Friidrett under Sommer-EYOF 2019
Friidrett under Sommer-EYOF 2019 i Baku ble arrangert fra 22. til 27. juli 2019, på Tofiq Bahramov stadion.
Deltakere var utøvere født i 2002 og 2003.
Resultater jenter
100 m
Resultater:[1]
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Rhasidat Adeleke | Irland Irland | 11,70 |
2 | Johanna Kylmänen | Finland Finland | 11,89 |
3 | Cheyenne Kuhn | Tyskland Tyskland | 11,93 |
4 | Mariam Oulare | Belgia Belgia | 11,94 |
5 | Polyniki Emmanouilidou | Hellas Hellas | 11,96 (11,954) |
6 | Viktoria Forster | Slovakia Slovakia | 11,96 (11,958) |
7 | Zala Istenič | Slovenia Slovenia | 12,10 |
8 | Eva Kubíčková | Tsjekkia Tsjekkia | 12,11 |
Finale: 24. juli
Wind: +0,7 m/s
200 m
Resultater:[2]
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Rhasidat Adeleke | Irland Irland | 23,92 |
2 | Míra Kőszegi | Ungarn Ungarn | 24,15 |
3 | Serena Kouassi | Frankrike Frankrike | 24,40 |
4 | Viktoria Forster | Slovakia Slovakia | 24,47 |
5 | Esperança Cladera | Spania Spania | 24,58 |
6 | Ivana Ilić | Serbia Serbia | 24,79 |
7 | Barbora Šplechtnová | Tsjekkia Tsjekkia | 24,86 |
8 | Marit Kutman | Estland Estland | 25,15 |
Finale: 25. juli
Wind: −0,2 m/s
400 m
Resultater:[3]
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Olesia Soldatova | Russland Russland | 53,57 |
2 | Liefde Schoemaker | Belgia Belgia | 53,85 |
3 | Lakeri Ertzgaard | Norge Norge | 54,56 SB |
4 | Carmen Avilés | Spania Spania | 54,65 |
5 | Stella Konstantinidou | Hellas Hellas | 54,89 SB |
6 | Kornelia Lesiewicz | Polen Polen | 55,65 |
7 | Darya Karpovitsj | Belarus Belarus | 56,38 |
8 | Lea Ammann | Sveits Sveits | 56,51 |
Finale: 24. juli
800 m
Resultater:[4]
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Sophia Volkmer | Tyskland Tyskland | 2:05,62 |
2 | Valentina Rosamilia | Sveits Sveits | 2:06,30 PB |
3 | Lucia Pinacchio | Spania Spania | 2:06,66 PB |
4 | Svitlana Zhulzhyk | Ukraina Ukraina | 2:06,78 PB |
5 | Eilen Brenne | Norge Norge | 2:07,19 PB |
6 | Aimee Hayde | Irland Irland | 2:09,14 |
7 | Liudmila Rudzko | Belarus Belarus | 2:10,09 SB |
8 | Pavla Štoudková | Tsjekkia Tsjekkia | 2:10,72 |
Finale: 24. juli
1500 m
Resultater:[5]
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Antje Pfüller | Tyskland Tyskland | 4:28,89 |
2 | Maria Talida Sfarghiu | Romania Romania | 4:29,60 |
3 | Mireya Arnedillo | Spania Spania | 4:30,16 |
4 | Laura Giudice | Sveits Sveits | 4:30,41 |
5 | Anastasiya Paluyan | Belarus Belarus | 4:33,83 |
6 | Karolína Sasynová | Tsjekkia Tsjekkia | 4:34,30 |
7 | Ava O'Connor | Irland Irland | 4:34,98 |
8 | Syrah Ghijselings | Belgia Belgia | 4:35,32 |
9 | Livia Caldarini | Italia Italia | 4:35,92 |
10 | Ines Borba | Portugal Portugal | 4:36,89 |
11 | Kamilla Vanadzina | Latvia Latvia | 4:37,82 |
12 | Clara Pavlovic | Frankrike Frankrike | 4:41,76 |
13 | Julita Maniecka | Polen Polen | 4:45,63 |
14 | Sila Ergun | Tyrkia Tyrkia | 4:46,97 |
15 | Albina Bojaxhiu | Kosovo Kosovo | 4:53,92 SB |
27. juli
3000 m
Resultater:[6]
