Brąz
1
Razem
2

Iran na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 reprezentowało 84 zawodników. Był to dziewiąty start reprezentacji Iranu na letnich igrzyskach olimpijskich. Sportowcy Iranu zdobyli jeden srebrny i jeden brązowy medal.

Najmłodszym reprezentantem Iranu na tych igrzyskach był 19-letni bokser – Behzad Ghaedi, zaś najstarszym 38-letni strzelec – Houshang Ghazvini.

• Masoud Mobaraki – 1 km na czas mężczyzn – 25. miejsce
  • Gholam Hossein Koohi – Wyścig indywidualny na dochodzenie mężczyzn – nie ukończył (w kwalifikacjach)

Lekkoatletyka

• Ayoub Bodaghi – 100 m. mężczyzn – 7. miejsce w kwalifikacjach, 200 m. mężczyzn - 6. miejsce w kwalifikacjach
  • Hossein Rabbi – 5000 m. mężczyzn – 10 miejsce w kwalifikacjach, 10.000 m. mężczyzn - 13. miejsce w kwalifikacjach
  • Teymour Ghiassi – Skok wzwyż mężczyzn – 22. miejsce
  • Salman Hessam – Rzut dyskiem mężczyzn – 28. miejsce

Piłka nożna

• Nasrollah Abdollahi, Andranik Eskandarijan, Ebrahim Ghassempour, Nasser Hejazi, Ghafour Jahani, Ali Reza Khorshidi, Gholam Mazloomi, Sahameddin Mir Fakhraie, Hassan Nayebagha, Hassan Nazari, Nasser Nouraie, Ali Parvin, Parviz Qelichkhani, Hassan Roshan, Bijan Zolfaghar Nasab – turniej mężczyzn – 5. miejsce (ćwierćfinał)