Németország az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
Németország az olimpiai játékokon | |||||
Németország zászlaja | |||||
NOB-országkód: GER | |||||
OOB | Német Olimpiai Sportszövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1992. évi nyári olimpiai játékok Barcelona | |||||
Versenyzők | 463 fő 26 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Manfred Klein | ||||
Érmek 3. helyezés |
| ||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
| |||||
Más szereplések: Egyesült Német Csapat (1956–1964), NDK (1968–1988), NSZK (1968–1988), Saar-vidék (1952) |
Németország a spanyolországi Barcelonában megrendezett 1992. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 26 sportágban 463 sportoló képviselte, akik összesen 82 érmet szereztek.
Az újraegyesült Németország az 1936-os hazai rendezésű után először vett részt ismét a nyári olimpiai játékokon.[1]
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Baumann, DieterDieter Baumann | Atlétika | Férfi 5000 m |
1 Arany | Henkel, HeikeHeike Henkel | Atlétika | Női magasugrás |
1 Arany | Drechsler, HeikeHeike Drechsler | Atlétika | Női távolugrás |
1 Arany | Renk, SilkeSilke Renk | Atlétika | Női gerelyhajítás |
1 Arany | Bullmann, MaikMaik Bullmann | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 90 kg |
1 Arany | Lange, ThomasThomas Lange | Evezés | Férfi egypárevezős |
1 Arany | Hajek, AndreasAndreas Hajek Michael Steinbach Stephan Volkert André Willms | Evezés | Férfi négypárevezős |
1 Arany | Boron, KathrinKathrin Boron Kerstin Köppen | Evezés | Női kétpárevezős |
1 Arany | Mundt, KristinaKristina Mundt Kerstin Müller Birgit Peter Sybille Schmidt | Evezés | Női négypárevezős |
1 Arany | Nemzeti válogatott Andreas Becker Christian Blunck Carsten Fischer Volker Fried Michael Hilgers Andreas Keller Michael Knauth Oliver Kurtz Christian Mayerhöfer Sven Meinhardt Michael Metz Klaus Michler Christopher Reitz Stefan Saliger Jan-Peter Tewes Stefan Tewes | Gyeplabda | Férfi |
1 Arany | Bluhm, KayKay Bluhm Torsten Gutsche | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 500 m |
1 Arany | Bluhm, KayKay Bluhm Torsten Gutsche | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 1000 m |
1 Arany | von Appen, MarioMario von Appen Oliver Kegel Thomas Reineck André Wohllebe | Kajak-kenu | Férfi kajak négyes 1000 m |
1 Arany | Papke, UlrichUlrich Papke Ingo Spelly | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 1000 m |
1 Arany | Fischer-Schmidt, BirgitBirgit Fischer-Schmidt | Kajak-kenu | Női kajak egyes 500 m |
1 Arany | Nothnagel, AnkeAnke Nothnagel Ramona Portwich | Kajak-kenu | Női kajak kettes 500 m |
1 Arany | Micheler-Jones, ElisabethElisabeth Micheler-Jones | Kajak-kenu | Női szlalom kajak egyes |
1 Arany | Dittert, BerndBernd Dittert Christian Meyer Uwe Peschel Michael Rich | Kerékpározás | Férfi csapat időfutam |
1 Arany | Fiedler, JensJens Fiedler | Kerékpározás | Férfi egyéni sprint |
1 Arany | Rossner, PetraPetra Rossner | Kerékpározás | Női egyéni üldözőverseny |
1 Arany | Fulst, GuidoGuido Fulst Michael Glöckner Jens Lehmann Stefan Steinweg Andreas Walzer | Kerékpározás | Férfi csapat üldözőverseny |
1 Arany | Uphoff, NicoleNicole Uphoff | Lovaglás | Díjlovaglás, egyéni |
1 Arany | Blkenhol, KlausKlaus Blkenhol Nicole Uphoff Monica Theodorescu Isabell Werth | Lovaglás | Díjlovaglás, csapat |
1 Arany | Beerbaum, LudgerLudger Beerbaum | Lovaglás | Díjugratás, egyéni |
1 Arany | Tews, AndreasAndreas Tews | Ökölvívás | Pehelysúly |
1 Arany | May, TorstenTorsten May | Ökölvívás | Félnehézsúly |
1 Arany | Schumann, RalfRalf Schumann | Sportlövészet | Férfi gyorstüzelő pisztoly |
1 Arany | Jakosits, MichaelMichael Jakosits | Sportlövészet | Férfi futócéllövészet |
1 Arany | Weller, RonnyRonny Weller | Súlyemelés | Férfi 110 kg |
1 Arany | Becker, BorisBoris Becker Michael Stich | Tenisz | Férfi páros |
1 Arany | Hase, DagmarDagmar Hase | Úszás | Női 400 m gyors |
1 Arany | Koch, AlexanderAlexander Koch Ulrich Schreck Udo Wagner Thorsten Weidner Ingo Weißenborn | Vívás | Férfi tőr, csapat |
1 Arany | Borrmann, ElmarElmar Borrmann Robert Felisiak Uwe Proske Wladimir Resnitschenko Arnd Schmitt | Vívás | Férfi párbajtőr, csapat |
2 Ezüst | Fetzner, SteffenSteffen Fetzner Jörg Roßkopf | Asztalitenisz | Férfi páros |
2 Ezüst | Schult, JürgenJürgen Schult | Atlétika | Férfi diszkoszvetés |
2 Ezüst | Yildiz, RifatRifat Yildiz | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 57 kg |
2 Ezüst | Balz, HeikoHeiko Balz | Birkózás | Férfi szabadfogás, 100 kg |
2 Ezüst | Ettingshausen, ColinColin Ettingshausen Peter Holtzenbein | Evezés | Férfi kormányos nélküli kettes |
2 Ezüst | Brudel, RalfRalf Brudel Karsten Finger Uwe Kellner Thoralf Peters Hendrik Reiher | Evezés | Férfi kormányos négyes |
2 Ezüst | Schwerzmann, IngeburgIngeburg Schwerzmann Stefani Werremeier | Evezés | Női kormányos nélküli kettes |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Britta Becker Tanja Dickenscheid Nadine Ernsting-Krienke Christine Ferneck Eva Hagenbäumer Franziska Hentschel Caren Jungjohann Katrin Kauschke Irina Kuhnt Heike Lätzsch Susanne Müller Kristina Peters Simone Thomaschinski Bianca Weiß Anke Wild Susanne Wollschläger | Gyeplabda | Női |
2 Ezüst | Papke, UlrichUlrich Papke Ingo Spelly | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 500 m |
2 Ezüst | Borchert, KatrinKatrin Borchert Birgit Fischer-Schmidt Anke Nothnagel Ramona Portwich | Kajak-kenu | Női kajak négyes 500 m |
2 Ezüst | Neumann, AnnettAnnett Neumann | Kerékpározás | Női egyéni sprint |
2 Ezüst | Lehmann, JensJens Lehmann | Kerékpározás | Férfi egyéni üldözőverseny |
2 Ezüst | Werth, IsabellIsabell Werth | Lovaglás | Díjlovaglás, egyéni |
2 Ezüst | Blöcker, HerbertHerbert Blöcker | Lovaglás | Lovastusa, egyéni |
2 Ezüst | Rudolph, MarcoMarco Rudolph | Ökölvívás | Könnyűsúly |
2 Ezüst | Graf, SteffiSteffi Graf | Tenisz | Női egyes |
2 Ezüst | Wecker, AndreasAndreas Wecker | Torna | Férfi nyújtó |
2 Ezüst | van Almsick, FranziskaFranziska van Almsick | Úszás | Női 200 m gyors |
2 Ezüst | Hase, DagmarDagmar Hase | Úszás | Női 200 m hát |
2 Ezüst | van Almsick, FranziskaFranziska van Almsick Daniela Brendel Jana Dörries Dagmar Hase Daniela Hunger Simone Osygus Bettina Ustrowski | Úszás | Női 4 × 100 m vegyes váltó |
2 Ezüst | Bau, SabineSabine Bau Annette Dobmeier Zita-Eva Funkenhauser Monika Weber-Koszto Anja Fichtel-Mauritz | Vívás | Női tőr, csapat |
3 Bronz | Freigang, StephanStephan Freigang | Atlétika | Férfi maraton |
3 Bronz | Weigel, RonaldRonald Weigel | Atlétika | Férfi 50 km gyaloglás |
3 Bronz | Neimke, KathrinKathrin Neimke | Atlétika | Női súlylökés |
3 Bronz | Forkel, KarenKaren Forkel | Atlétika | Női gerelyhajítás |
3 Bronz | Braun, SabineSabine Braun | Atlétika | Női hétpróba |
3 Bronz | Trautmann, RichardRichard Trautmann | Cselgáncs | Férfi légsúly |
3 Bronz | Quellmalz, UdoUdo Quellmalz | Cselgáncs | Férfi harmatsúly |
3 Bronz | Baar, RolandRoland Baar Armin Eichholz Detlef Kirchhoff Manfred Klein Bahne Rabe Frank Richter Hans Sennewald Thorsten Streppelhoff Ansgar Wessling | Evezés | Férfi nyolcas |
3 Bronz | Frank, AntjeAntje Frank Annette Hohn Gabriele Mehl Birte Siech | Evezés | Női kormányos nélküli négyes |
3 Bronz | Dördelmann, SylviaSylvia Dördelmann Kathrin Haacker Christiane Harzendorf Daniela Neunast Cerstin Petersmann Dana Pyritz Ute Schell Annegret Strauch Judith Zeidler | Evezés | Női nyolcas |
3 Bronz | Heukrodt, OlafOlaf Heukrodt | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 500 m |
3 Bronz | Lettmann, JochenJochen Lettmann | Kajak-kenu | Férfi szlalom kajak egyes |
3 Bronz | Blkenhol, KlausKlaus Blkenhol | Lovaglás | Díjlovaglás, egyéni |
3 Bronz | Baumann, MatthiasMatthias Baumann Herbert Blöcker Ralf Ehrenbrink Cord Mysegaes | Lovaglás | Lovastusa, csapat |
3 Bronz | Baldus, BritaBrita Baldus | Műugrás | Női egyéni műugrás |
3 Bronz | Quast, JanJan Quast | Ökölvívás | Papírsúly |
3 Bronz | Riederer, JohannJohann Riederer | Sportlövészet | Férfi légpuska |
3 Bronz | Behm, AndreasAndreas Behm | Súlyemelés | Férfi 67,5 kg |
3 Bronz | Nerlinger, ManfredManfred Nerlinger | Súlyemelés | Férfi +110 kg |
3 Bronz | Wecker, AndreasAndreas Wecker | Torna | Férfi gyűrű |
3 Bronz | Wecker, AndreasAndreas Wecker | Torna | Férfi lólengés |
3 Bronz | Hoffmann, JörgJörg Hoffmann | Úszás | Férfi 1500 m gyors |
