Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2000 Sydney | |||
| |||
Miejsce | Sydney International Aquatic Centre | ||
---|---|---|---|
Data | 16 – 23 września 2000 | ||
Liczba konkurencji | 32 | ||
Liczba zawodników | 954 z 150 krajów |
pływanie na XXVII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Sydney rozgrywane było od 16 do 23 września.
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Stany Zjednoczone | 14 | 8 | 11 | 33 |
2. | Australia | 5 | 9 | 4 | 18 |
3. | Holandia | 5 | 1 | 2 | 8 |
4. | Włochy | 3 | 1 | 2 | 6 |
5. | Ukraina | 2 | 2 | 0 | 4 |
6. | Rumunia | 2 | 1 | 1 | 4 |
7. | Szwecja | 1 | 2 | 1 | 4 |
8. | Węgry | 1 | 0 | 0 | 1 |
9. | Japonia | 0 | 2 | 2 | 4 |
10. | Słowacja | 0 | 2 | 0 | 2 |
11. | Rosja | 0 | 1 | 1 | 2 |
Południowa Afryka | 0 | 1 | 1 | 2 | |
13. | Francja | 0 | 1 | 0 | 1 |
14. | Niemcy | 0 | 0 | 3 | 3 |
15. | Kostaryka | 0 | 0 | 2 | 2 |
16. | Brazylia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kanada | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Hiszpania | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Razem | 33 | 31 | 33 | 97 |
Wyniki
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto: | Czas | Srebro: | Czas | Brąz: | Czas |
Styl dowolny | ||||||
50 m (szczegóły) | Anthony Ervin Gary Hall Jr | 21,98 | – | – | Pieter van den Hoogenband | 22,03 |
100 m (szczegóły) | Pieter van den Hoogenband | 48,30 | Aleksandr Popow | 48,69 | Gary Hall Jr. | 48,73 |
200 m (szczegóły) | Pieter van den Hoogenband | 1:45,35 | Ian Thorpe | 1:45,83 | Massimiliano Rosolino | 1:46,65 |
400 m (szczegóły) | Ian Thorpe | 3:40,59 | Massimiliano Rosolino | 3:43,40 | Klete Keller | 3:47,00 |
1500 m (szczegóły) | Grant Hackett | 14:48,33 | Kieren Perkins | 14:53,59 | Chris Thompson | 14:56,81 |
Styl grzbietowy | ||||||
100 m (szczegóły) | Lenny Krayzelburg | 53,72 | Matthew Welsh | 54,07 | Stev Theloke | 54,82 |
200 m (szczegóły) | Lenny Krayzelburg | 1:56,76 | Aaron Peirsol | 1:57,35 | Matthew Welsh | 1:57,59 |
Styl klasyczny | ||||||
100 m (szczegóły) | Domenico Fioravanti | 1:00,46 | Ed Moses | 1:00,73 | Roman Słudnow | 1:00,91 |
200 m (szczegóły) | Domenico Fioravanti | 2:10,87 | Terence Parkin | 2:12,50 | Davide Rummolo | 2:12,73 |
Styl motylkowy | ||||||
100 m (szczegóły) | Lars Frölander | 52,00 | Michael Klim | 52,18 | Geoff Huegill | 52,22 |
200 m (szczegóły) | Tom Malchow | 1:55,35 | Denys Syłantiew | 1:55,76 | Justin Norris | 1:56,17 |
Styl zmienny | ||||||
200 m (szczegóły) | Massimiliano Rosolino | 1:58,98 | Tom Dolan | 1:59,77 | Thomas Wilkens | 2:00,87 |
400 m (szczegóły) | Tom Dolan | 4:11,76 | Erik Vendt | 4:14,23 | Curtis Myden | 4:15,33 |
Sztafety | ||||||
4 × 100 m dowolnym (szczegóły) | Australia
| 3:13,67 | Stany Zjednoczone | 3:13,86 | Brazylia
| 3:17,40 |
4 × 200 m dowolnym (szczegóły) | Australia
| 7:07,05 | Stany Zjednoczone
| 7:12,64 | Holandia | 7:12,70 |
4 × 100 metrów zmiennym (szczegóły) | Stany Zjednoczone | 3:33,73 | Australia
| 3:35,27 | Niemcy
| 3:35,88 |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto: | Czas | Srebro: | Czas | Brąz: | Czas |
Styl dowolny | ||||||
50 m (szczegóły) | Inge de Bruijn | 24,32 | Therese Alshammar | 24,51 | Dara Torres | 24,63 |
100 m (szczegóły) | Inge de Bruijn | 53,83 | Therese Alshammar | 54,33 | Dara Torres Jenny Thompson | 54,43 |
200 m (szczegóły) | Susie O’Neill | 1:58,24 | Martina Moravcová | 1:58,32 | Claudia Poll | 1:58,81 |
400 m (szczegóły) | Brooke Bennett | 4:05,80 | Diana Munz | 4:07,07 | Claudia Poll | 4:07,83 |
800 m (szczegóły) | Brooke Bennett | 8:19,67 | Jana Kłoczkowa | 8:22,66 | Kaitlin Sandeno | 8:24,29 |
Styl grzbietowy | ||||||
100 m (szczegóły) | Diana Mocanu | 1:00,21 | Mai Nakamura | 1:00,55 | Nina Żywaniewska | 1:00,89 |
200 m (szczegóły) | Diana Mocanu | 2:08,16 | Roxana Maracineanu | 2:10,25 | Miki Nakao | 2:11,05 |
Styl klasyczny | ||||||
100 m (szczegóły) | Megan Quann | 1:07,05 | Leisel Jones | 1:07,49 | Penelope Heyns | 1:07,55 |
200 m (szczegóły) | Ágnes Kovács | 2:24,35 | Kristy Kowal | 2:24,56 | Amanda Beard | 2:25,35 |
Styl motylkowy | ||||||
100 m (szczegóły) | Inge de Bruijn | 56,61 | Martina Moravcová | 57,97 | Dara Torres | 58,20 |
200 m (szczegóły) | Misty Hyman | 2:05,88 | Susie O’Neill | 2:06,58 | Petria Thomas | 2:07,12 |
Styl zmienny | ||||||
200 m (szczegóły) | Jana Kłoczkowa | 2:10,68 | Beatrice Câșlaru | 2:12,57 | Cristina Teuscher | 2:13,32 |
400 m (szczegóły) | Jana Kłoczkowa | 4:33,59 | Yasuko Tajima | 4:35,96 | Beatrice Câșlaru | 4:37,18 |
Sztafety | ||||||
4 × 100 m dowolnym (szczegóły) | Stany Zjednoczone
| 3:36,61 | Holandia
| 3:39,83 | Szwecja | 3:40,30 |
4 × 200 m dowolnym (szczegóły) | Stany Zjednoczone
| 7:57,80 | Australia
| 7:58,52 | Niemcy
| 7:58.64 |
4 × 100 m zmiennym (szczegóły) | Stany Zjednoczone | 3:58,30 | Australia
| 4:01,59 | Japonia
| 4:04,16 |
- p
- d
- e
Dyscypliny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Sydney 2000
- p
- d
- e
Pływanie na letnich igrzyskach olimpijskich
- Medaliści olimpijscy
- Rekordy olimpijskie