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Olimpia Breza | Polen Polen | 9:48,23 |
2 | Ina Halle Haugen | Norge Norge | 9:49,54 |
3 | María Forero | Spania Spania | 9:50,07 |
4 | Moona Korkealaakso | Finland Finland | 9:50,07 |
5 | Rahel Brömmel | Tyskland Tyskland | 9:51,13 |
6 | Tilde Axelsson Fröjdenlund | Sverige Sverige | 9:57,30 |
7 | Urkuş Işık | Tyrkia Tyrkia | 10:12,53 |
8 | Anna-Sophie Meusburger | Østerrike Østerrike | 10:20,93 |
9 | Nazret Kobodom | Mal:EOC | 10:45,11 |
23. juli
5000 m kappgang
Resultater:[7]
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Jekaterina Mirotvortseva | Estland Estland | 22:26,01 PB |
2 | Lizaveta Hryshkevich | Belarus Belarus | 23:33,23 |
3 | Alicia Lumbreras | Spania Spania | 23:43,04 PB |
4 | Siri Glittenberg | Norge Norge | 24:09,03 PB |
5 | Maële Biré-Heslouis | Frankrike Frankrike | 24:17,62 PB |
6 | Mathilde Frenzl | Tyskland Tyskland | 24:25,80 PB |
7 | Martina Casiraghi | Italia Italia | 24:36,86 |
8 | Heta Veikkola | Finland Finland | 24:43,59 |
9 | Adriana Ornelas | Portugal Portugal | 24:56,44 |
10 | Petra Zahoran | Ungarn Ungarn | 25:15,36 |
11 | Toma Dailidonyte | Litauen Litauen | 25:33,44 |
12 | MACHUGH Emily MacHugh | Irland Irland | 26:26,05 |
13 | Alzbeta Ragazova | Slovakia Slovakia | 27:12,48 |
26. juli
100 m hekk
Resultater:[8]
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Léa Vendome | Frankrike Frankrike | 13,52 |
2 | Franziska Schuster | Tyskland Tyskland | 13,53 |
3 | Ditaji Kambundji | Sveits Sveits | 13,63 |
4 | Johanna Plank | Østerrike Østerrike | 13,67 |
5 | Aitana Radsma | Spania Spania | 13,73 |
6 | Tanja Kokkonen | Finland Finland | 13,74 |
7 | Martina Cuccù | Italia Italia | 13,89 |
8 | Marika Majewska | Polen Polen | 14,20 |
Finale: 27. juli
Wind: −0,6 m/s
400 m hekk
Resultater:[9]
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Salma Paralluelo | Spania Spania | 57,95 |
2 | Andrea Rooth | Norge Norge | 59,05 |
3 | Madeline Abega | Frankrike Frankrike | 59,28 |
4 | Anna Hatzipourgani | Hellas Hellas | 59,89 PB |
5 | Lara-Noelle Steinbrecher | Tyskland Tyskland | 59,93 |
6 | Olga Topolskova | Russland Russland | 1:02,32 |
7 | Iana Garaeva | Moldova Moldova | 1:02,83 |
8 | Martha Rasmussen | Danmark Danmark | 1:03,62 |
Finale: 25. juli
2000 m hinder
Resultater:[10]
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Blanka Dörfel | Tyskland Tyskland | 6:39,02 EYOF |
2 | Gréta Varga | Ungarn Ungarn | 6:46,95 |
3 | Sigrid Alvik | Norge Norge | 6:47,44 PB |
4 | Pinja Kotinurmi | Finland Finland | 6:50,38 SB |
5 | Julia Svennblad | Sverige Sverige | 6:50,96 PB |
6 | Leonie Saurer | Sveits Sveits | 6:53,09 PB |
7 | Lucia Sisoláková | Slovakia Slovakia | 6:54,03 PB |
8 | Kateryna Onissimova | Ukraina Ukraina | 6:56,63 |
9 | Aida Alemany | Spania Spania | 6:57,69 |
10 | Sevval Ozdogan | Tyrkia Tyrkia | 6:58,62 |
11 | Veronika Hynkova | Tsjekkia Tsjekkia | 6:59,73 |
12 | Beatriz Rois | Portugal Portugal | 6:59,83 |
25. juli
21 utøvere deltok.
