1971 Akdeniz Oyunları'nda atletizm
1971 Akdeniz Oyunları'nda atletizm mücadeleleri İzmir'de yapıldı.
Madalyalar
Erkekler
Kategori | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 metre | Vassilios Papageorgopoulos Yunanistan | 10.4 | Mohamed Belkhodja Tunus | 10.7 | Ivica Karasi Yugoslavya | 10.7 |
200 metre | Pietro Mennea İtalya | 20.7 | Ivica Karasi Yugoslavya | 21.2 | Predrag Križan Yugoslavya | 21.4 |
400 metre | Kyriakos Onissiforou Yunanistan | 46.9 | Giacomo Puosi İtalya | 47.1 | Luciano Sušanj Yugoslavya | 47.2 |
800 metre | Mansour Guettaya Tunus | 1:47.6 | Jože Medjumurec Yugoslavya | 1:48.1 | Azzedine Azzouzi Cezayir | 1:48.2 |
1500 metre | Mansour Guettaya Tunus | 3:46.5 | Francisco Arese İtalya | 3:47.6 | Mehmet Tümkan Türkiye | 3:48.8 |
5000 metre | Javier Alvarez İspanya | 13:37.2 | Mohamed Gammoudi Tunus | 13:40.8 | Jaddour Haddou Fas | 13:44.0 |
10,000 metre | Javier Alvarez İspanya | 28:52.2 | Mariano Haro İspanya | 28:54.4 | Giuseppe Cindolo İtalya | 28:59.0 |
Maraton | Gian Battista Bassi İtalya | 2:23:33 | Hüseyin Aktaş Türkiye | 2:24.14 | İsmail Akçay Türkiye | 2:28.35 |
3000 m hendekli | Jean-Paul Villain Fransa | 8:30.0 | Spyridon Kondossoros Yunanistan | 8:35.4 | Umberto Risi İtalya | 8:40.8 |
110 metre engelli | Guy Drut Fransa | 13.7 | Sergio Liani İtalya | 14.2 | Efstratios Vassiliou Yunanistan | 14.2 |
400 metre engelli | Stavros Tziortzis Yunanistan | 51.0 | Manuel Soriano İspanya | 51.2 | Francisco Suarez İspanya | 51.4 |
Yüksek atlama | Gian Marco Schivo İtalya | 2,11 | Ioannis Koussoulas Yunanistan | 2,11 | Dimitrios Patronis Yunanistan | 2,08 |
Sırıkla atlama | Christos Papanikolaou Yunanistan | 5,20 | Ignacio Sola İspanya | 4,70 | Théodoros Tongas Yunanistan | 4,50 |
Uzun atlama | Jacques Pani Fransa | 7,90 | Miljenko Rak Yugoslavya | 7,78 | Mariano Perez İspanya | 7,40 |
Üç adım atlama | Milan Spasojević Yugoslavya | 16,18 | Apostolos Kathiniotis Yunanistan | 15,84 | Jésus Bartholomé İspanya | 15,68 |
Gülle atma | Yusuf Nagui Assad Mısır | 20,19 | Lahcen Samsam Akka Fas | 18,85 | Yves Brouzet Fransa | 18,69 |
Disk atma | Slivano Simeon İtalya | 57,64 | Yusuf Naguy Assad Mısır | 54,72 | Marian Gredelj Yugoslavya | 54,32 |
Çekiç atma | Georgios Georgiadis Yunanistan | 68,76 | Mario Vecchiato İtalya | 67,64 | Srećko Štiglić Yugoslavya | 66,28 |
Cirit atma | Renzo Cramerotti İtalya | 78,04 | Recep Kalender Türkiye | 61,34 | Ali Aydın Türkiye | 59,80 |
Dekatlon | Vassilios Sevastis Yunanistan | 7222 | Rafael Cano İspanya | 7072 | Pedro Pablo Fernandez İspanya | 6934 |
20 km yürüyüş | Pascale Busca İtalya | 1:36:55 | Victor Campos İspanya | 1:41:11 | Agustin Jorba İspanya | 1:47:03 |
50 km yürüyüş | Abdon Pamich İtalya | 4:21:21 | Vittorio Visini İtalya | 4:29:19 | Hasan Öz Türkiye | 4:54:06 |
4x100 metre bayrak | İtalya (ITA) | 39.7 | Yugoslavya (YUG) | 40.5 | Fas (MAR) | 41.1 |
4x400 metre bayrak | İtalya (ITA) | 3:07.5 | Yugoslavya (YUG) | 3:08.1 | Fas (MAR) | 3:08.4 |
Kadınlar
Kategori | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 metre | Cecilia Molinari İtalya | 11.9 | Nicole Pani Fransa | 12.0 | Michelle Beugnet Fransa | 12.1 |
400 metre | Colette Besson Fransa | 53.0 | Donata Govoni İtalya | 54.4 | Josephina Salgado İspanya | 56.0 |
800 metre | Vera Nikolić Yugoslavya | 2:02.2 | Donata Govoni İtalya | 2:04.9 | Colette Besson Fransa | 2:07.2 |
1500 metre | Vera Nikolić Yugoslavya | 4:20.3 | Paola Pigni İtalya | 4:22.6 | Đurđica Rajher Yugoslavya | 4:23.0 |
100 metre engelli | Milena Leskovac Yugoslavya | 14.0 | Ileana Ongar İtalya | 14.1 | Đurđa Fočić Yugoslavya | 14.5 |
Yüksek atlama | Snežana Hrepevnik Yugoslavya | 1,77 | Sara Simeoni İtalya | 1,74 | Breda Babošek Yugoslavya | 1,74 |
Disk atma | Roberta Grottini İtalya | 48,90 | Maria Stella Masocco İtalya | 47,44 | Despina Kafenidou Yunanistan | 46,06 |
4x100 metre bayrak | İtalya (ITA) | 45.6 | Fransa (FRA) | 45.6 | Yugoslavya (YUG) | 48.4 |
Madalya tablosu
Ev sahibi ülke
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | İtalya (ITA) | 12 | 11 | 2 | 25 |
2 | Yunanistan (GRE) | 6 | 3 | 4 | 13 |
3 | Yugoslavya (YUG) | 5 | 5 | 9 | 19 |
4 | Fransa (FRA) | 4 | 2 | 3 | 9 |
5 | İspanya (ESP) | 2 | 5 | 6 | 13 |
6 | Tunus (TUN) | 2 | 2 | 0 | 4 |
7 | Mısır (EGY) | 1 | 1 | 0 | 2 |
8 | Türkiye (TUR) | 0 | 2 | 4 | 6 |
9 | Fas (MAR) | 0 | 1 | 3 | 4 |
10 | Cezayir (ALG) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Toplam | 32 | 32 | 32 | 96 |
Kaynakça
- gbrathletics.com12 Nisan 2009 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Akdeniz Oyunları sonuçları