3 Bronz | Pinger, MarkMark Pinger Dirk Richter Andreas Szigat Christian Tröger Steffen Zesner Bengt Zikarsky | Úszás | Férfi 4 × 100 m gyorsváltó |
3 Bronz | van Almsick, FranziskaFranziska van Almsick | Úszás | Női 100 m gyors |
3 Bronz | Kielgass, KerstinKerstin Kielgass | Úszás | Női 200 m gyors |
3 Bronz | Henke, JanaJana Henke | Úszás | Női 800 m gyors |
3 Bronz | Hunger, DanielaDaniela Hunger | Úszás | Női 200 m vegyes |
3 Bronz | van Almsick, FranziskaFranziska van Almsick Annette Hadding Daniela Hunger Kerstin Kielgass Simone Osygus Manuela Stellmach | Úszás | Női 4 × 100 m gyorsváltó |
|
|
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Steffen Fetzner | Egyes | N csoport Marcos Núñez (CHI) 2-0 Vatanabe Takehiró (JPN) 2-1 Kim Szonghi (Kim Szonghi, Kim Song-Hui) (PRK) 2-1 | 1. | Jörgen Persson (SWE) 0-3 | kiesett | 9. | ||
Jörg Roßkopf | E csoport Joseph Ng (CAN) 2-0 Michael Hyatt (JAM) 2-0 Andrej Mazunov (EUN) 2-0 | 1. | Ri Gunszang (Li Gun-Sang) (PRK) 3-1 | Jan-Ove Waldner (SWE) 1-3 | kiesett | 5. | ||
Steffen Fetzner Jörg Roßkopf | Páros | C csoport Chile (CHI) Augusto Morales Marcos Núñez 2-0 Franciaország (FRA) Nicolas Chatelain Patrick Chila 2-0 Japán (JPN) Macusita Kódzsi Sibutani Hirosi 2-0 | 1. | Független résztvevők (IOP) Slobodan Grujić Ilija Lupulesku 3-0 | Dél-Korea (KOR) I Csholszung (Lee Cheol-Seung) Kang Hicshan (Gang Hui-Chan) 3-0 | Kína (CHN) Lü Lin Vang Tao (Wang Tao) 2-3 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Olga Nemes | Egyes | K csoport Diana Gee (USA) 2-0 Sofija Tepes (CHI) 2-0 Hong Szunhva (Hong Sun-Hwa) (KOR) 0-2 | 2. | kiesett | 17. | |||
Elke Schall-Wosik | B csoport Alessia Arisi (ITA) 0-2 Csiao Hung (Qiao Hong) (CHN) 1-2 Cheryl Roberts (RSA) 2-0 | 3. | kiesett | 33. | ||||
Nicole Struse Elke Schall-Wosik | Páros | A csoport Románia (ROM) Emilia Elena Ciosu Adriana Năstase 2-1 Peru (PER) Eliana González Magaly Montes 2-0 Kína (CHN) Csen Ce-ho (Chen Zihe) Kao Csün (Gao Jun) 0-2 | 2. | kiesett | 9. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Rico Lieder | 400 m | 45,86 | 3. | 15. | 45,86 | 6. | 20. | kiesett | ||||
Thomas Schönlebe | 46,26 | 3. | 28.* | 45,46 | 5. | 15. | kiesett | |||||
Jörg Haas | 800 m | 1:50,42 | 5. | 36. | kiesett | |||||||
Hauke Fuhlbrügge | 1500 m | 3:38,92 | 6. | 19. | 3:38,45 | 11. | 11. | kiesett | ||||
Jens-Peter Herold | 3:36,76 | 3. | 3. | 3:39,55 | 5. | 16. | 3:41,53 | 6. | ||||
Rüdiger Stenzel | 3:44,70 | 5. | 29. | 3:40,23 | 8. | 19. | kiesett | |||||
Dieter Baumann | 5000 m | 13:20,82 | 1. | 1. | 13:12,52 | |||||||
Carsten Eich | 10 000 m | 29:22,19 | 16. | 34. | kiesett | |||||||
Stéphane Franke | 28:52,83 | 14. | 26. | kiesett | ||||||||
Dietmar Koszewski | 110 m gát | 13,64 | 5. | 13. | 13,78 | 6. | 16. | 14,06 | 7. | 14. | kiesett | |
Florian Schwarthoff | 13,61 | 2. | 10. | 13,31 | 2. | 3.* | 13,23 | 2. | 4. | 13,29 | 5. | |
Olaf Hense | 400 m gát | 49,97 | 2. | 25. | nem állt rajthoz | kiesett | ||||||
Carsten Köhrbrück | 49,37 | 2. | 16. | 49,41 | 7. | 10. | kiesett | |||||
Steffen Brand | 3000 m akadály | 8:30,03 | 4. | 16. | 8:26,12 | 2. | 7. | 8:16,60 | 5. | |||
Hagen Melzer | 8:31,89 | 8. | 19. | 8:38,07 | 11. | 20. | kiesett | |||||
Konrad Dobler | Maraton | 2:23:44 | 49. | |||||||||
Stephan Freigang | 2:14:00 | |||||||||||
Robert Ihly | 20 km gyaloglás | 1:26:56 | 11. | |||||||||
Axel Noack | 1:29:55 | 20. | ||||||||||
Hartwig Gauder | 50 km gyaloglás | 3:56:47 | 6. | |||||||||
Ronald Weigel | 3:53:45 | |||||||||||
Ralph Pfersich Rico Lieder Jörg Vaihinger Thomas Schönlebe | 4 × 400 m váltó | nem ért célba | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Hendrik Beyer | Magasugrás | 220 cm | 25. | kiesett | |
Dietmar Mögenburg | 215 cm | 27.* | kiesett | ||
Ralf Sonn | 226 cm | 7. | 231 cm | 6. | |
Dietmar Haaf | Távolugrás | 785 cm | 14. | kiesett | |
Konstantin Krause | 754 cm | 32. | kiesett | ||
Ralf Jaros | Hármasugrás | 16,89 m | 13. | kiesett | |
Udo Beyer | Súlylökés | 18,47 m | 19. | kiesett | |
Ulf Timmermann | 19,93 m | 9. | 20,49 m | 5. | |
Lars Riedel | Diszkoszvetés | 59,98 m | 14. | kiesett | |
Jürgen Schult | 63,46 m | 2. | 64,94 m | ||
Claus Dethloff | Kalapácsvetés | 73,64 m | 14. | kiesett | |
Heinrich Weis | 74,86 m | 11. | 76,90 m | 6. | |
Volker Hadwich | Gerelyhajítás | 81,10 m | 3. | 75,28 m | 12. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Thorsten Dauth | Tízpróba | 10,80 | 906 | 730 cm | 886 | 15,29 m | 808 | 197 cm | 776 | 48,33 | 893 | 14,76 | 879 | 44,70 m | 761 | 450 cm | 760 | 52,94 m | 632 | 4:44,91 | 650 | 7951 | 17. |
Paul Meier | 10,75 | 917 | 754 cm | 945 | 15,34 m | 811 | 215 cm | 944 | 48,33 | 893 | 15,22 | 823 | 42,14 m | 708 | 460 cm | 790 | 55,44 m | 669 | 4:38,21 | 692 | 8192 | 6. | |
Frank Müller | 10,95 | 872 | 725 cm | 874 | 13,55 m | 701 | 197 cm | 776 | 47,98 | 910 | 14,51 | 910 | 42,56 m | 717 | 460 cm | 790 | 61,84 m | 766 | 4:29,19 | 750 | 8066 | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Andrea Philipp | 100 m | 11,73 | 4. | 31.* | 11,67 | 6. | 24.* | kiesett | ||||
Sabine Günther | 200 m | 23,41 | 2. | 19. | 23,10 | 5. | 20. | kiesett | ||||
Silke Knoll | 22,83 | 1. | 5. | 22,46 | 4. | 9. | 22,60 | 5. | 9.* | kiesett | ||
Andrea Thomas | 23,52 | 5. | 21. | 23,19 | 5. | 21. | kiesett | |||||
Anja Rücker | 400 m | 52,24 | 4. | 6. | 52,05 | 5. | 16.* | kiesett | ||||
Sabine Zwiener | 800 m | 2:00,87 | 4. | 16. | 2:02,64 | 8. | 13. | kiesett | ||||
Christine Wachtel | 2:01,39 | 4. | 18. | kiesett | ||||||||
Sigrun Wodars | 2:00,31 | 1. | 10. | 2:00,91 | 5. | 11. | kiesett | |||||
Ellen Kießling | 1500 m | nem ért célba | kiesett | |||||||||
Uta Pippig | 10 000 m | 32:07,28 | 4. | 6. | 31:36,45 | 7. | ||||||
Kerstin Preßler | 33:17,88 | 13. | 27. | kiesett | ||||||||
Kathrin Ullrich-Weßel | nem ért célba | kiesett | ||||||||||
Caren Jung | 100 m gát | kizárták | kiesett | |||||||||
Kristin Patzwahl | 13,11 | 2. | 9.* | 13,16 | 6. | 10. | 13,44 | 8. | 16. | kiesett | ||
Gabriele Roth | 13,12 | 3. | 11. | 13,28 | 5. | 16.** | 13,22 | 6. | 10. | kiesett | ||
Linda Kisabaka | 400 m gát | nem állt rajthoz | kiesett | |||||||||
Heike Meißner | 55,62 | 2. | 10. | 55,35 | 6. | 12. | kiesett | |||||
Silvia Rieger | 56,61 | 4. | 17. | kiesett | ||||||||
Katrin Dörre | Maraton | 2:36:48 | 5. | |||||||||
Birgit Jerschabek | 2:42:45 | 15. | ||||||||||
Kathrin Born-Boyde | 10 km gyaloglás | 50:21 | 33. | |||||||||
Beate Anders-Gummelt | 46:31 | 16. | ||||||||||
Andrea Philipp Silke Knoll Andrea Thomas Sabine Günther | 4 × 100 m váltó | 43,32 | 3. | 6. | 43,12 | 5. | ||||||
Uta Rohländer Heike Meißner Linda Kisabaka Anja Rücker | 4 × 400 m váltó | 3:26,25 | 3. | 7. | 3:26,37 | 6. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Marion Goldkamp | Magasugrás | 186 cm | 28. | kiesett | |
Birgit Kähler | 192 cm | 6.* | 188 cm | 11.* | |
Heike Henkel | 192 cm | 1.** | 202 cm | ||
Heike Drechsler | Távolugrás | 708 cm | 1. | 714 cm | |
Helga Radtke | 642 cm | 19. | kiesett | ||
Susen Tiedtke | 674 cm | 6. | 660 cm | 8. | |
Kathrin Neimke | Súlylökés | 19,13 m | 4. | 19,78 m | |
Stephanie Storp | 18,58 m | 8. | 19,10 m | 7. | |
Franka Dietzsch | Diszkoszvetés | 63,60 m | 8. | 60,24 m | 12. |
Martina Hellmann | 60,52 m | 14. | kiesett | ||
Ilke Wyludda | 64,26 m | 5. | 62,16 m | 9. | |
Karen Forkel | Gerelyhajítás | 65,44 m | 3. | 66,86 m | |
Petra Meier-Felke | 60,58 m | 9. | 59,02 m | 7. | |
Silke Renk | 65,38 m | 4. | 68,34 m |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Peggy Beer | Hétpróba | 13,48 | 1053 | 182 cm | 1003 | 13,23 m | 743 | 23,93 | 987 | 601 cm | 853 | 48,10 m | 823 | 2:09,49 | 972 | 6434 | 6. |
Sabine Braun | 13,25 | 1087 | 194 cm | 1158 | 14,23 m | 809 | 24,27 | 955 | 602 cm | 856 | 51,12 m | 882 | 2:14,35 | 902 | 6649 | ||
Birgit Clarius | 14,10 | 964 | 182 cm | 1003 | 15,33 m | 883 | 24,86 | 900 | 613 cm | 890 | 45,14 m | 766 | 2:08,83 | 982 | 6388 | 7. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Helyosztók | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9. helyért | 7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Fuat Yildiz | 48 kg | B csoport Mynor Ramírez (GUA) 9-2 Nuran Pelikjan (BUL) 3-1 Csiang Vej (Jiang Wei) (CHN) 3-0 Majid Reza Simkhah Asil (IRI) 0-3 Vincenzo Maenza (ITA) 0-13 | 2. | Wilber Sánchez (CUB) 0-5 | 4. | ||||
Olaf Brandt | 52 kg | A csoport Alfred Ter-Mkrticsjan (EUN) 0-13 Raúl Martínez (CUB) 0-15 | 9. | kiesett | helyezetlen | ||||