Medleystafett
Resultater:[11]
Plass | Land | Navn | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Spania Spania | Laura Pintiel Esperança Cladera Carmen Avilés Salma Paralluelo | 2:08,53 |
2 | Hellas Hellas | Markella Papandreou Polyniki Emmanouilidou Anna Hatzipourgani Stella Konstantinidou | 2:09,16 |
3 | Sveits Sveits | Selina Furler Seraina Joho Lea Ammann Valentina Rosamilia | 2:10,32 |
4 | Italia Italia | Melissa Mogliani Tartabini Alessia Cappabianca Alessia Seramondi Laura Elena Rami | 2:10,38 |
5 | Norge Norge | Vilde Marstein Andrea Rooth Henriette Jæger Lakeri Ertzgaard | 2:11,21 |
6 | Ukraina Ukraina | Jevgenija Konovalova Valerija Mukhobrod Tetjana Kharasjtsjuk Svitlana Zhulzhyk | 2:11,26 |
7 | Frankrike Frankrike | Léa Vendome Serena Kouassi Madeline Abega Victoria Binet | 2:12,19 |
Tyskland Tyskland | Cheyenne Kuhn Franziska Schuster Lara-Noelle Steinbrecher Sophia Volkmer | DNF |
Finale: 27. juli
Høydehopp
Resultater:[12]
Plass | Navn | Land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Adelina Khalikova | Russland Russland | 1,86 |
2 | Marithé Engondo | Sveits Sveits | 1,82 =PB |
3 | Styliana Ioannidou | Kypros Kypros | 1,80 PB |
4 | Alesia-Maria Rengle | Romania Romania | 1,77 PB |
Darja Oserjanowa | Ukraina Ukraina | 1,77 | |
6 | Klára Krejčiříková | Tsjekkia Tsjekkia | 1,77 |
7 | Giada De Martino | Italia Italia | 1,77 |
8 | Aleksandra Jankowska | Polen Polen | 1,77 PB |
9 | Laureen Maxwell | Frankrike Frankrike | 1,74 |
10 | Luisa Tremel | Tyskland | 1,74 |
11 | Lotta Putkiranta | Finland Finland | 1,74 |
11 | Veronika Chaynov | Israel Israel | 1,74 |
13 | Aoife O'Sullivan | Irland Irland | 1,66 |
Finale: 27. juli
Stavsprang
Resultater:[13]
Plass | Navn | Land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Sarah Vogel | Tyskland Tyskland | 4,06 PB |
2 | Clara Fernández | Spania Spania | 3,85 |
3 | Klara Skriver Loessl | Danmark Danmark | 3,85 =PB |
Rebecka Krüeger | Sverige Sverige | 3,85 | |
5 | Élise Russis | Frankrike Frankrike | 3,80 |
Anastasia Retsa | Hellas Hellas | 3,80 | |
Maja Chamot | Polen Polen | 3,80 | |
8 | Karolína Podlahová | Tsjekkia Tsjekkia | 3,80 |
9 | Silja Andersson | Finland Finland | 3,70 |
10 | Lujza Paliderova | Slovakia Slovakia | 3,60 |
11 | Antrea Vasou | Kypros Kypros | 3,40 |
11 | Ronja Wengi | Sveits Sveits | 3,40 |
25. juli
Lengdehopp
Resultater:[14]
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Marija Horjelova | Ukraina Ukraina | 6,21 PB |
2 | Mia Guldteig Lien | Norge Norge | 6,15 PB |
3 | Nea Lento | Finland Finland | 5,98 |
4 | Manca Starašinič | Slovenia Slovenia | 5,90 |
5 | Daria Kusjnir | Russland Russland | 5,89 |
6 | Chiara Smeraldo | Italia Italia | 5,75 |
7 | Elena Debelic | Sveits Sveits | 5,70 |
8 | Rachela Pace | Malta Malta | 5,67 |
9 | Daniela Volna | Tsjekkia Tsjekkia | 5,57 |
10 | Christonymfi Paidiou | Kypros Kypros | 5,40 |
11 | Andre Ozechauskaite | Litauen Litauen | 5,40 |
12 | Ioana Sabina Stirbu | Romania Romania | 5,36 |
Finale: 25. juli
Tresteg
Resultater:[15]
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Maja Åskag | Sverige Sverige | 13,26 =PB |
