2014–2018  Rosja 19 (3)
W sumie: 28 (6)
  1. Aktualne na: 17 stycznia 2022. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.
Multimedia w Wikimedia Commons

Dmitrij Dmitrijewicz Połoz (ros. Дмитрий Дмитриевич Полоз, ur. 12 lipca 1991 w Stawropolu) – rosyjski piłkarz grający na pozycji lewego pomocnika. Od 2020 roku jest zawodnikiem FK Rostów.

Kariera klubowa

Swoją karierę piłkarską rozpoczął w klubie Dinamo Stawropol. Następnie został zawodnikiem klubu Lokomotiw Moskwa. W 2008 roku zaczął grać w czwartoligowych rezerwach tego klubu. Na koniec sezonu 2008 awansował z nimi do Wtoroj diwizion (trzeci poziom rozgrywkowy). W rezerwach Lokomotiwu grał do 2011 roku.

W 2012 roku został zawodnikiem FK Rostów grającego w Priemjer-Lidze. Swój debiut w Priemjer-Lidze zaliczył 17 marca 2012 w przegranym 0:1 wyjazdowym meczu z Terekiem Grozny, gdy w 73. minucie zmienił Litwina Edgarasa Česnauskisa. W sezonie 2012/2013 stał się podstawowym zawodnikiem Rostowa. 7 grudnia 2012 w domowym meczu z FK Krasnodar (2:3) strzelił swojego pierwszego gola w Priemjer-Lidze. W maju 2014 roku wystąpił w wygranym przez Rostów po serii rzutów karnych finale Pucharu Rosji z Krasnodarem (po 120 minutach był wynik 0:0). W sezonie 2016/2017 awansował wraz z zespołem do fazy grupowej Ligi Mistrzów, gdzie był najlepszym strzelcem zespołu zdobywając trzy bramki (dwie bramki zdobył również w meczach III rundy kwalifikacji oraz rundy play-off).

28 czerwca 2017 roku, po wygaśnięciu umowy z Rostowem podpisał kontrakt z drużyną Zenit Petersburg[1]. W sezonie 2018/2019 był wypożyczony do Rubinu Kazań. Z kolei w sezonie 2019/2020 grał w PFK Soczi. W 2020 wrócił do Rostowa.

Sezon Klub Kraj Rozgrywki Mecze Gole
2008 Lokomotiw-2 Moskwa Rosja  LFL Moskwa ? ?
2009 Lokomotiw-2 Moskwa Rosja  Wtoroj diwizion ? ?
2010 Lokomotiw-2 Moskwa Rosja  Wtoroj diwizion ? ?
2011/12 Lokomotiw-2 Moskwa Rosja  Wtoroj diwizion ? ?