Rifat Yildiz | 57 kg | A csoport William Lara (CUB) 3-1 Alekszandr Ignatyenko (EUN) 6-5 Sike András (HUN) 3-0 (kétvállas) Patrice Mourier (FRA) 6-0 | 1. | An Hanbong (An Han-Bong) (KOR) 5-6 | |||||
Mario Büttner | 62 kg | A csoport Hu Kuo-hung (Hu Guohong) (CHN) 8-7 Szergej Martinov (EUN) 0-4 Buddy Lee (USA) 0-0 visszalépett | 5. | Konsztandínosz Arkudéasz (GRE) visszalépett | 10. | ||||
Claudio Pasarelli | 68 kg | A csoport Marthin Kornbakk (SWE) 1-0 Cecilio Rodríguez (CUB) 0-1 Abdollah Chamangoli (IRI) 0-1 | 5. | Petrică Cărare (ROM) visszalépett | 10. | ||||
Thomas Zander | 82 kg | B csoport Pak Mjongszok (KOR) 5-2 Magnus Fredriksson (SWE) 1-0 Farkas Péter (HUN) 0-1 Goran Kasum (IOP) DQ2 Daniel Henderson (USA) 6-0 | 4. | Pavel Frinta (TCH) 3-1 | 7. | ||||
Maik Bullmann | 90 kg | B csoport Moustafa Ramada Hussain (EGY) 5-0 Mohamed Naouar (TUN) 16-0 Mikael Ljungberg (SWE) 4-0 Hassan Babak (IRI) 3-1 | 1. | Hakkı Başar (TUR) 5-0 | |||||
Andreas Steinbach | 100 kg | B csoport Miloš Govedarica (IOP) 2-1 Luis Sandoval (PAN) 17-0 Növényi Norbert (HUN) 4-1 Szergej Gyemjaskevics (EUN) 0-2 Héctor Milián (CUB) 4-10 | 3. | Ion Ieremciuc (ROM) 4-2 | 5. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Helyosztók | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9. helyért | 7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Reiner Heugabel | 48 kg | B csoport Stanisław Szostecki (POL) 9-0 Chaouki Sammari (TUN) 3-0 (kétvállas) Kim Il (PRK) 4-10 (kétvállas) Vugar Orudzsov (EUN) 0-1 | 3. | Timothy Vanni (USA) 0-1 | 6. | ||||
Jürgen Scheibe | 57 kg | A csoport Zoran Šorov (IOP) 6-2 Tebe Dorgu (NGR) 5-0 (kétvállas) Kim Jongsik (Kim Yong-sik) (PRK) 0-5 Szjarhej Szmal (EUN) 0-6 | 4. | Robert Dawson (CAN) visszalépett | 7. | ||||
Karsten Polky | 62 kg | A csoport Tjaart du Plessis (RSA) 5-3 Adacsi Takumi (JPN) 7-5 John Smith (USA) 0-8 Sin Szanggju (Sin Sang-Gyu) (KOR) 2-5 | 5. | Anibál Nieves (PUR) visszalépett | 9. | ||||
Georg Schwabenland | 68 kg | B csoport Küllo Kõiv (EST) 4-2 Jeórjosz Athanasziádisz (GRE) DQ2 Ko Jongho (Go Yeong-Ho) (KOR) 0-3 | 7. | kiesett | helyezetlen | ||||
Alexander Leipold | 74 kg | A csoport Pak Csangszun (KOR) 2-8 Nagy János (HUN) 1-2 | 7. | kiesett | helyezetlen | ||||
Hans Gstöttner | 82 kg | A csoport Rahmat Szofiadi (BUL) 3-2 Elmagyi Zsabrailov (EUN) 1-2 Dvorák László (HUN) 4-2 Nicolae Ghiţă (ROM) 6-3 Jozef Lohyňa (TCH) 5-1 | 2. | Rasoul Khadem Azgadhi (IRI) 0-6 | 4. | ||||
Ludwig Schneider | 90 kg | A csoport Roberto Limonta (CUB) 0-10 Jozef Palatinus (TCH) 2-0 Maharbek Hadarcev (EUN) 1-7 Renato Lombardo (ITA) 0-2 | 5. | Iraklísz Deszkulídisz (GRE) 0-3 | 10. | ||||
Heiko Balz | 100 kg | A csoport Kazem Gholami (IRI) 1-0 Pétrosz Búrndulisz (GRE) 4-0 Arvi Aavik (EST) 3-0 Kim Theu (Kim Tae-u) (KOR) 4-0 Mark Coleman (USA) 3-0 | 1. | Leri Habelov (EUN) 1-2 | |||||
Andreas Schröder | 130 kg | B csoport Gombos Zsolt (HUN) 4-0 Vang Csun-kuang (Wang Chunguang) (CHN) 0-0 (kétvállas) David Gobedzsisvili (EUN) 3-4 Bruce Baumgartner (USA) 0-7 | 3. | Ali Reza Soleimani (IRI) visszalépett | 5. |
DQ2 - passzivitás miatt mind két versenyzőt kizárták
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Richard Trautmann | Légsúly | Alberto Francini (SMR) 1000-0000 | Ewan Beaton (CAN) 0100-0000 | Keith Gough (IRL) 1000-0000 | Philippe Pradayrol (FRA) 1000-0000 | Yun Hyeon (KOR) 0000-0001 | Wágner József (HUN) 0001-0000 | ||||||
Udo Quellmalz | Harmatsúly | Francisco Lorenzo (ESP) 1000-0000 | Asszáf el-Murr (LIB) 1000-0000 | Kao Er-vej (Gao Erwei) (CHN) 0010-0000 | Jean Pierre Cantin (CAN) 0010-0000 | Rogério Cardoso (BRA) 0000-0001 | Philip Laats (BEL) 0010-0000 | ||||||
Stefan Dott | Könnyűsúly | erőnyerő | Lusambu Mafuta (ZAI) 1000-0000 | Bruno Carabatta (FRA) 0010-0000 | Jorma Korhonen (FIN) 0010-0000 | Koga Tosihiko (JPN) 0000-1000 | Oren Smadja (ISR) 0000-1000 | 5. | |||||
Daniel Lascau | Váltósúly | Kim Byeong-Ju (KOR) 0000-0010 | kiesett | 34. | |||||||||
Axel Lobenstein | Középsúly | erőnyerő | León Villar (ESP) 1100-0000 | Giorgio Vismara (ITA) 0001-0000 | Daniel Kistler (SUI) 0010-0000 | Pascal Tayot (FRA) 0000-1000 | Okada Hirotaka (JPN) 0000-0010 | 5. | |||||
Detlef Knorrek | Félnehézsúly | Radu Ivan (ROM) 0000-0100 | kiesett | 32. | |||||||||
Henry Stöhr | Nehézsúly | Mitar Milinković (IOP) 1000-0000 | David Douillet (FRA) 0000-0001 | Elvis Gordon (GBR) 0000-1000 | kiesett | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kerstin Emich | Légsúly | Huang Jü-hszin (Huang Yu-Shin) (TPE) 0010-0000 | Giovanna Tortora (ITA) 0000-0010 | kiesett | 16. | ||||||
Gudrun Hausch | Könnyűsúly | Barbara Eck (AUT) 0000-1100 | kiesett | 18. | |||||||
Frauke Eickhoff | Váltósúly | Jelena Petrova (EUN) 1000-0000 | Jenny Gal (NED) 0100-0000 | Gella Vandecaveye (BEL) 0100-0000 | Yael Arad (ISR) 0000-1100 | Csang Ti (Zhang Di) (CHN) 0000-0010 | 5. | ||||
Alexandra Schreiber | Középsúly | Laura Martinel (ARG) 1100-0000 | Erin Lum (GUM) 1100-0000 | Sandra Greaves (CAN) 1000-0000 | Emanuela Pierantozzi (ITA) 0000-1000 | Heidi Rakels (BEL) 0000-0001 | 5. | ||||
Regina Schüttenhelm | Félnehézsúly | erőnyerő | Niurka Moreno (CUB) 0001-0000 | Josephine Horton (GBR) 0000-0010 | Sandy Bacher (USA) 0001-0000 | Katarzyna Juszczak (POL) 0010-0000 | Irene de Kok (NED) 0000-1000 | 5. | |||
Claudia Weber | Nehézsúly | erőnyerő | Mun Ji-Yun (KOR) 0001-0000 | Szakaue Jóko (JPN) 0000-1000 | Edilene Andrade (BRA) 0001-0000 | Gránitz Éva (HUN) 1000-0000 | Natalia Lupino (FRA) 0000-1000 | 5. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Thomas Lange | Egypárevezős | 7:08,13 | 1. | A/B | 6:54,54 | 1. | A | 6:51,40 | 1. | |||
Peter Uhrig Christian Händle Jens Köppen* | Kétpárevezős | 6:28,24 | 1. | A/B | 6:23,61 | 4. | B | 6:24,27 | 2. | 8. | ||
Peter Holtzenbein Colin Ettingshausen | Kormányos nélküli kettes | 6:41,65 | 1. | A/B | 6:33,72 | 2. | A | 6:32,68 | 2. | |||
Thomas Woddow Michael Peter Peter Thiede (kormányos) | Kormányos kettes | 7:07,60 | 4. | 7:12,78 | 1. | A/B | 6:53,53 | 2. | A | 6:56,98 | 4. | 4. |
André Willms Andreas Hajek Stephan Volkert Michael Steinbach | Négypárevezős | 5:45,65 | 1. | A/B | 5:46,65 | 1. | A | 5:45,17 | 1. | |||
Armin Weyrauch Matthias Ungemach Dirk Balster Markus Vogt | Kormányos nélküli négyes | 6:09,07 | 3. | A/B | 5:59,38 | 2. | A | 5:58,39 | 4. | 4. | ||
Uwe Kellner Ralf Brudel Thoralf Peters Karsten Finger Hendrik Reiher (kormányos) | Kormányos négyes | 6:21,47 | 1. | A | 6:00,34 | 2. | ||||||
Frank Richter Thorsten Streppelhoff Detlef Kirchhoff Armin Eichholz Bahne Rabe Hans Sennewald Ansgar Wessling Roland Baar Manfred Klein (kormányos) | Nyolcas | 5:32,98 | 2. | A/B | 5:35,60 | 1. | A | 5:31,00 | 3. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Beate Schramm | Egypárevezős | 8:00,81 | 3. | A/B | 7:53,22 | 4. | B | nem állt rajthoz | 12. | |||
Kerstin Köppen Kathrin Boron | Kétpárevezős | 7:16,74 | 1. | A/B | 7:01,32 | 1. | A | 6:49,00 | 1. | |||
Stefani Werremeier Ingeburg Schwerzmann | Kormányos nélküli kettes | 7:43,60 | 2. | A/B | 7:14,71 | 3. | A | 7:07,96 | 2. | |||
Kerstin Müller Sybille Schmidt Birgit Peter Kristina Mundt | Négypárevezős | 6:24,70 | 1. | A | 6:20,18 | 1. | ||||||
Antje Frank Gabriele Mehl Birte Siech Annette Hohn | Kormányos nélküli négyes | 6:49,63 | 1. | A | 6:32,34 | 3. | ||||||
Annegret Strauch Sylvia Dördelmann Kathrin Haacker Dana Pyritz Cerstin Petersmann Ute Schell Christiane Harzendorf Judith Zeidler Daniela Neunast (kormányos) | Nyolcas | 6:11,70 | 1. | A | 6:07,80 | 3. |
* - Peter Uhrig cseréje az elődöntőben és a döntőben
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Német férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1992FgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 5 | 4 | 1 | 0 | 20 | 2 | +18 | 9 |
Németország (GER) | 5 | 4 | 1 | 0 | 16 | 4 | +12 | 9 |
Nagy-Britannia (GBR) | 5 | 3 | 0 | 2 | 7 | 10 | –3 | 6 |
India (IND) | 5 | 2 | 0 | 3 | 4 | 8 | –4 | 4 |
Argentína (ARG) | 5 | 1 | 0 | 4 | 3 | 12 | –9 | 2 |
Egyiptom (EGY) | 5 | 0 | 0 | 5 | 4 | 18 | –14 | 0 |
1992. július 26. 16:00 Sablon:1992FgyepINDGER
| India (IND) | 0–3 | Németország (GER) | Játékvezetők: Alan Waterman (CAN) Santiago Valera (ESP) |
(0–1) | Fischer Blunck S. Tewes |
1992. július 28. 20:00 Sablon:1992FgyepGERGBR
| Németország (GER) | 2–0 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Patrick van Beneden (BEL) Alain Michel Renaud (FRA) |
Fischer Hilgers | (2–0) |
1992. július 30. 18:00 Sablon:1992FgyepAUSGER
