin Varonian Francie (FRA) | Lee Joo-Hyung Jižní Korea (KOR) |
LOH 2004 | Igor Cassina Itálie (ITA) | Paul Hamm Spojené státy americké (USA) | Isao Yoneda Japonsko (JPN) |
LOH 2008 | Cou Kchaj Čína (CHN) | Jonathan Horton Spojené státy americké (USA) | Fabian Hambuechen Německo (GER) |
LOH 2012 | Epke Zonderland Nizozemsko (NED) | Fabian Hambüchen Německo (GER) | Cou Kchaj Čína (CHN) |
LOH 2016 | Fabian Hambüchen Německo (GER) | Danell Leyva Spojené státy americké (USA) | Nile Wilson Velká Británie (GBR) |
LOH 2020 | Daiki Hashimoto Japonsko (JPN) | Tin Srbić Chorvatsko (CRO) | Nikita Nagorny Sportovci ROV (ROC) |
Prostná
Bradla
Kůň našíř
Kruhy
Přeskok
Družstva
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1904 | Spojené státy americké (USA) John Grieb Anton Heida Max Hess Philip Kassel Julius Lenhart Ernst Reckeweg | Spojené státy americké (USA) Emil Beyer John Bissinger Arthur Rosenkampff Julian Schmitz Otto Steffen Max Wolf | Spojené státy americké (USA) John Duha Charles Krause George Mayer Robert Maysack Philip Schuster Edward Siegler |
LOH 1908 | Švédsko (SWE) Gösta Åsbrink Carl Bertilsson Hjalmar Cedercrona Andreas Cervin Rudolf Degermark Carl Folcker Sven Forssman Erik Granfelt Carl Hårleman Nils Hellsten Gunnar Höjer Arvid Holmberg Carl Holmberg Oswald Holmberg Hugo Jahnke John Jarlén Gustaf Johnsson Rolf Johnsson Nils von Kantzow Sven Landberg Olle Lanner Axel Ljung Osvald Moberg Carl Martin Norberg Erik Norberg Tor Norberg Axel Norling Daniel Norling Gösta Olson Leonard Peterson Sven Rosén Gustaf Rosenquist Axel Sjöblom Birger Sörvik Haakon Sörvik Karl Johan Svensson Karl Gustaf Vinqvist Nils Widforss | Norsko (NOR) Arthur Amundsen Carl-Albert Andersen Otto Authén Hermann Bohne Trygve Bøyesen Oskar Bye Conrad Carlsrud Sverre Grøner Harald Halvorsen Harald Hansen Petter Hol Eugen Ingebretsen Ole Iversen Per Mathias Jespersen Sigge Johannessen Nicolai Kiær Carl Klæth Thor Larsen Rolf Lefdahl Hans Lem Anders Moen Frithjof Olsen Carl Alfred Pedersen Paul Pedersen Sigvard Sivertsen John Skrataas Harald Smedvik Andreas Strand Olaf Syvertsen Thomas Thorstensen | Finsko (FIN) Eino Forsström Otto Granström Johan Kemp Iivari Kyykoski Heikki Lehmusto John Lindroth Yrjö Linko Edvard Linna Matti Markkanen Kaarlo Mikkolainen Veli Nieminen Kaarlo Kustaa Paasia Arvi Pohjanpää Aarne Pohjonen Eino Railio Heikki Riipinen Arno Saarinen Einar Werner Sahlstein Aarne Salovaara Karl Sandelin Elis Sipilä Viktor Smeds Kaarlo Soinio Kurt Enoch Stenberg Väinö Tiiri Karl Magnus Wegelius |
LOH 1912 | Itálie (ITA) Pietro Bianchi Guido Boni Alberto Braglia Giuseppe Domenichelli Carlo Fregosi Alfredo Gollini Francesco Loi Luigi Maiocco Giovanni Mangiante Lorenzo Mangiante Serafino Mazzarochi Guido Romano Paolo Salvi Luciano Savorini Adolfo Tunesi Giorgio Zampori Umberto Zanolini Angelo Zorzi | Maďarsko (HUN) József Bittenbinder Imre Erdődy Samu Fóti Imre Gellért Győző Haberfeld Ottó Hellmich István Herczeg József Keresztessy Lajos Kmetykó János Krizmanich Elemér Pászti Árpád Pédery Jenõ Rittich Ferenc Szüts Ödön Téry Géza Tuli | Velká Británie (GBR) Albert Betts William Cowhig Sidney Cross Harold Dickason Herbert Drury Bernard Franklin Leonard Hanson Samuel Hodgetts Charles Luck William MacKune Ronald McLean Alfred Messenger Henry Oberholzer Edward Pepper Edward Potts Reginald Potts George Ross Charles Simmons Arthur Southern William Titt Charles Vigurs Samuel Walker John Whitaker |