2 | Lesly Raffin | Frankrike Frankrike | 13,08 SB |
3 | Iuliana Dabija | Moldova Moldova | 12,98 |
4 | Sabrina Zralova | Aserbajdsjan Aserbajdsjan | 12,75 |
5 | Nea Lento | Finland Finland | 12,62 |
6 | Hanna Onufrijeva | Ukraina Ukraina | 12,47 |
7 | Maria Kotsjanova | Russland Russland | 12,43 |
8 | Maria Dudareva | Estland Estland | 12,28 |
9 | Maria Kavalierou | Hellas Hellas | 12,14 |
10 | Alexia Ioana Dospin | Romania Romania | 11,84 |
11 | Joanna Mosiek | Polen Polen | 11,16 |
Finale: 26. juli
Kulestøt
Resultater:[16]
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Pınar Akyol | Tyrkia Tyrkia | 17,88 |
2 | Nina Căpățînă | Moldova Moldova | 17,16 |
3 | Sina Prüfer | Tyskland Tyskland | 16,84 |
4 | Katrin Brzyszkowská | Tsjekkia Tsjekkia | 16,81 PB |
5 | Daria Sjhinkevitsj | Russland Russland | 16,38 |
6 | Anastasia Dragomirova | Hellas Hellas | 16,11 SB |
7 | Thamera Manette | Frankrike Frankrike | 16,11 |
8 | Benedetta Benedetti | Italia Italia | 15,77 |
9 | Victoria Quainoo | Sverige Sverige | 15,47 |
10 | Ciara Sheehy | Irland Irland | 15,10 |
11 | Debora Quaresema | Portugal Portugal | 15,09 |
12 | Eucabeth Kivikangas | Finland Finland | 14,87 |
Finale: 23. juli
Diskos
Resultater:[17]
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Violetta Ignatjeva | Russland Russland | 55,37 EYOF PB |
2 | Pia Northoff | Tyskland Tyskland | 54,38 |
3 | Özlem Becerek | Tyrkia Tyrkia | 53,43 |
4 | Sofia Kessidi | Hellas Hellas | 49,64 PB |
5 | Andreea Iuliana Lungu | Romania Romania | 48,48 PB |
6 | Alina Nikitsenka | Belarus Belarus | 48,32 PB |
7 | Patricia Kellgren | Finland Finland | 45,17 |
8 | Eva Gonçalves | Portugal Portugal | 44,14 PB |
9 | Audrey Couchot | Frankrike Frankrike | 41,01 |
10 | Katrin Brzyszkowska | Tsjekkia Tsjekkia | 40,38 |
11 | Ana Brkljačić | Kroatia Kroatia | 36,10 |
12 | Gertu Kuettmann | Estland Estland | 33,18 |
24. juli
Sleggekast
Resultater:[18]
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Silja Kosonen | Finland Finland | 72,35 EYOF PB |
2 | Rachele Mori | Italia Italia | 69,04 |
3 | Esther Imariagbee | Tyskland Tyskland | 68,98 PB |
4 | Maryola Bukel | Belarus Belarus | 68,85 |
5 | Rose Loga | Frankrike Frankrike | 68,23 |
6 | Eszter Giczi | Ungarn Ungarn | 62,90 |
7 | Irene Gómez | Spania Spania | 62,69 |
8 | Kelly Heinpõld | Estland Estland | 59,56 |
9 | Victoria Quainoo | Sverige Sverige | 58,93 |
10 | Corina Elena Pantea | Romania Romania | 59,56 |
Finale: 25. juli
Spydkast
Resultater:[19]
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Gabriela Andrukonis | Polen Polen | 58,77 PB |
2 | Vivian Suominen | Finland Finland | 56,24 |
3 | Esra Türkmen | Tyrkia Tyrkia | 54,62 |
4 | Wiktorija Tscherwjakowa | Russland Russland | 53,35 |
5 | Kseniya Klimasheuskaya | Belarus Belarus | 50,07 |
6 | Ieva Annija Stepiņa | Latvia Latvia | 48,38 |
7 | Petra Sičáková | Tsjekkia Tsjekkia | 46,85 |
8 | Ksenija Opanković | Serbia Serbia | 46,01 |
9 | Tjara Hsu | Tyskland | 43,45 |
x | Vibeke Engen | Norge Norge | NM |
x | Petra Hanuljakova | Slovakia Slovakia | NM |
x | Tjara Hsu | Tyskland | DNS |
Finale: 26. juli