| Ausztrália (AUS) | 1–1 | Németország (GER) | Játékvezetők: Sana Kyoshi (JPN) Santiago Valera (ESP) |
Davies | (1–0) | Fischer |
1992. augusztus 1. 9:45 Sablon:1992FgyepGEREGY
| Németország (GER) | 8–2 | Egyiptom (EGY) | Játékvezetők: Guillaume Langle (FRA) Alan Waterman (CAN) |
Becker 4 Fischer 2 Blunck Hilgers | (4–1) | G.Ahmed Abdulla 2 |
1992. augusztus 3. 18:00 Sablon:1992FgyepGERARG
| Németország (GER) | 2–1 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Jose Gortazar (ESP) Peter Von Reth (NED) |
Fischer Hilgers | (0–0) | Ferrara |
- Elődöntő
1992. augusztus 5. 16:30 Sablon:1992FgyepPAKGER
| Pakisztán (PAK) | 1–2 (h. u.) | Németország (GER) | Játékvezetők: Alain Michel Renaud (FRA) Eduardo Ruiz (ARG) |
Bashir | (1–0, 0–1) | Fischer 2 |
- Döntő
1992. augusztus 8. 19:30 Sablon:1992FgyepAUSGER2
| Ausztrália (AUS) | 1–2 | Németország (GER) | Játékvezetők: Eduardo Ruiz (ARG) Santiago Valera (ESP) |
Corbitt | (0–1) | Hilgers 2 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Német női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1992NgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Németország (GER) | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 2 | +5 | 5 |
Spanyolország (ESP) | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 3 | +2 | 5 |
Ausztrália (AUS) | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 2 | 0 | 2 |
Kanada (CAN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 8 | –7 | 0 |
1992. július 27. 17:30 Sablon:1992NgyepESPGER
| Spanyolország (ESP) | 2–2 | Németország (GER) | Játékvezetők: Gill Clarke (GBR) Jolanda Mohlmann (NED) |
Iceta 2 | (1–2) | Hentschel 2 |
1992. július 29. 17:30 Sablon:1992NgyepAUSGER
| Ausztrália (AUS) | 0–1 | Németország (GER) | Játékvezetők: Laura Crespo (ARG) Dominique Ache (BEL) |
(0–0) | Becker |
1992. augusztus 2. 18:00 Sablon:1992NgyepCANGER
| Kanada (CAN) | 0–4 | Németország (GER) | Játékvezetők: Renee Chatas (USA) Dominique Ache (BEL) |
(0–3) | Hentschel 2 Dickenscheid Becker |
- Elődöntő
1992. augusztus 4. 19:30 Sablon:1992NgyepGERGBR
| Németország (GER) | 2–1 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Jolanda Mohlmann (NED) Laura Crespo (ARG) |
Ernsting-Krienke Lätzsch | (1–1) | Sixsmith |
- Döntő
1992. augusztus 7. 19:30 Sablon:1992NgyepGERESP
| Németország (GER) | 1–2 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Dominique Ache (BEL) Peri Buckley (AUS) |
Hentschel | (1–1) | Cobos Verge |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Kieséses szakasz | Helyezés | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30 m | 50 m | 70 m | 90 m | Pont | Hely. | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||||
Andreas Lippoldt | Egyéni | 343 | 39. | 327 | 7. | 301 | 69. | 285 | 36. | 1256 | 43. | kiesett | 43. | ||||
Frank Marzoch | 346 | 26. | 302 | 63. | 327 | 16. | 308 | 6. | 1283 | 26. | Martinius Grov (NOR) (7.) 94-106 | kiesett | 32. | ||||
Marc Rösicke | 335 | 62. | 321 | 20. | 316 | 43. | 288 | 32. | 1260 | 38. | kiesett | 38. | |||||
Andreas Lippoldt Frank Marzoch Marc Rösicke | Csapat | 1024 | 14. | 950 | 7. | 944 | 16. | 881 | 5. | 3799 | 11. | Nagy-Britannia (GBR) Steven Hallard Richard Priestman Simon Terry (6.) 231-233 | kiesett | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Kieséses szakasz | Helyezés | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30 m | 50 m | 60 m | 70 m | Pont | Hely. | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||||
Astrid Hänschen | Egyéni | 338 | 40. | 304 | 37. | 306 | 51. | 297 | 34. | 1245 | 43. | kiesett | 43. | ||||
Cornelia Pfohl | 333 | 46. | 299 | 45. | 319 | 35. | 288 | 45. | 1239 | 44. | kiesett | 44. | |||||
Marion Wagner | 332 | 48. | 286 | 56. | 310 | 46. | 279 | 55. | 1207 | 53. | kiesett | 53. | |||||
Astrid Hänschen Cornelia Pfohl Marion Wagner | Csapat | 1003 | 14. | 889 | 14. | 935 | 15. | 864 | 15. | 3691 | 15. | Egyesített Csapat (EUN) Ljudmila Arzsannikova Hatuna Kvrivisvili Natalia Valeeva (2.) 234-242 | kiesett | 10. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jens Stegemann | Kajak egyes 1000 m | 3:43,22 | 3. | 12. | 3:33,15 | 1. | 2. | 3:41,72 | 8. | 14. | kiesett | |
Kay Bluhm Torsten Gutsche | Kajak kettes 500 m | 1:33,95 | 1. | 7. | erőnyerő | 1:28,11 | 1. | 1. | 1:28,27 | |||
Kajak kettes 1000 m | 3:13,36 | 1. | 2. | erőnyerő | 3:17,64 | 1. | 2. | 3:16,10 | ||||
Mario von Appen Oliver Kegel Thomas Reineck André Wohllebe | Kajak négyes 1000 m | 2:52,17 | 1. | 1. | 2:54,80 | 1. | 1. | 2:54,18 | ||||
Olaf Heukrodt | Kenu egyes 500 m | 1:53,91 | 2. | 4. | erőnyerő | 1:53,74 | 2. | 3. | 1:53,00 | |||
Matthias Röder | Kenu egyes 1000 m | 4:02,57 | 1. | 1. | erőnyerő | 4:02,94 | 1. | 1. | 4:08,96 | 4. | ||
Ulrich Papke Ingo Spelly | Kenu kettes 500 m | 1:40,53 | 1.D | 1. | 1:41,68 | |||||||
Kenu kettes 1000 m | 3:32,08 | 1.D | 1. | 3:37,42 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Birgit Fischer-Schmidt | Kajak egyes 500 m | 1:52,49 | 1. | 1. | 1:52,13 | 2. | 5. | 1:51,60 | |
Ramona Portwich Anke Nothnagel | Kajak kettes 500 m | 1:41,82 | 1. | 1. | 1:40,50 | 1. | 1. | 1:40,29 | |
Katrin Borchert Birgit Fischer-Schmidt Anke Nothnagel Ramona Portwich | Kajak négyes 500 m | 1:34,13 | 3. | 3. | 1:37,48 | 1. | 1. | 1:38,47 |
Szlalom
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | |||
Thomas Becker | Kajak egyes | 119,38 | 20. | 120,63 | 21. | 119,38 | 26. |
Jochen Lettmann | 108,52 | 1. | 109,72 | 4. | 108,52 | ||
Jens Vorsatz | 120,51 | 23. | 124,37 | 27. | 120,51 | 29. | |
Sören Kaufmann | Kenu egyes | 124,80 | 8. | 133,97 | 17. | 124,80 | 17. |
Martin Lang | 120,67 | 5. | 119,19 | 6. | 119,19 | 6. | |
Manfred Berro Michael Trummer | Kenu kettes | 170,60 | 16. | 132,83 | 7. | 132,83 | 9. |
Thomas Loose Frank Hemmer | 144,47 | 11. | 136,03 | 10. | 136,03 | 13. | |
Udo Raumann Rüdiger Hübbers | 146,05 | 12. | 306,51 | 17. | 146,05 | 14. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | |||
Elisabeth Micheler-Jones | Kajak egyes | 136,19 | 2. | 126,41 | 1. | 126,41 | |
Eva Roth | 152,53 | 17. | 132,29 | 3. | 132,29 | 4. | |
Kordula Striepecke | 136,51 | 3. | 134,49 | 5. | 134,49 | 6. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Christian Meyer | Mezőnyverseny | 4:35:56(+0:35) | 68. |
Erik Zabel | 4:35:56(+0:35) | 4. | |
Steffen Wesemann | 4:35:56(+0:35) | 30. | |
Bernd Dittert Christian Meyer Uwe Peschel Michael Rich | Csapat időfutam | 2:01:39 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jutta Niehaus | Mezőnyverseny | 2:09:42(+5:00) | 44. |
Viola Paulitz | 2:05:03(+0:21) | 19. | |
Petra Rossner | 2:05:03(+0:21) | 28. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | 2. forduló | Vigaszág | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Jens Fiedler | Férfi egyéni | 10,252 | 1. | Jon Andrews (NZL) 11,339 | 1. | Ainārs Ķiksis (LAT) Erik Schoefs (BEL) 11,285 | 1. | Kenneth Carpenter (USA) 10,883, 11,322 | Roberto Chiappa (ITA) 10,791, 11,279 | Gary Neiwand (AUS) 10,995, 10,778 | |||||||||
Annett Neumann | Női egyéni | 11,689 | 3. | Erika Salumäe (EST) Daniela Larreal (VEN) 12,377 | 2. | Cornelia Pareskevin-Young (USA) 12,238 | 1. | Tanya Dubnicoff (CAN) 12,283, 12,265 | Ingrid Haringa (NED) 12,263, 11,889, 12,285 | Erika Salumäe (EST) 12,766, 12,667, 12,244 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Jens Lehmann | Férfi egyéni üldözőverseny | 4:30,054 | 2. | Oleksandr Honchenkov (EUN) lekörözték | 4:27,715 | 2. | Gary Anderson (NZL) 4:31,061 | 4:27,230 | 1. | Chris Boardman (GBR) 3:21,649 | lekörözték | |
Petra Rossner | Női egyéni üldözőverseny | 3:43,091 | 2. | Leontien van Moorsel (NED) 3:49,795 | 3:41,509 | 1. | Hanne Malmberg (DEN) 3:53,516 | 3:48,517 | 1. | Kathryn Watt (AUS) 3:43,438 | 3:41,753 | |
Guido Fulst Michael Glöckner Jens Lehmann Stefan Steinweg Andreas Walzer | Férfi csapat üldözőverseny | 4:14,934 | 2. | Új-Zéland (NZL) Gary Anderson Nigel Donnelly Carlos Marryatt Glenn McLeay Stuart Williams lekörözték | 4:10,980 | 2. | Dánia (DEN) Ken Frost Jimmi Madsen Klaus Nielsen Jan Bo Petersen Michael Sandstød 4:15,860 | 4:10,446 | 1. | Ausztrália (AUS) Brett Aitken Stephen McGlede Shaun O'Brien Stuart O’Grady 4:10,218 | 4:08,791 |
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jens Glücklich | Férfi egyéni időfutam | 1:04,798 | 4. |
- Pontversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csoport | lekörözés | Pont | Hely. | lekörözés | Pont | |||