LOH 1920 | Itálie (ITA) Arnaldo Andreoli Ettore Bellotto Pietro Bianchi Fernando Bonatti Luigi Cambiaso Luigi Contessi Carlo Costigliolo Luigi Costigliolo Giuseppe Domenichelli Roberto Ferrari Carlo Fregosi Romualdo Ghiglione Ambrogio Levati Francesco Loi Vittorio Lucchetti Luigi Maiocco Ferdinando Mandrini Lorenzo Mangiante Antonio Marovelli Michele Mastromarino Giuseppe Paris Manlio Pastorini Ezio Roselli Paolo Salvi Giovanni Tubino Giorgio Zampori Angelo Zorzi | Belgie (BEL) Eugenius Auwerkerken Théophile Bauer François Claessens Augustus Cootmans Frans Gibens Albert Haepers Domien Jacob Félicien Kempeneers Jules Labéeu Hubert Lafortune Auguste Landrieu Charles Lannie Constant Loriot Nicolaas Moerloos Ferdinand Minnaert Louis Stoop Jean Van Guysse Alphonse Van Mele François Verboven Jean Verboven Julien Verdonck Joseph Verstraeten Georges Vivex Julianus Wagemans | Francie (FRA) Georges Berger Émile Bouchès René Boulanger Alfred Buyenne Eugène Cordonnier Léon Delsarte Lucien Démanet Paul Durin Georges Duvant Fernand Fauconnier Arthur Hermann Albert Hersoy André Higelin Auguste Hoël Louis Kempe Georges Lagouge Paulin Lemaire Ernest Lespinasse Émile Martel Jules Pirard Eugène Pollet Georges Thurnherr Marco Torrès François Walker Julien Wartelle Paul Wartelle |
LOH 1924 | Itálie (ITA) Luigi Cambiaso Mario Lertora Vittorio Lucchetti Luigi Maiocco Ferdinando Mandrini Francesco Martino Giuseppe Paris Giorgio Zampori | Francie (FRA) Eugène Cordonnier Léon Delsarte François Gangloff Jean Gounot Arthur Hermann André Higelin Joseph Huber Albert Séguin | Švýcarsko (SUI) Hans Grieder August Güttinger Jean Gutweninger Georges Miez Otto Pfister Antoine Rebetez Carl Widmer Josef Wilhelm |
LOH 1928 | Švýcarsko (SUI) Hans Grieder August Güttinger Hermann Hänggi Eugen Mack Georges Miez Otto Pfister Eduard Steinemann Melchior Wezel | Československo (TCH) Josef Effenberger Jan Gajdoš Jan Koutný Emanuel Löffler Bedřich Šupčík Ladislav Tikal Ladislav Vácha Václav Veselý | Jugoslávie (YUG) Eduard Antonijevič Dragutin Cioti Stane Derganc Boris Gregorka Anton Malej Ivan Porenta Josip Primožič Leon Štukelj |
LOH 1932 | Itálie (ITA) Oreste Capuzzo Savino Guglielmetti Mario Lertora Romeo Neri Franco Tognini | Spojené státy americké (USA) Frank Haubold Frank Cumiskey Al Jochim Fred Meyer Michael Schuler | Finsko (FIN) Mauri Nyberg-Noroma Ilmari Pakarinen Heikki Savolainen Einari Teräsvirta Martti Uosikkinen |
LOH 1936 | Německo (GER) Franz Beckert Konrad Frey Alfred Schwarzmann Willi Stadel Inno Stangl Walter Steffens Matthias Volz Ernst Winter | Švýcarsko (SUI) Walter Bach Albert Bachmann Walter Beck Eugen Mack Georges Miez Michael Reusch Eduard Steinemann Josef Walter | Finsko (FIN) Mauri Nyberg-Noroma Veikko Pakarinen Aleksanteri Saarvala Heikki Savolainen Esa Seeste Einari Teräsvirta Eino Tukiainen Martti Uosikkinen |
LOH 1948 | Finsko (FIN) Paavo Aaltonen Veikko Huhtanen Kalevi Laitinen Olavi Rove Aleksanteri Saarvala Sulo Salmi Heikki Savolainen Einari Teräsvirta | Švýcarsko (SUI) Karl Frei Christian Kipfer Walter Lehmann Robert Lucy Michael Reusch Josef Stalder Emil Studer Melchior Thalmann | Maďarsko (HUN) László Baranyai Jozsef Fekete Gyözö Mogyorosi János Mogyorósi-Klencs Ferenc Pataki Lajos Sántha Lajos Tóth Ferenc Várkõi |