Sjukamp
Resultater:[20]
Plass | Navn | Land | Poeng |
---|---|---|---|
1 | Saga Vanninen | Finland Finland | 5913 EYOF PB |
2 | Henriette Jæger | Norge Norge | 5835 |
3 | Anastasia Dragomirova | Hellas Hellas | 5817 PB |
4 | Pippi Lotta Enok | Estland Estland | 5488 PB |
5 | Jenna Fee Feyerabend | Tyskland Tyskland | 5469 |
6 | Noémie Desailly | Frankrike Frankrike | 5341 PB |
7 | Lena Lackner | Østerrike Østerrike | 5287 |
8 | Walerija Muchobrod | Ukraina Ukraina | 5050 |
9 | Josefine Skifter Andersen | Danmark Danmark | 4999 |
10 | Olivija Vaitaityte | Litauen Litauen | 4995 |
11 | Dominique Berger | Sveits Sveits | 4956 |
12 | Greta Brugnolo | Italia Italia | 4910 |
13 | Klara Bazoutova | Tsjekkia Tsjekkia | 4875 |
14 | Klaudia Kronburg | Polen Polen | 4838 |
15 | Neza Dolenc | Slovenia | 4833 |
16 | Szabina Szucs | Ungarn Ungarn | 4787 |
17 | Aliaksandra Sialitskaya | Belarus Belarus | 4735 |
24./25. juli
Resultater gutter
100 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Umut Uysal | Tyrkia Tyrkia | 10,47 =PB |
2 | Matteo Melluzzo | Italia Italia | 10,48 PB |
3 | Felix Kunstein | Tyskland Tyskland | 10,53 PB |
4 | Tazana Kamanga-Dyrbak | Danmark Danmark | 10,55 |
5 | Zion Eriksson | Sverige Sverige | 10,59 PB |
6 | Dominik Illovszky | Ungarn Ungarn | 10,75 |
7 | Israel Olatunde | Irland Irland | 10,82 |
8 | Stsiapan Chyshankou | Belarus Belarus | 10,92 |
Finale: 23. juli
Wind: +1,7 m/s
200 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Federico Guglielmi | Italia Italia | 21,11 PB |
2 | Tazana Kamanga-Dyrbak | Danmark Danmark | 21,15 |
3 | Oliwer Wdowik | Polen Polen | 21,26 |
4 | Bence Farkas | Ungarn Ungarn | 21,30 SB |
5 | Ioannis Kariofillis | Hellas Hellas | 21,56 |
6 | Sidney Leger | Sverige Sverige | 21,78 |
7 | Niilo Mustalahti | Finland Finland | 21,97 |
8 | Özgür Beydemir | Tyrkia Tyrkia | 22,12 |
Finale: 25. juli
Wind: +0,6 m/s
400 m
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Emil Johansson | Sverige Sverige | 47,69 PB |
2 | Patryk Grzegorzewicz | Polen Polen | 47,91 PB |
3 | Attila Molnár | Ungarn Ungarn | 48,09 |
4 | Florian Herbst | Østerrike Østerrike | 48,39 |
5 | Tadeáš Plaček | Tsjekkia Tsjekkia | 48,58 |
6 | Alphonse Robin | Frankrike Frankrike | 48,59 |
7 | Tommaso Boninti | Italia Italia | 48,81 |
8 | Robin Sutter | Sveits Sveits | 49,10 |
Finale: 25. juli
800 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Jakub Davidík | Tsjekkia Tsjekkia | 1:51,02 |
2 | Krzysztof Różnicki | Polen Polen | 1:53,01 |
3 | David Carranza | Spania Spania | 1:53,38 |
4 | Filip Revaj | Slovakia Slovakia | 1:55,18 |
5 | Tobias Grønstad | Norge Norge | 1:55,73 |
6 | Ytauw Engidaw | Israel Israel | 1:56,98 |
7 | Kristian Otlot | Estland Estland | 1:58,16 |
8 | Jovan Rosić | Bosnia-Hercegovina Bosnia-Hercegovina | 2:03,64 |
Finale: 27. juli
1500 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Jędrzej Poczwardowski | Polen Polen | 3:54,64 |
2 | Adil Espasa | Frankrike Frankrike | 3:55,19 |
3 | Fikadu González | Spania Spania | 3:55,73 |
4 | Niccolò Galimi | Italia Italia | 3:56,93 |
5 | Dennis Sutter | Sveits Sveits | 3:57,39 PB |