Guido Fulst | Férfi pontverseny | B | 1 | 21 | 6. | - | 24 | 7. |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Német férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztók |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1992FkéziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesített Csapat (EUN) | 5 | 5 | 0 | 0 | 121 | 98 | +23 | 10 |
Franciaország (FRA) | 5 | 4 | 0 | 1 | 111 | 98 | +13 | 8 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 3 | 0 | 2 | 97 | 98 | –1 | 6 |
Románia (ROM) | 5 | 1 | 1 | 3 | 107 | 115 | –8 | 3 |
Németország (GER) | 5 | 1 | 1 | 3 | 97 | 103 | –6 | 3 |
Egyiptom (EGY) | 5 | 0 | 0 | 5 | 92 | 113 | –21 | 0 |
1992. július 27. 16:00 Sablon:1992FkéziEUNGER
| Egyesített Csapat (EUN) | 25–15 | Németország (GER) | Játékvezetők: Jug, Jeglic (SLO) |
Dujsebajev 7 | (12–7) | Hauck 5 | ||
1992. július 29. 16:00 Sablon:1992FkéziGERROU
| Németország (GER) | 20–20 | Románia (ROM) | Játékvezetők: Christensen, Jorgensen (DEN) |
Winselmann 5 | (9–13) | Licu, Zaharia 5 | ||
1992. július 31. 16:00 Sablon:1992FkéziGERFRA
| Németország (GER) | 20–23 | Franciaország (FRA) | Játékvezetők: Johansson, Kjellkvist (SWE) |
három játékos 4 | (9–10) | Lathoud, Munier 5 | ||
1992. augusztus 2. 14:30 Sablon:1992FkéziEGYGER
| Egyiptom (EGY) | 16–24 | Németország (GER) | Játékvezetők: Convents, Xhonneux (BEL) |
El-Attar 6 | (5–13) | Roos 7 | ||
1992. augusztus 4. 19:00 Sablon:1992FkéziESPGER
| Spanyolország (ESP) | 19–18 | Németország (GER) | Játékvezetők: Oie, Hogsnes (NOR) |
Urdiales 7 | (8–8) | Hauck 6 | ||
- A 9. helyért
1992. augusztus 7. 16:00 Sablon:1992FkéziTCHGER
| Csehszlovákia (TCH) | 20–19 | Németország (GER) | Játékvezetők: Lelong, Tancrez (FRA) |
Šetlík 6 | (11–8) | Hahn 5 | ||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) | 10. |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Német női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztók |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1992NkéziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesített Csapat (EUN) | 3 | 3 | 0 | 0 | 77 | 56 | +21 | 6 |
Németország (GER) | 3 | 2 | 0 | 1 | 86 | 61 | +25 | 4 |
Egyesült Államok (USA) | 3 | 1 | 0 | 2 | 55 | 76 | –21 | 2 |
Nigéria (NGR) | 3 | 0 | 0 | 3 | 56 | 81 | –25 | 0 |
1992. július 30. 10:00 Sablon:1992NkéziGERNGR
| Németország (GER) | 32–17 | Nigéria (NGR) | Játékvezetők: Oie, Hogsnes (NOR) |
Mühlner 9 | (14–9) | Sana 7 | ||
1992. augusztus 1. 15:00 Sablon:1992NkéziUSAGER
| Egyesült Államok (USA) | 16–32 | Németország (GER) | Játékvezetők: Convents, Xhonneux (BEL) |
Jones 7 | (6–16) | Leonte, Fittinger 8 | ||
1992. augusztus 3. 16:30 Sablon:1992NkéziEUNGER
| Egyesített Csapat (EUN) | 28–22 | Németország (GER) | Játékvezetők: Rudin, Schill (SUI) |
Morszkova 14 | (13–14) | Ciszewski 5 | ||
- Elődöntő
1992. augusztus 6. 16:00 Sablon:1992NkéziKORGER
| Dél-Korea (KOR) | 26–25 | Németország (GER) | Játékvezetők: Christensen, Jorgensen (DEN) |
Nam Unjong (Nam Eun-Yeong), I Mijong (Lee Mi-Yeong) 5 | (17–13) | Schmitt 7 | ||
- Bronzmérkőzés
1992. augusztus 8. 10:00 Sablon:1992NkéziGEREUN
| Németország (GER) | 20–24 | Egyesített Csapat (EUN) | Játékvezetők: Johansson, Kjellkvist (SWE) |
Leonte, Wagner 6 | (9–10) | Morszkova 6 | ||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) | 4. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Német férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1992FkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 579 | 350 | +229 | 10 |
Horvátország (CRO) | 5 | 4 | 1 | 423 | 400 | +23 | 9 |
Brazília (BRA) | 5 | 2 | 3 | 420 | 463 | –43 | 7 |
Németország (GER) | 5 | 2 | 3 | 369 | 432 | –63 | 7 |
Angola (ANG) | 5 | 1 | 4 | 324 | 392 | –68 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 1 | 4 | 398 | 476 | –78 | 6 |
1992. július 26. 20:30 Sablon:1992FkosárGERESP
| Németország (GER) | 83 – 74 | Spanyolország (ESP) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(46–39) | ||||
Schrempf 26 | Pont | Villacampa 21 | ||
Gnad 20 | Lepattanó | Andreu 7 | ||
Schrempf 4 | Gólpassz | Villacampa 2 |
1992. július 27. 14:30 Sablon:1992FkosárANGGER
| Angola (ANG) | 63–64 | Németország (GER) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(42–36) | ||||
Sousa, Conceição 18 | Pont | Schrempf 25 | ||
Conceição 6 | Lepattanó | Schrempf 15 | ||
Macedo 5 | Gólpassz | Rödl, Schrempf 2 |
1992. július 29. 20:30 Sablon:1992FkosárUSAGER
| Egyesült Államok (USA) | 111– 68 | Németország (GER) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(58–23) | ||||
Bird 19 | Pont | Schrempf, Jackel 15 | ||
Malone 5 | Lepattanó | Schrempf 8 | ||
Jordan 12 | Gólpassz | Rödl, Schrempf 2 |
1992. július 31. 20:30 Sablon:1992FkosárCROGER
| Horvátország (CRO) | 99 – 78 | Németország (GER) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(46–41) | ||||
Petrović 26 | Pont | Schrempf 25 | ||
Kukoč 7 | Lepattanó | Schrempf 8 | ||
Kukoč, Komazec 4 | Gólpassz | Rödl 5 |
1992. augusztus 2. 9:30 Sablon:1992FkosárGERBRA
| Németország (GER) | 76–85 | Brazília (BRA) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(40–39) | ||||
Schrempf 27 | Pont | Boas 27 | ||
Schrempf, Gnad 10 | Lepattanó | dos Santos 11 | ||
Rödl, Schrempf 3 | Gólpassz | Maury Ponikwar 6 |
- Negyeddöntő
1992. augusztus 4. 16:30 Sablon:1992FkosárEUNGER
| Egyesített Csapat (EUN) | 83–76 | Németország (GER) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(35–36) | ||||
Tyihonyenko 26 | Pont | Schrempf 32 | ||
Volkov 14 | Lepattanó | Schrempf 10 | ||
Volkov 4 | Gólpassz | Rödl, Schrempf 3 |
- Az 5–8. helyért
1992. augusztus 6. 20:30 Sablon:1992FkosárAUSGER
| Ausztrália (AUS) | 109–79 | Németország (GER) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(52–44) | ||||
Gaze 30 | Pont | Jackel 19 | ||
Bradtke 11 | Lepattanó | Gnad 11 | ||
Smyth 6 | Gólpassz | Schrempf 5 |
- A 7. helyért
1992. augusztus 8. 20:00 Sablon:1992FkosárPURGER
| Puerto Rico (PUR) | 86–96 | Németország (GER) | Pabellón Olímpico de Badalona, Badalona |
(46–45) | ||||
Carter 25 | Pont | Schrempf 24 | ||
Mincy, Carter 5 | Lepattanó | Gnad 15 | ||
López 2 | Gólpassz | Schrempf 7 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) | 7. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | 5. kör | Összesítés | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | 5. kör | Összesítés | |||||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | ||||
Klaus Blkenhol | Goldstern | Egyéni | 341 | 3. | 351 | 3. | 337 | 3. | 327 | 5. | 338 | 3. | 1694 | 3. | 298 | 3. | 308 | 3. | 298 | 3. | 301 | 3. | 310 | 2. | 1515 | |
Nicole Uphoff | Rembrandt | 348 | 1. | 357 | 1. | 357 | 1. | 348 | 2. | 358 | 1. | 1768 | 1. | 338 | 1. | 328 | 1. | 320 | 1. | 313 | 1. | 327 | 1. | 1626 | ||
Monica Theodorescu | Grunox | 337 | 4. | 334 | 4. | 333 | 5. | 336 | 3. | 336 | 4. | 1676 | 4. | kiesett | 17. | |||||||||||
Isabell Werth | Gigolo | 346 | 2. | 354 | 2. | 344 | 2. | 362 | 1. | 356 | 2. | 1762 | 2. | 319 | 2. | 311 | 2. | 307 | 2. | 307 | 2. | 307 | 3. | 1551 | ||
Klaus Blkenhol Nicole Uphoff Monica Theodorescu Isabell Werth | Goldstern Rembrandt Grunox Gigolo | Csapat | 5224 |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | Összesítés | 1. kör | 2. kör | |||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Össz. | Hely. | Pont | Pont | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Pont/Bünt | Helyezés | |||
Otto Becker | Lucky Luke | Egyéni | 22,50 | 65. | 48,00 | 70,50 | 55. | 57,00 | 127,50 | 50. | kiesett | 127,50 | 50.* | |||
Ludger Beerbaum | Classic Touch | 82,50 | 1. | 0,00 | 82,50 | 46. | 83,00 | 165,50 | 23. | 0,00 | 1. | 0,00 | 1. | 0,00 | ||
Sören von Rönne | Taggi | 56,00 | 29. | 72,50 | 128,50 | 20. | 87,00 | 215,50 | 2. | 12,00 | 26. | kiesett | 12,00 | 28. | ||
Franke Sloothaak | Prestige | 30,50 | 56. | 21,50 | 52,00 | 67. | 52,00 | 72. | kiesett | 52,00 | 72.* | |||||
Otto Becker Ludger Beerbaum Sören von Rönne Franke Sloothaak | Lucky Luke Classic Touch Taggi Prestige | Csapat | 24,00 | 10. | 32,50 | 13. | 56,50 | 11. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Össz. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Matthias Baumann | Alabaster | Egyéni | 43,80 | 1. | 93,60 | 43. | 31. | 20,00 | 48. | 157,40 | 34. |
Herbert Blöcker | Feine Dame | 52,20 | 13. | 27,60 | 8. | 3. | 1,50 | 8. | 81,30 | ||
Ralf Ehrenbrink | Kildare | 62,80 | 31. | 40,80 | 13. | 14. | 5,00 | 9. | 108,60 | 11. | |
Cord Mysegaes | Ricardo | 52,00 | 12. | 48,40 | 18. | 11. | 10,00 | 24. | 110,40 | 13. | |
