Europejskie Igrzyska Halowe w Lekkoatletyce 1968
| |||
Data | 9-10 marca 1968 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Madryt | ||
Hala | |||
Liczba konkurencji | 23 |
III Europejskie Igrzyska Halowe odbyły się 9-10 marca 1968 w Madrycie w Palacio de Deportes.
Mężczyźni
konkurencje biegowe
konkurencje techniczne
konkurencja | złoto | srebro | brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Skok wzwyż (szczegóły) | Wałerij Skworcow ZSRR | 2,17 | Walentin Gawriłow ZSRR | 2,17 | Kenneth Lundmark Szwecja | 2,14 |
Skok o tyczce (szczegóły) | Wolfgang Nordwig NRD | 5,20 | Hennadij Błyznecow ZSRR | 5,10 | Jörg Milack NRD | 5,00 |
Skok w dal (szczegóły) | Igor Ter-Owanesian ZSRR | 8,16 | Tõnu Lepik ZSRR | 7,87 | Bernhard Stierle RFN | 7,59 |
Trójskok (szczegóły) | Nikołaj Dudkin ZSRR | 16,71 | Wiktor Saniejew ZSRR | 16,69 | Luis Felipe Areta Hiszpania | 16,47 |
Pchnięcie kulą (szczegóły) | Heinfried Birlenbach RFN | 18,65 | Władysław Komar Polska | 18,40 | Nikołaj Karasiow ZSRR | 18,35 |
Kobiety
konkurencje biegowe
konkurencja | złoto | srebro | brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Bieg na 50 m (szczegóły) | Sylviane Telliez Francja | 6,24 WR | Erika Rost RFN | 6,38 | Hannelore Trabert RFN | 6,41 |
Bieg na 400 m (szczegóły) | Natalja Pieczonkina ZSRR | 55,24 WR | Gisela Köpke RFN | 56,2 | Tatjana Arnautowa ZSRR | 56,3 |
Bieg na 800 m (szczegóły) | Karin Burneleit NRD | 2:07,60 | Ałła Kolesnikowa ZSRR | 2:08,3 | Walentina Łukjanowa ZSRR | 2:09,4 |
Bieg na 50 m przez płotki (szczegóły) | Karin Balzer NRD | 7,03 | Bärbel Weidlich NRD | 7,07 | Ludmiła Ijewlewa ZSRR | 7,09 |
Sztafeta 4 × 1 okrążenie (szczegóły) | RFN Renate Meyer Hannelore Trabert Christa Elsler Erika Rost | 1:28,8 | -- | -- | -- | -- |
Sztafeta 1+2+3+4 okrążenia (szczegóły) | ZSRR Lilja Tkaczenko Wira Popkowa Nadieżda Sieropiegina Anna Zimina | 4:28,3 | Czechosłowacja Eva Putnová Vlasta Seifertová Libuše Macounová Emília Ovádková | 4:39,0 | -- | -- |
konkurencje techniczne
konkurencja | złoto | srebro | brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Skok wzwyż (szczegóły) | Rita Schmidt NRD | 1,84 | Virginia Bonci Rumunia | 1,76 | Antonina Okorokowa ZSRR | 1,76 |
Skok w dal (szczegóły) | Berit Berthelsen Norwegia | 6,43 | Bärbel Löhnert NRD | 6,23 | Viorica Viscopoleanu Rumunia | 6,23 |
Pchnięcie kulą (szczegóły) | Nadieżda Cziżowa ZSRR | 18,18 | Margitta Gummel NRD | 17,69 | Marita Lange NRD | 17,62 |
Klasyfikacja medalowa
Gospodarz ( Hiszpania)
Miejsce | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | ZSRR | 9 | 6 | 8 | 23 |
2 | NRD | 4 | 4 | 3 | 11 |
3 | RFN | 3 | 4 | 3 | 10 |
4 | Polska | 2 | 2 | 1 | 5 |
5 | Wielka Brytania | 1 | 1 | 0 | 2 |
6 | Irlandia | 1 | 0 | 0 | 1 |
Francja | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Norwegia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Włochy | 1 | 0 | 0 | 1 | |
10 | Hiszpania | 0 | 3 | 2 | 5 |
11 | Czechosłowacja | 0 | 1 | 2 | 3 |
12 | Rumunia | 0 | 1 | 1 | 2 |
13 | Szwecja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 23 | 22 | 21 | 66 |
Występy Polaków
- Osobny artykuł: Polska na Europejskich Igrzyskach Halowych w Lekkoatletyce 1968.
Objaśnienia skrótów
- WR - rekord świata
Bibliografia
- Rezultaty
- p
- d
- e