6 | Sean Donoghue | Irland Irland | 3:58,15 PB |
7 | Hakan Buğanli | Tyrkia Tyrkia | 4:03,14 |
Tuure Haapanen | Finland Finland | DNS |
24. juli
3000 m
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Adisu Guadie | Israel Israel | 8:35,04 |
2 | Luc Le Baron | Frankrike Frankrike | 8:38,19 |
3 | Vid Botolin | Slovenia Slovenia | 8:39,74 |
4 | Abdulbaki Enterili | Tyrkia Tyrkia | 8:42,15 |
5 | Tomás Azevedo | Portugal Portugal | 8:45,60 |
6 | Michael Morgan | Irland Irland | 8:48,41 PB |
7 | Roderick Duodu | Norge Norge | 8:53,14 |
8 | Aleksa Milanović | Serbia Serbia | 9:15,05 |
26. juli
10.000 m kappgang
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Gabriele Gamba | Italia Italia | 45:15,74 |
2 | Paul McGrath | Spania Spania | 45:51,64 |
3 | Mustafa Tekdal | Tyrkia Tyrkia | 46:06,57 PB |
4 | Oisin Lane | Irland Irland | 46:19,37 PB |
5 | Jerry Jokinen | Finland Finland | 46:45,11 |
6 | Alexandros Mortzakis | Hellas Hellas | 46:52,88 |
7 | Pedro Dias | Portugal Portugal | 47:08,26 PB |
8 | Dzmitry Shmidt | Belarus Belarus | 47:30,44 |
22. juli
110 m hekk
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Mario Revenga | Spania Spania | 13,59 |
2 | Tomáš Oberndorfer | Tsjekkia Tsjekkia | 13,64 |
3 | Márk Pap | Ungarn Ungarn | 13,70 |
4 | Moritz Mainka | Tyskland Tyskland | 13,72 |
5 | Samuele Maffezzoni | Italia Italia | 13,82 |
6 | Christian Reboldi | Sveits Sveits | 13,85 |
7 | Oskar Łucki | Polen Polen | 14,10 |
Priel Rada | Israel Israel | DNF |
Finale: 23. juli
Vind: +3,0 m/s
400 m hekk
Plass | Navn | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Oskar Edlund | Sverige Sverige | 51,41 PB |
2 | Ignacio Sáez | Spania Spania | 51,68 PB |
3 | Berke Akçam | Tyrkia Tyrkia | 52,30 |
4 | Fedor Iwanow | Russland Russland | 52,46 |
5 | Stjepan Jan Cik | Kroatia Kroatia | 53,10 PB |
6 | Dmitrijs Ļašenko | Latvia Latvia | 53,20 PB |
7 | Jahor Chauratowitsch | Belarus Belarus | 54,78 |
Liam Gumprecht | Sveits Sveits | DNF |
Finale: 26. juli
2000 m hinder
Plass | Navn | Land | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Pol Oriach | Spania Spania | 5:49,56 |
2 | Dzmitry Savin | Belarus Belarus | 5:57,05 PB |
3 | Giovanni Silli | Italia Italia | 5:58,06 |
4 | Santtu Heikkinen | Finland Finland | 5:59,56 PB |
5 | Pierre Perruchoud | Sveits Sveits | 6:00,05 SB |
6 | Mathias Vergotte | Frankrike Frankrike | 6:09,76 |
7 | André Regufe | Portugal Portugal | 6:10,00 |
8 | İbrahim Karateker | Tyrkia Tyrkia | 6:11,25 |
27. juli
Medleystafett
Plass | Land | Navn | Tid (min) |
---|---|---|---|
1 | Polen Polen | Mateusz Górny Oliwer Wdowik Wiktor Gruzd Patryk Grzegorzewicz | 1:53,39 |
2 | Sverige Sverige | Emil Carlsson Sidney Leger Emil Johansson Oskar Edlund | 1:54,03 |
3 | Spania Spania | Joaquim Rodríguez Mario Revenga Alejandro Guerrero Ignacio Sáez | 1:54,68 |
4 | Italia Italia | Samuele Maffezzoni Matteo Melluzzo Lorenzo Frivoli Tommaso Boninti | 1:54,81 |
5 | Ungarn Ungarn | Dominik Illovszky Bence Farkas Árpád Bánóczy Attila Molnár | 1:56,31 |
6 | Østerrike Østerrike | Matheo Ablasser Oluwatosin Ayodeji Andreas Wolf Florian Herbst | 1:56,64 |