Matthias Baumann Herbert Blöcker Ralf Ehrenbrink Cord Mysegaes | Alabaster Feine Dame Kildare Ricardo | Csapat | 167,00 | 2. | 116,80 | 4. | 4. | 16,50 | 2. | 300,30 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Elődöntő | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Albin Killat | Egyéni műugrás | 392,10 | 3. | 556,35 | 10. |
Jan Hempel | 353,85 | 18. | kiesett | ||
Egyéni toronyugrás | 426,27 | 3. | 574,17 | 4. | |
Michael Kühne | 393,21 | 6. | 558,54 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Elődöntő | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Brita Baldus | Egyéni műugrás | 312,90 | 2. | 503,07 | |
Simona Koch | 281,46 | 10. | 468,96 | 7. | |
Monika Kühn | Egyéni toronyugrás | 270,51 | 20. | kiesett | |
Ute Wetzig | 284,13 | 14. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jan Quast | Papírsúly | Mohamed Zbir (MAR) 6-0 | Phamuansak Phasuwan (THA) 11-2 | Valentin Barbu (ROM) 15-7 | Daniel Petrov (BUL) 9-15 | kiesett | |
Mario Loch | Légsúly | Khadpo Vichai (THA) RSC | David Serradas (VEN) 4-9 | kiesett | 9. | ||
Dieter Berg | Harmatsúly | Mohamed Achik (MAR) 0-3 | kiesett | 17. | |||
Andreas Tews | Pehelysúly | Kirkor Kirkorov (BUL) 9-5 | Djamel Lifa (FRA) 9-4 | Park Deok-Gyu (KOR) 17-7 | Hoszin Szoltáni (ALG) 11-1 | Faustino Reyes (ESP) 16-7 | |
Marco Rudolph | Könnyűsúly | Vasile Nistor (ROM) 10-5 | Dariusz Snarski (POL) 10-1 | Julien Lorcy (FRA) 13-10 | Namjilyn Bayarsaikhan (MGL) visszalépett | Oscar De La Hoya (USA) 2-7 | |
Andreas Zülow | Kisváltósúly | Kim Jae-Gyeong (KOR) 12-0 | Héctor Vinent (CUB) 2-14 | kiesett | 9. | ||
Andreas Otto | Váltósúly | Andrew Lewis (GUY) 8-7 | Mario Romero (NCA) RSC | Michael Carruth (IRL) 6-6 | kiesett | 5. | |
Markus Beyer | Nagyváltósúly | Sililo Figota (NZL) 16-2 | Juan Carlos Lemus (CUB) RSC | kiesett | 9. | ||
Sven Ottke | Középsúly | Richard Santiago (PUR) 15-2 | Brian Lentz (DEN) 9-2 | Ariel Hernández (CUB) 6-14 | kiesett | 5. | |
Torsten May | Félnehézsúly | Kim Gilnam (Kim Gil-Nam) (PRK) 9-1 | Dale Brown (CAN) 7-1 | Montell Griffin (USA) 6-4 | Wojciech Bartnik (POL) 8-6 | Rosztiszlav Zaulicsnij (EUN) 8-3 | |
Bert Teuchert | Nehézsúly | Elio Ibarra (ARG) 5-1 | Félix Savón (CUB) 2-11 | kiesett | 9. | ||
Wilhelm Fischer | Szupernehézsúly | Ahmed Sarir (MAR) RSC | Jerry Nijman (NED) 22-5 | Szvilen Ruszinov (BUL) 5-8 | kiesett | 5. |
RSC - a játékvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Vívás | Úszás | Lövészet | Futás | Lovaglás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Ulrich Czermak | Egyéni | 36-29 | 830 | 18.**** | 3:29,3 | 1200 | 44.* | 186 | 1060 | 24.***** | 13:26,6 | 1147 | 21. | 2:29,1 | 656 | 60. | 4893 | 45. |
Dirk Knappheide | 38-27 | 864 | 9.**** | 3:21,1 | 1264 | 18. | 186 | 1060 | 24.***** | 13:56,9 | 1057 | 43. | 1:32,0 | 950 | 36. | 5195 | 22. | |
Pawel Olszewski | 34-31 | 796 | 28.****** | 3:24,0 | 1240 | 27. | 182 | 1000 | 42.** | 14:12,6 | 1009 | 51. | 1:43,1 | 798 | 51. | 4843 | 49. | |
Ulrich Czermak Dirk Knappheide Pawel Olszewski | Csapat | 2490 | 6.*** | 3704 | 6.* | 3120 | 8.* | 3213 | 12. | 2404 | 15. | 14931 | 11. |
* - egy másik versenyzővel/csapattal azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik csapattal azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - hat másik versenyzővel azonos eredményt ért el
****** - nyolc másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
René Osthold | Gyorstüzelő pisztoly | 583 | 15. | kiesett | |
Ralf Schumann | 594 | 1. | 885 | ||
Hans-Jürgen Neumaier-Bauer | Légpisztoly | 578 | 12.* | kiesett | |
Szabadpisztoly | 547 | 33.* | kiesett | ||
Gernot Eder | 554 | 20.* | kiesett | ||
Légpisztoly | 576 | 19.** | kiesett | ||
Johann Riederer | Légpuska | 590 | 8. | 691,7 | |
Matthias Stich | 588 | 13.*** | kiesett | ||
Hubert Bichler | Sportpuska, fekvő | 598 | 1. | 701,1 | 4. |
Sportpuska, összetett | 1158 | 17.** | kiesett | ||
Bernd Rücker | 1151 | 29.* | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 596 | 10. | kiesett | ||
Michael Jakosits | Futócéllövészet | 580 | 1. | 673 | |
Jens Zimmermann | 578 | 3. | 667 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Liselotte Breker | Légpisztoly | 377 | 15.**** | kiesett | |
Sportpisztoly | 577 | 10. | kiesett | ||
Margit Stein | 571 | 26.** | kiesett | ||
Légpisztoly | 377 | 15.**** | kiesett | ||
Sonja Pfeilschifter | Légpuska | 386 | 30. | kiesett | |
Sportpuska, összetett | 569 | 28.* | kiesett | ||
Silvia Sperber | 574 | 20. | kiesett | ||
Légpuska | 392 | 9. | kiesett |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Jörg Damme | Trap | 148 | 2. | 195 | 2.*** | 218 | 4. |
Matthias Dunkel | Skeet | 141 | 50. | kiesett | |||
Bernhard Hochwald | 147 | 19. | 196 | 16.*** | kiesett | ||
Axel Wegner | 145 | 25.***** | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - hét másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Marco Spanehl | 60 kg | 117,5 | 14. | 150,0 | 11. | 267,5 | 13. |
Andreas Behm | 67,5 kg | 145,0 | 3. | 175,0 | 3. | 320,0 | |
Oliver Caruso | 75 kg | 145,0 | 16. | 180,0 | 16. | 325,0 | 16. |
Ingo Steinhöfel | 155,0 | 3. | 192,5 | 4. | 347,5 | 5. | |
Marc Huster | 82,5 kg | 160,0 | 7. | 202,5 | 3. | 362,5 | 7. |
Udo Guse | 100 kg | 167,5 | 9. | 210,0 | 7. | 377,5 | 7. |
Frank Seipelt | 110 kg | 170,0 | 13. | 220,0 | 5. | 390,0 | 6. |
Ronny Weller | 192,5 | 2. | 240,0 | 1. | 432,5 | ||
Manfred Nerlinger | +110 kg | 180,0 | 6. | 232,5 | 3. | 412,5 | |
Martin Zawieja | 170,0 | 8. | 210,0 | 11. | 380,0 | 9. |
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Zenés gyakorlat | Összesítés | Zenés gyakorlat | Összesítés | |||||
Pont | Hely. | Pont | Pont | Hely. | Pont | Pont | |||
Monika Müller | Egyéni | 84,147 | 29. | 90,200 | 174,347 | 14. | kiesett | 14. | |
Margit Schreib | 80,594 | 47. | kiesett | ||||||
Monika Müller Margit Schreib | Páros | 82,370 | 14. | 89,800 | 172,170 | 14. | kiesett | 14. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Boris Becker | Egyes | Christian Ruud (NOR) 3-6, 7-6(7–2), 5-7, 7-6(7–2), 6-3 | Júnesz el-Ajnávi (MAR) 6-4, 5-7, 6-4, 6-0 | Fabrice Santoro (FRA) 1-6, 6-3, 1-6, 3-6 | kiesett | 9. | ||
Carl-Uwe Steeb | Andrei Pavel (ROM) 7-5, 6-2, 6-2 | Michael Stich (GER) 6-4, 6-2, 4-6, 6-3 | Leonardo Lavalle (MEX) 4-6, 6-3, 3-6, 2-6 | kiesett | 9. | |||
Michael Stich | Richard Fromberg (AUS) 6-3, 3-6, 6-1, 3-6, 6-3 | Carl-Uwe Steeb (GER) 4-6, 2-6, 6-4, 3-6 | kiesett | 17. | ||||
Boris Becker Michael Stich | Páros | Marokkó (MAR) Júnesz el-Ajnávi Karim Alami visszaléptek | Görögország (GRE) Anasztásziosz Bavélasz Konsztandínosz Efrémoglu 6-3, 6-1, 6-4 | Spanyolország (ESP) Sergio Casal Emilio Sánchez 6-3, 4-6, 7-6(11-9), 5-7, 6-3 | Argentína (ARG) Javier Frana Christian Miniussi 7-6(7-3), 6-2, 6-7(4-7), 2-6, 6-4 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) Wayne Ferreira Piet Norval 7-6(7-5), 4-6, 7-6(7-5), 6-3 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Anke Huber | Egyes | Szavamacu Naoko (JPN) 6-0, 4-6, 6-2 | Barbara Paulus (AUT) 6-4, 6-1 | Nicole Muns-Jagerman (NED) 7-5, 7-6(7-3) | Jennifer Capriati (USA) 3-6, 6-7(1-7) | kiesett | 5. | |
Steffi Graf | Guadeloupe Novello (MEX) 6-1, 6-1 | Brenda Schultz-McCarthy (NED) 6-1, 6-0 | Magdalena Maleeva (BUL) 6-3, 6-4 | Sabine Appelmans (BEL) 6-1, 6-0 | Mary Joe Fernández (USA) 6-4, 6-2 | Jennifer Capriati (USA) 6-3, 3-6, 4-6 | ||
Barbara Rittner | Florencia Labat (ARG) 6-3, 6-3 | Nathalie Tauziat (FRA) 6-3, 6-2 | Arantxa Sánchez Vicario (ESP) 6-4, 3-6, 1-6 | kiesett | 9. | |||
Anke Huber Steffi Graf | Páros | Indonézia (INA) Yayuk Basuki Suzanna Wibowo 6-2, 6-3 | Egyesült Államok (USA) Gigi Fernández Mary Joe Fernández 6-7(3-7), 4-6 | kiesett | 9. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Stephan Kuhl | Férfi egyes | Jürgen Koch (AUT) 14-17, 15-12, 2-15 | kiesett | 33. | ||||
Kerstin Ubben | Női egyes | Mizui Hiszako (JPN) 4-11, 1-11 | kiesett | 33. | ||||
Katrin Schmidt | Diana Koleva (BUL) 11-6, 11-1 | Doris Piché (CAN) 5-11, 8-11 | kiesett | 17. | ||||
Stefan Frey Stephan Kuhl | Férfi páros | Nagy-Britannia (GBR) Nicholas Ponting David Wright 7-15, 9-15 | kiesett | 17. | ||||
Kerstin Ubben Katrin Schmidt | Női páros | Magyarország (HUN) Dakó Andrea Fórián Csilla 15-4, 15-6 | Nagy-Britannia (GBR) Julie Bradbury Gillian Clark 14-18, 5-15 | kiesett | 9. |
Torna
Bővebben: Torna az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Ralf Büchner | Talaj | 19,025 | 40. | kiesett | |