LOH 1952 | Sovětský svaz (URS) Vladimir Beljakov Iosif Berdijev Viktor Čukarin Jevgenij Korolkov Dmitrij Leonkin Valentin Muratov Michail Perlman Hrant Šahinjan | Švýcarsko (SUI) Hans Eugster Ernst Fivian Ernst Gebedinger Jack Günthard Hans Schwarzentruber Josef Stalder Melchior Thalmann Jean Tschabold | Finsko (FIN) Paavo Aaltanen Kalevi Laitinen Onni Lappalainen Kaino Lempinen Berndt Lindfors Olavi Rove Heikki Savolainen Kalevi Viskari |
LOH 1956 | Sovětský svaz (URS) Albert Azarjan Viktor Čukarin Valentin Muratov Boris Šachlin Pavel Stolbov Jurij Titov | Japonsko (JPN) Nobujuki Aihara Akira Kóno Masami Kubota Takaši Ono Masao Takemoto Šindži Cukawaki | Finsko (FIN) Raime Heinonen Olavi Laimuvirta Onni Lappalainen Berndt Lindfors Martti Mansikka Kalevi Suciemi |
LOH 1960 | Japonsko (JPN) Nobujuki Aihara Jukio Endó Takaši Micukuri Takaši Ono Masao Takemoto Šúdži Curumi | Sovětský svaz (URS) Albert Azarjan Valerij Kerdemilidi Nikolaj Miligulo Vladimir Portnoj Boris Šachlin Jurij Titov | Itálie (ITA) Giovanni Carminucci Pasquale Carminucci Gianfranco Marzolla Franco Menichelli Orlando Polmonari Angelo Vicardi |
LOH 1964 | Japonsko (JPN) Jukio Endó Takudži Hajata Takaši Micukuri Takaši Ono Šúdži Curumi Haruhiro Jamašita | Sovětský svaz (URS) Sergej Diomidov Viktor Leonťjev Viktor Lisickij Boris Šachlin Jurij Titov Jurij Capenko | Tým sjednoceného Německa (EUA) Siegfried Fülle Philipp Fürst Erwin Koppe Klaus Köste Günter Lyhs Peter Weber |
LOH 1968 | Japonsko (JPN) Jukio Endó Sawao Kató Takeši Kató Eizó Kenmocu Akinori Nakajama Micuo Cukahara | Sovětský svaz (URS) Sergej Diomidov Valerij Iljinych Valerij Karasjov Viktor Klimenko Viktor Lisickij Michail Voronin | Německá demokratická republika (GDR) Gunter Beier Matthias Brehme Gerhard Dietrich Siegfried Fulle Klaus Köste Peter Weber |
LOH 1972 | Japonsko (JPN) Šigeru Kasamacu Sawao Kató Eizó Kenmocu Akinori Nakajama Teruiči Okamura Micuo Cukahara | Sovětský svaz (URS) Nikolaj Andrianov Viktor Klimenko Alexandr Malejev Edvard Mikaeljan Vladimir Ščukin Michail Voronin | Německá demokratická republika (GDR) Matthias Brehme Wolfgang Klotz Klaus Köste Jürgen Paeke Reinhard Rychly Wolfgang Thune |
LOH 1976 | Japonsko (JPN) Šun Fudžimoto Hisato Igaraši Hiroši Kadžijama Sawao Kató Eizó Kenmocu Micuo Cukahara | Sovětský svaz (URS) Nikolaj Andrianov Alexandr Diťatin Gennadij Krysin Vladimir Marčenko Vladimir Markelov Vladimir Tichonov | Německá demokratická republika (GDR) Roland Brückner Rainer Hanschke Bernd Jager Wolfgang Klotz Lutz Mack Michael Nikolay |
LOH 1980 | Sovětský svaz (URS) Nikolaj Andrianov Eduard Azarjan Alexandr Diťatin Bogdan Makuc Vladimir Markelov Alexandr Tkačov | Německá demokratická republika (GDR) Ralf-Peter Hemmann Lutz Hoffmann Lutz Mack Michael Nikolay Andreas Bronst Roland Brückner | Maďarsko (HUN) Ferenc Donath Gyorgy Guczoghy Zoltan Kelemen Peter Kovacs Zoltán Magyar Istvan Vamos |
LOH 1984 | Spojené státy americké (USA) Bart Conner Timothy Daggett Mitchell Gaylord James Hartung Scott Johnson Peter Vidmar | Čína (CHN) Li Ning Li Siao-pching Li Jüe-ťiou Lou Jün Tchung Fej Sü Č'-čchiang | Japonsko (JPN) Kódži Gušiken Noritoši Hirata Nobujuki Kadžitani Šindži Morisue Kódži Sotomura Kjódži Jamawaki |