7 | Irland Irland | Cian Dunne Israel Olatunde Diarmuid O'Connor Robert McDonnell | 1:56,94 |
Frankrike Frankrike | Corentin Leost Paul Metayer Tangui Tranchant Alphonse Robin | DNF |
Finale: 27. juli
Høydehopp
Plass | Navn | Land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Yahor Huptar | Belarus Belarus | 2,18 |
2 | Paul Metayer | Frankrike Frankrike | 2,10 PB |
3 | Roman Petruk | Ukraina Ukraina | 2,10 PB |
4 | Massimiliano Luiu | Italia Italia | 2,08 PB |
5 | Sámuel Hodossy-Takács | Ungarn Ungarn | 2,03 |
6 | Sebastian Moszczyński | Polen Polen | 2,03 |
7 | Kristján Viggó Sigfinnsson | Island Island | 2,00 SB |
8 | Jonathan Kapitolnik | Israel Israel | 2,00 |
Finale: 26. juli
Stavsprang
Plass | Navn | Land | Høyde (m) |
---|---|---|---|
1 | Anthony Ammirati | Frankrike Frankrike | 4,95 |
2 | Juho Alasaari | Finland Finland | 4,90 PB |
3 | Dzmitry Marfushkin | Belarus Belarus | 4,80 PB |
Jules Vanlangenaker | Belgia Belgia | 4,80 | |
5 | Sotirios Chytas | Hellas Hellas | 4,80 |
Nikita Strohaljew | Ukraina Ukraina | 4,80 =PB | |
7 | Marcell Nagy | Ungarn Ungarn | 4,70 |
8 | Adrian Kupczak | Polen Polen | 4,70 |
25. juli
Weitsprung
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Oluwatosin Ayodeji | Østerrike Østerrike | 7,31 PB |
2 | Alexis Duvivier | Frankrike Frankrike | 7,29 |
3 | Tomislav Isailović | Serbia Serbia | 7,26 PB |
4 | Samuel Claudy | Tyskland Tyskland | 7,25 |
5 | Yauheni Mashko | Belarus Belarus | 7,11 PB |
6 | Andrij Jereschtschenko | Ukraina Ukraina | 7,06 |
7 | Rok Makuc | Slovenia Slovenia | 7,05 |
8 | Adam Hriň | Slovakia Slovakia | 6,93 |
Finale: 23. juli
Tresteg
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Grigoris Nikolaou | Kypros Kypros | 15,45 PB |
2 | Wladislaw Alexandrin | Russland Russland | 15,38 PB |
3 | Simon Gore | Frankrike Frankrike | 15,33 |
4 | Per Bucher Johannessen | Norge Norge | 15,15 |
5 | Federico Morseletto | Italia Italia | 14,90 |
6 | Edvīns Hadakovs | Latvia Latvia | 14,84 |
7 | Heldi Valikaj | Albania Albania | 14,45 |
8 | Oleksandr Ajko | Ukraina Ukraina | 14,09 |
27. juli
Kulestøt
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Muhamet Ramadani | Kosovo Kosovo | 19,75 PB |
2 | Semen Borodajew | Russland Russland | 18,83 PB |
3 | Jesper Ahlin | Sverige Sverige | 18,71 PB |
4 | Mikalai Lozka | Belarus Belarus | 18,71 |
5 | Kevin Reim | Tyskland Tyskland | 18,36 |
6 | Konstantinos Gennikis | Hellas Hellas | 18,20 |
7 | José San Pastor | Spania Spania | 18,19 |
8 | Jephté Vogel | Sveits Sveits | 18,04 PB |
Finale: 26. juli
Diskos
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Raman Khartanovich | Belarus Belarus | 63,09 |
2 | Steffen Melheim | Norge Norge | 59,66 |
3 | Matteo Maulana | Tyskland Tyskland | 59,33 |
4 | Marcos Moreno | Spania Spania | 57,73 |
5 | Semen Borodajew | Russland Russland | 57,41 |
6 | Jarosław Andrzejczak | Polen Polen | 55,55 |
7 | Leo Janén | Sverige Sverige | 55,11 |
8 | Delil Dilovan Bal | Tyrkia Tyrkia | 54,84 |
Finale: 27. juli
Sleggekast
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Walentin Andreew | Bulgaria Bulgaria | 82,72 =SB |