Ugrás | 19,150 | 16. | kiesett | ||
Korlát | 19,075 | 31. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,750 | 64. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,150 | 34. | kiesett | ||
Lólengés | 19,250 | 16. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,400 | 33. | kiesett | ||
Mario Franke | Talaj | 19,025 | 40. | kiesett | |
Ugrás | 18,500 | 84. | kiesett | ||
Korlát | 18,375 | 80. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,150 | 35. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,450 | 13. | kiesett | ||
Lólengés | 18,675 | 62. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,175 | 50. | kiesett | ||
Sylvio Kroll | Talaj | 19,250 | 20. | kiesett | |
Ugrás | 19,250 | 7. | 9,662 | 6. | |
Korlát | 19,150 | 22. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,150 | 35. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,250 | 27. | kiesett | ||
Lólengés | 18,800 | 51. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,850 | 26. | 56,700 | 26. | |
Sven Tippelt | Talaj | 19,000 | 46. | kiesett | |
Ugrás | 18,650 | 70. | kiesett | ||
Korlát | 18,900 | 46. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,950 | 51. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,500 | 11. | kiesett | ||
Lólengés | 18,775 | 55. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,775 | 41. | kiesett | ||
Oliver Walther | Talaj | 19,025 | 40. | kiesett | |
Ugrás | 18,875 | 49. | kiesett | ||
Korlát | 19,050 | 32. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,250 | 17. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,125 | 36. | kiesett | ||
Lólengés | 19,100 | 25. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,425 | 31.* | 57,475 | 13.* | |
Andreas Wecker | Talaj | 19,475 | 6. | 9,687 | 7. |
Ugrás | 19,125 | 17. | kiesett | ||
Korlát | 19,375 | 7. | 9,612 | 7. | |
Nyújtó | 19,600 | 2. | 9,837 | * | |
Gyűrű | 19,750 | 2. | 9,862 | * | |
Lólengés | 19,550 | 3. | 9,887 | ||
Egyéni összetett | 116,875 | 4. | 58,450 | 4. | |
Ralf Büchner Mario Franke Sylvio Kroll Sven Tippelt Oliver Walther Andreas Wecker | Csapat összetett | 575,575 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Jana Günther | Talaj | 19,262 | 51. | kiesett | |
Ugrás | 19,387 | 70. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,274 | 57. | kiesett | ||
Gerenda | 18,912 | 62. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 76,835 | 56. | kiesett | ||
Annette Potempa | Talaj | 18,862 | 82. | kiesett | |
Ugrás | 19,549 | 39. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,324 | 89. | kiesett | ||
Gerenda | 19,187 | 48. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,922 | 74. | kiesett | ||
Anke Schönfelder | Talaj | 19,450 | 36. | kiesett | |
Ugrás | 19,537 | 41. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,562 | 86. | kiesett | ||
Gerenda | 18,599 | 77. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 76,148 | 71.* | kiesett | ||
Diana Schröder | Talaj | 19,412 | 38. | kiesett | |
Ugrás | 19,362 | 72. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,437 | 48. | kiesett | ||
Gerenda | 19,249 | 44. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,460 | 40. | 38,624 | 29. | |
Kathleen Stark | Talaj | 19,587 | 24. | kiesett | |
Ugrás | 19,624 | 29. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,574 | 41. | kiesett | ||
Gerenda | 19,012 | 53. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,797 | 34. | 38,274 | 32.* | |
Gabriele Weller | Talaj | 19,087 | 68. | kiesett | |
Ugrás | 19,525 | 43. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,474 | 87. | kiesett | ||
Gerenda | 18,862 | 65. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,948 | 73. | kiesett | ||
Jana Günther Annette Potempa Anke Schönfelder Diana Schröder Kathleen Stark Gabriele Weller | Csapat összetett | 385,875 | 9. |
* - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karika | Kötél | Buzogány | Labda | Összesen | Karika | Kötél | Buzogány | Labda | Összesen | |||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Christiane Klumpp | Egyéni | 9,300 | 11.** | 9,350 | 11. | 9,125 | 12. | 8,575 | 39. | 36,350 | 20.* | 9,300 | 10. | 9,250 | 12. | 9,250 | 10. | nem teljesítette | 45,975 | 10. | 10. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Mark Pinger | 50 m gyors | 22,88 | 5. | 10. | B | 22,88 | 3.* | 11.* |
Nils Rudolph | 22,70 | 3.* | 6.* | A | 22,73 | 8. | 8. | |
100 m gyors | 50,29 | 4. | 11. | B | 50,62 | 4. | 12. | |
Christian Tröger | 50,05 | 2. | 8. | A | 49,84 | 7. | 7. | |
Steffen Zesner | 200 m gyors | 1:48,12 | 3. | 4. | A | 1:48,84 | 7. | 7. |
Christian Keller | 1:50,07 | 6. | 16. | B | 1:50,46 | 6. | 14. | |
100 m pillangó | 54,47 | 1. | 10. | B | 54,30 | 1. | 9. | |
Martin Herrmann | 54,59 | 4. | 13. | B | 54,94 | 6. | 14. | |
200 m pillangó | 2:00,47 | 2. | 9. | B | 2:01,14 | 3. | 11. | |
Chris-Carol Bremer | 2:00,49 | 3. | 10. | B | 1:59,93 | 1. | 9. | |
Sebastian Wiese | 400 m gyors | 3:50,73 | 2. | 7. | A | 3:49,06 | 6. | 6. |
Stefan Pfeiffer | 3:49,99 | 3. | 4. | A | 3:49,75 | 7. | 7. | |
1500 m gyors | 15:13,71 | 2. | 4. | A | 15:04,28 | 4. | 4. | |
Jörg Hoffmann | 15:03,95 | 1. | 2. | A | 15:02,29 | 3. | ||
Dirk Richter | 100 m hát | 56,03 | 3. | 8. | A | 56,26 | 8. | 8. |
200 m hát | 2:00,94 | 3. | 10. | B | visszalépett | |||
Tino Weber | 1:59,40 | 2. | 2. | A | 1:59,78 | 6. | 6. | |
100 m hát | 56,27 | 3. | 11. | B | 56,49 | 3. | 11. | |
Mark Warnecke | 100 m mell | 1:02,48 | 4. | 10. | B | 1:02,73 | 5.* | 13.* |
Christian Poswiat | 1:03,85 | 5. | 26. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:20,80 | 5. | 29. | kiesett | ||||
Josef Hladky | 200 m vegyes | 2:07,18 | 7. | 32. | kiesett | |||
Christian Geßner | 2:02,43 | 3. | 6. | A | 2:01,97 | 5. | 5. | |
400 m vegyes | 4:19,92 | 2. | 6. | A | 4:17,88 | 5. | 5. | |
Patrick Kühl | 4:18,68 | 2. | 3. | A | 4:19,66 | 6. | 6. | |
Christian Tröger Dirk Richter Steffen Zesner Mark Pinger Andreas Szigat Bengt Zikarsky | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:19,61 | 2. | 4. | A | 3:17,90 | 3. | |
Peter Sitt Steffen Zesner Andreas Szigat Stefan Pfeiffer Christian Tröger | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:18,21 | 2. | 2. | A | 7:16,58 | 4. | 4. |
Tino Weber Mark Warnecke Christian Keller Mark Pinger Bengt Zikarsky | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:43,00 | 1. | 4. | A | 3:40,19 | 4. | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Simone Osygus | 50 m gyors | 25,79 | 2. | 5. | A | 25,74 | 7. | 7. |
100 m gyors | 55,98 | 2. | 7.* | A | 55,93 | 7. | 7. | |
Franziska van Almsick | 55,40 | 2. | 2. | A | 54,94 | 3. | ||
50 m gyors | 25,96 | 3. | 9. | B | kizárták | |||
100 m pillangó | 1:00,02 | 1. | 4. | A | 1:00,70 | 7. | 7. | |
200 m gyors | 1:57,90 | 1. | 1. | A | 1:58,00 | 2. | ||
Kerstin Kielgass | 2:00,55 | 2. | 4. | A | 1:59,67 | 3. | ||
400 m gyors | 4:12,50 | 1. | 4. | A | 4:11,52 | 5. | 5. | |
800 m gyors | 8:43,52 | 3. | 9. | kiesett | ||||
Jana Henke | 8:35,11 | 1. | 3. | A | 8:30,99 | 3. | ||
Dagmar Hase | 400 m gyors | 4:10,92 | 2. | 2. | A | 4:07,18 | 1. | |
100 m hát | 1:03,35 | 3. | 14. | B | 1:02,93 | 1. | 9. | |
200 m hát | 2:11,52 | 2. | 3. | A | 2:09,46 | 2. | ||
Marion Zoller | 2:14,53 | 4. | 12. | B | 2:13,77 | 1. | 9. | |
Sandra Völker | 100 m hát | 1:02,90 | 2. | 10. | B | 1:04,52 | 8. | 16. |
Daniela Brendel | 100 m mell | 1:10,49 | 2. | 7. | A | 1:11,05 | 8. | 8. |
200 m mell | 2:32,09 | 3. | 11.* | B | 2:32,05 | 2. | 10. | |
Jana Dörries | 2:34,58 | 8. | 18. | kiesett | ||||
100 m mell | 1:10,00 | 3. | 6. | A | 1:09,77 | 5. | 5. | |
Bettina Ustrowski | 100 m pillangó | 1:02,07 | 6. | 18. | kiesett | |||
200 m pillangó | 2:21,49 | 2. | 26. | kiesett | ||||
Jana Haas | 200 m vegyes | 2:17,74 | 2. | 10. | B | 2:20,94 | 8. | 16. |
400 m vegyes | 4:49,93 | 3. | 11. | B | 4:47,74 | 1. | 9. | |
Daniela Hunger | 4:47,39 | 3. | 7. | A | 4:47,57 | 6. | 6. | |
200 m vegyes | 2:15,16 | 3. | 3. | A | 2:13,92 | 3. | ||
Franziska van Almsick Simone Osygus Daniela Hunger Manuela Stellmach Kerstin Kielgass Annette Hadding | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:43,58 | 2. | 3. | A | 3:41,60 | 3. | |
Dagmar Hase Jana Dörries Franziska van Almsick Daniela Hunger Daniela Brendel Bettina Ustrowski Simone Osygus | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:10,62 | 2. | 2. | A | 4:05,19 | 2. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ||||