LOH 1988 | Sovětský svaz (URS) Vladimir Arťomov Dmitrij Bilozerčev Vladimir Gogoladze Sergej Charkov Valerij Ljukin Vladimir Novikov | Německá demokratická republika (GDR) Holger Behrendt Ralf Buechner Ulf Hoffmann Sylvio Kroll Sven Tippelt Andreas Wecker | Japonsko (JPN) Jukio Iketani Hirojuki Koniši Kóiči Mizušima Daisuke Nišikawa Tošiharu Sató Takahiro Jameda |
LOH 1992 | Sjednocený tým (EUN) Valeriji Belenkij Ihor Korobčynskyj Grigorij Misjutin Vitalij Ščerbo Rustam Šaripov Alexej Voropajev | Čína (CHN) Kuo Lin-jao Li Čchun-jang Li Ta-šuang Li Ke Li Ťing Li Siao-šuang | Japonsko (JPN) Jutaka Aihara Takaši Činen Jošiaki Hatakeda Jukio Iketani Masajuki Macunaga Daisuke Nišikawa |
LOH 1996 | Rusko (RUS) Sergej Charkov Nikolaj Krjukov Alexej Němov Yevgeni Podgorny Dmitri Trush Dmitri Vasilenko Alexej Voropajev | Čína (CHN) Fan Bin Fan Hongbin Huang Huadong Huang Liping Li Siao-šuang Shen Jian Zhang Jinjing | Ukrajina (UKR) Ihor Korobčynskyj Oleg Kosiak Grigory Misutin Vladimir Shamenko Rustam Šaripov Oleksandr Svetlichny Jurij Jermakov |
LOH 2000 | Čína (CHN) Huang Xu Li Siao-pcheng Xiao Junfeng Xing Aowei Jang Wej Zheng Lihui | Ukrajina (UKR) Oleksandr Bereš Valerij Hončarov Ruslan Mezentsev Valeri Pereshkura Oleksandr Svetlichny Roman Zozulja | Rusko (RUS) Maxim Aleshin Alexej Bondarenko Dmitri Drevin Nikolaj Krjukov Alexej Němov Yevgeni Podgorny |
LOH 2004 | Japonsko (JPN) Takehiro Kashima Hisashi Mizutori Daisuke Nakano Hiroyuki Tomita Naoya Tsukahara Isao Yoneda | Spojené státy americké (USA) Jason Gatson Morgan Hamm Paul Hamm Brett McClure Blaine Wilson Guard Young | Rumunsko (ROU) Marian Drăgulescu Ilie Daniel Popescu Dan Nicolae Potra Răzvan Dorin Şelariu Ioan Silviu Suciu Marius Urzică |
LOH 2008 | Čína (CHN) Chen Yibing Huang Xu Li Siao-pcheng Xiao Qin Jang Wej Cou Kchaj | Japonsko (JPN) Takehiro Kashima Takuya Nakase Makoto Okiguchi Koki Sakamoto Hiroyuki Tomita Kóhei Učimura | Spojené státy americké (USA) Alexander Artemev Raj Bhavsar Joe Hagerty Jonathan Horton Justin Spring Kai Wen Tan |
LOH 2012 | Čína (CHN) Chen Yibing Feng Zhe Guo Weiyang Zhang Chenglong Cou Kchaj | Japonsko (JPN) Ryohei Kato Kazuhito Tanaka Yusuke Tanaka Kóhei Učimura Koji Yamamuro | Velká Británie (GBR) Sam Oldham Daniel Purvis Louis Smith Kristian Thomas Max Whitlock |
LOH 2016 | Japonsko (JPN) Kenzō Shirai Yusuke Tanaka Koji Yamamuro Kóhei Učimura Ryōhei Katō | Rusko (RUS) Denis Abljazin David Belyavskiy Ivan Stretovich Nikolai Kuksenkov Nikita Nagornyy | Čína (CHN) Deng Shudi Lin Chaopan Liu Yang You Hao Zhang Chenglong |
LOH 2020 | Sportovci ROV (ROC) Denis Abljazin Dawid Beljawski Artur Dalalojan Nikita Nagorny | Japonsko (JPN) Daiki Hashimoto Kazuma Kaya Takeru Kitazono Wataru Tanigawa | Čína (CHN) Lin Chaopan Sun Wei Xiao Ruoteng Zou Jingyuan] |
Externí odkazy
- (anglicky) Přehled medailistů – muži víceboj
- (anglicky) Přehled medailistů – muži hrazda
- (anglicky) Přehled medailistů – muži prostná
- (anglicky) Přehled medailistů – muži bradla
- (anglicky) Přehled medailistů – muži kůň našíř
- (anglicky) Přehled medailistů – muži kruhy
- (anglicky) Přehled medailistů – muži přeskok
- (anglicky) Přehled medailistů – muži družstva
Gymnastika na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sportovní gymnastika | Athény 1896 • Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Moderní gymnastika | |||||||
Skoky na trampolíně | |||||||
Seznamy medailistů |
|
Portály: Sport