2 | Merlin Hummel | Tyskland Tyskland | 81,06 PB |
3 | Jean-Baptiste Bruxelle | Frankrike Frankrike | 78,44 PB |
4 | Dawid Piłat | Polen Polen | 76,90 |
5 | Balázs Katavics | Ungarn Ungarn | 74,16 |
6 | Orestis Dousakis | Hellas Hellas | 73,67 |
7 | Dragoș Ionuț Nicorici | Romania Romania | 69,31 |
8 | Davide Costa | Italia Italia | 68,39 |
Finale: 25. juli
Spydkast
Plass | Navn | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Eryk Kołodziejczak | Polen Polen | 77,02 |
2 | Giovanni Frattini | Italia Italia | 75,25 PB |
3 | Artur Felfner | Ukraina Ukraina | 73,14 |
4 | Eemil Porvari | Finland Finland | 72,97 |
5 | Lenny Brisseault | Frankrike Frankrike | 72,91 PB |
6 | Filip Dominkovic | Slovenia Slovenia | 71,92 |
7 | Artis Čakšs | Latvia Latvia | 69,37 |
8 | Marius Rudzevičius | Litauen Litauen | 62,66 |
23. juli
Tikamp
Plass | Navn | Land | Poeng |
---|---|---|---|
1 | Sander Skotheim | Norge Norge | 7761 EYOF PB |
2 | Jente Hauttekeete | Belgia Belgia | 7540 PB |
3 | Paul Kallenberg | Tyskland Tyskland | 7423 PB |
4 | František Doubek | Tsjekkia Tsjekkia | 7391 |
5 | Steven Sepp | Estland Estland | 7008 PB |
6 | Diarmuid O'Connor | Irland Irland | 6792 PB |
7 | Alessandro Sion | Italia Italia | 6727 |
8 | Guilherme Almeida | Portugal Portugal | 6695 |
22./23. juli
Referanser
- ^ EYOF 2019 - Girls' 100 m - Final, besøkt 22. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' 200 m - Final, besøkt 22. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' 400 m - Final, besøkt 22. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' 800 m - Final, besøkt 22. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' 1500 m - Final, besøkt 22. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' 3000 m - Final, besøkt 22. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' 5000 m Walk - Final, besøkt 22. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' 100 m Hurdles - Final, besøkt 22. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' 400 m Hurdles - Final, besøkt 22. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' 2000 m Steeplechase - Final, besøkt 22. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' Medley Relay - Final, besøkt 22. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' High Jump - Final, besøkt 22. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' Pole Vault - Final, besøkt 22. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' Long Jump - Final, besøkt 22. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' Triple Jump - Final, besøkt 22. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' Shot Put - Final, besøkt 22. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' Discus Throw - Final, besøkt 22. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' Hammer Throw - Final, besøkt 26. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Girls' Javelin Throw - Final, besøkt 26. februar 2021.
- ^ EYOF 2019 - Athletics - Girls' Heptathlon, besøkt 26. februar 2021.
Eksterne lenker
- Resultater Arkivert 22. februar 2021 hos Wayback Machine.
- Medaljetabell friidrett[død lenke]