Timm Stade | Szörfvitorlázás | 20,0 | 17,0 | 21,0 | 18,0 | 22,0 | (51,0*) | 51,0 | 24,0 | 8,0 | 33,0 | 214,0 | 18. |
Peter Aldag | Finn dingi | 27,0 | 15,0 | 14,0 | (36,0) | 8,0 | 20,0 | 24,0 | 108,0 | 15. | |||
Wolfgang Hunger Rolf Schmidt | 470-es osztály | (44,0) | 44,0* | 14,0 | 5,7 | 13,0 | 5,7 | 0,0 | 82,4 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Peggy Hardwiger Christina Pinnow | 470-es osztály | 10,0 | 13,0 | 13,0 | 13,0 | 5,7 | 17,0 | (24,0**) | 71,7 | 8. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Jörg Fricke Hans Vogt | Csillaghajó | 13,0 | (23,0) | 3,0 | 5,7 | 22,0 | 3,0 | 23,0 | 69,7 | 6. |
Roland Gäbler Frank Parlow | Tornádó | 15,0 | 14,0 | (24,0) | 10,0 | 24,0 | 22,0 | 5,7 | 90,7 | 11. |
Albert Batzill Peter Lang | Repülő hollandi | 5,7 | 10,0 | 14,0 | 13,0 | 16,0 | 11,7 | (25,0) | 70,4 | 5. |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Csoportkör | Kieséses szakasz | Helyezés | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Pont | Hely. | SWE | GBR | USA | ESP | DEN | Pont | Hely. | Elődöntő | Döntő | |||
Thomas Flach Bernd Jäkel Jochen Schümann | Soling | 5,7 | (16,0) | 14,0 | 11,7 | 3,0 | 5,7 | 40,1 | 3. | 0-1 | 1-0 | 1-0 | 1-0 | 0-1 | 3 | 3. | Dánia (DEN) 0-2 | Bronzmérkőzés Nagy-Britannia (GBR) 1-2 | 4. |
* - nem ért célba
** - kizárták
Vívás
Bővebben: Vívás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Selejtező | 32-es főtábla | Egyenes ág a negyeddöntőért | Vigaszág a negyeddöntőért | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | ||||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ulrich Schreck | Tőr, egyéni | 6. csoport Michael Ludwig (AUT) 5-4 Vu Hszing-jao (Wu Xing Yao) (HKG) 5-3 Nagano Josihide (JPN) 5-2 Donald McKenzie (GBR) 5-3 Oscar García Pérez (CUB) 2-5 | 1. | erőnyerő | Oscar García Pérez (CUB) 4-6, 5-1, 5-0 | Andrea Borella (ITA) 4-6, 3-5 | Udo Wagner (GER) 2-5, 6-5, 5-6 | kiesett | 18. | ||||||
Udo Wagner | 3. csoport Jonathan Davis (GBR) 0-5 Érsek Zsolt (HUN) 5-4 Eric Bravin (USA) 5-2 Enzo da Ponte (PAR) 5-0 Wong Liang Hun (SIN) 5-3 Anatol Richter (AUT) 4-5 | 3. | erőnyerő | Elvis Gregory (CUB) 6-4, 1-5, 4-6 | Lou Mún-tóng (Lo Moon Tong) (HKG) 5-1, 5-0 | Ulrich Schreck (GER) 5-2, 5-6, 6-5 | Érsek Zsolt (HUN) 6-5, 6-4 | Mauro Numa (ITA) 6-5, 2-5, 5-3 | Andrea Borella (ITA) 4-6, 6-4, 5-0 | Philippe Omnès (FRA) 3-5, 6-5, 3-5 | Bronzmérkőzés Elvis Gregory (CUB) 3-5, 5-2, 3-5 | 4. | |||
Thorsten Weidner | 1. csoport Je Csung (Ye Chong) (CHN) 4-5 Vjacseszlav Grigorjev (EUN) 5-1 Michael Marx (USA) 5-2 Walter Torres (PHI) 5-1 Tan Kim Huat (SIN) 5-2 Kim Jongho (KOR) 3-5 | 2. | erőnyerő | Anatol Richter (AUT) 5-6, 5-3, 4-6 | Je Csung (Ye Chong) (CHN) 2-5, 3-5 | kiesett | 25. | ||||||||
Elmar Borrmann | Párbajtőr, egyéni | 6. csoport Olivier Lenglet (FRA) 5-2 I Szanggi (KOR) 5-1 Roman Ječmínek (TCH) 5-4 Scott Arnold (AUS) 5-1 Záhi el-Húri (LIB) 5-3 Trevor Strydom (RSA) 5-3 | 1. | erőnyerő | Csang Theszok (KOR) 5-2, 5-3 | Andrej Suvalov (EUN) 6-5, 6-5 | Vánky Péter (SWE) 5-2, 4-6, 5-2 | Jean-Michel Henry (FRA) 5-2, 4-6, 0-5 | kiesett | 5. | |||||
Robert Felisiak | 4. csoport Kulcsár Krisztián (HUN) 4-5 Michael O’Brien (IRL) 5-4 Robert Marx (USA) 5-1 Manuel Pereira (ESP) 5-3 José Bandeira (POR) 5-3 José Marcelo Álvarez (PAR) 5-2 | 2. | erőnyerő | Bogdan Nowosielski (CAN) 5-0, 6-4 | Jean-Michel Henry (FRA) 3-5, 6-5, 5-3 | Pavel Kolobkov (EUN) 2-5, 3-5 | Angelo Mazzoni (ITA) 4-6, 3-5 | kiesett | 9. | ||||||
Arnd Schmitt | 10. csoport Pavel Kolobkov (EUN) 5-5 Thomas Lundblad (SWE) 2-5 Rafael di Tella (ARG) 5-3 Wong Liang Hun (SIN) 5-1 Rui Frazão (POR) 5-1 Viktor Zuikov (EST) 2-5 | 3. | Rafael di Tella (ARG) 5-2, 5-0 | Éric Srecki (FRA) 5-6, 4-6 | Aleš Depta (TCH) 5-6, 4-6 | kiesett | 29. | ||||||||
Felix Becker | Kard, egyéni | 3. csoport Janusz Olech (POL) 5-3 Jang Csen (Yang Zhen) (CHN) 5-2 Jean-Paul Banos (CAN) 5-4 Esteban Mullins (CRC) 5-3 Ferdinando Meglio (ITA) 4-5 | 1. | erőnyerő | Alexandru Chiculiţă (ROM) 3-5, 5-2, 5-1 | Szabó Bence (HUN) 3-5, 5-2, 2-5 | Jang Csen (Yang Zhen) (CHN) 5-2, 5-3 | Janusz Olech (POL) 1-5, 6-4, 2-5 | kiesett | 14. | |||||
Jörg Kempenich | 1. csoport Robert Kościelniakowski (POL) 5-1 Ian Williams (GBR) 5-4 Daniel Grigore (ROM) 5-4 Számi el-Báker (KSA) 5-0 Jean-François Lamour (FRA) 3-5 | 1. | erőnyerő | Ian Williams (GBR) 5-2, 5-1 | Grigorij Kirijenko (EUN) 3-5, 5-1, 1-5 | Daniel Grigore (ROM) 2-5, 1-5 | kiesett | 17. | |||||||
Jürgen Nolte | 2. csoport Vilmoş Szabo (ROM) 4-5 Jean-Marie Banos (CAN) 5-3 George Mormando (USA) 5-2 Ricardo Menalda (BRA) 5-3 Marek Gniewkowski (POL) 4-5 | 2. | erőnyerő | Robert Kościelniakowski (POL) 6-5, 2-5, 5-2 | Jean-Marie Banos (CAN) 5-2, 5-3 | Ferdinando Meglio (ITA) 3-5, 5-6 | Jean-Phillippe Daurelle (FRA) 5-2, 6-4 | Giovanni Scalzo (ITA) 5-2, 3-5, 3-5 | kiesett | 8. | |||||
Alexander Koch Ulrich Schreck Udo Wagner Thorsten Weidner Ingo Weißenborn | Tőr, csapat | 4. csoport Dél-Korea (KOR) 9-2 Ausztria (AUT) 9-3 | 1. | Franciaország (FRA) 9-5 | Magyarország (HUN) 8-5 | Kuba (CUB) 8-8 | |||||||||
Elmar Borrmann Robert Felisiak Uwe Proske Wladimir Resnitschenko Arnd Schmitt | Párbajtőr, csapat | 3. csoport Magyarország (HUN) 5-9 Románia (ROM) 9-2 | 2. | Olaszország (ITA) 8-2 | Egyesített Csapat (EUN) 8-7 | Magyarország (HUN) 8-4 | |||||||||
Felix Becker Jacek Huchwajda Jörg Kempenich Jürgen Nolte Steffen Wiesinger | Kard, csapat | 4. csoport Lengyelország (POL) 9-3 Nagy-Britannia (GBR) 9-2 | 1. | Magyarország (HUN) 3-9 | 5–8. helyért Kína (CHN) 9-4 | 5. helyért Lengyelország (POL) 9-6 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Selejtező | 32-es főtábla | Egyenes ág a negyeddöntőért | Vigaszág a negyeddöntőért | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | ||||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sabine Bau | Tőr, egyéni | 3. csoport Jelena Glikina (EUN) 3-5 Claudia Grigorescu (ROM) 2-5 Barbara Wolnicka (POL) 5-2 Molly Sullivan (USA) 5-0 Kim Dzsinszun (KOR) 4-5 | 4. | Montserat Esquerdo (ESP) 5-1, 5-3 | Francesca Bortolozzi (ITA) 5-2, 5-3 | Anna Sobczak (POL) 5-2, 5-2 | Laurence Modaine (FRA) 5-3, 4-6, 5-3 | Giovanna Trillini (ITA) 3-5, 4-6 | kiesett | 7. | |||||
Annette Dobmeier | 7. csoport Mincza Ildikó (HUN) 4-5 Hsziao Aj-hua (Xiao Aihua) (CHN) 2-5 Lydia Czuckermann-Hatuel (ISR) 4-5 Fiona McIntosh (GBR) 5-1 Renée Aubin (CAN) 5-2 | 4. | Gisèle Meygret (FRA) 5-2, 3-5, 2-5 | kiesett | 34. | ||||||||||
Zita-Eva Funkenhauser | 4. csoport Olga Velicsko (EUN) 5-3 Montserat Esquerdo (ESP) 5-4 Mary O'Neill (USA) 5-3 Linda Strachan (GBR) 5-3 Vang Huj-feng (Wang Hui-feng) (CHN) 4-5 | 2. | erőnyerő | Rosa María Castillejo (ESP) 5-1, 5-2 | Vang Huj-feng (Wang Hui-feng) (CHN) 5-0, 5-6, 4-6 | Lydia Czuckermann-Hatuel (ISR) 5-1, 5-3 | Claudia Grigorescu (ROM) 6-5, 2-5, 1-5 | kiesett | 13. | ||||||
Sabine Bau Annette Dobmeier Zita-Eva Funkenhauser Monika Weber-Koszto Anja Fichtel-Mauritz | Tőr, csapat | 3. csoport Románia (ROM) 9-5 Kanada (CAN) 9-0 | 1. | Franciaország (FRA) 8-8 | Egyesített Csapat (EUN) 9-4 | Olaszország (ITA) 6-9 |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1992. évi nyári olimpiai játékokon |
Német férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1992FvíziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesített Csapat (EUN) | 5 | 5 | 0 | 0 | 50 | 32 | +18 | 10 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 4 | 0 | 1 | 40 | 24 | +16 | 8 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 2 | 1 | 2 | 44 | 41 | +3 | 5 |
Németország (GER) | 5 | 1 | 2 | 2 | 38 | 41 | –3 | 4 |
Franciaország (FRA) | 5 | 1 | 1 | 3 | 38 | 42 | –4 | 3 |
Csehszlovákia (TCH) | 5 | 0 | 0 | 5 | 33 | 63 | –30 | 0 |
1992. augusztus 1. 16:30 Sablon:1992FvíziGERFRA
| Németország (GER) | 7–7 | Franciaország (FRA) | Játékvezetők: Vuszek Antal (HUN), Eugenio Martinez (CUB) |
(2–2, 2–2, 3–2, 0–1) | ||||
Peña 3 | Jeleff 3 |
1992. augusztus 2. 19:45 Sablon:1992FvíziEUNGER
| Egyesített Csapat (EUN) | 11–7 | Németország (GER) | Játékvezetők: Franco Picchetto (ITA), Wim Keman (AHO) |
(4–3, 3–2, 2–0, 2–2) | ||||
Apanaszenko 3 | Peña, Reimann 2 |
1992. augusztus 3. 12:00 Sablon:1992FvíziGERTCH
| Németország (GER) | 15–9 | Csehszlovákia (TCH) | Játékvezetők: Luis Cillero Zea (ESP), Radu Timoc (ROM) |
(2–2, 4–1, 6–3, 3–3) | ||||
Stamm 4 | három játékos 2 |
1992. augusztus 5. 17:30 Sablon:1992FvíziGERAUS
| Németország (GER) | 7–7 | Ausztrália (AUS) | Játékvezetők: Vuszek Antal (HUN), Manuel Benitez (PUR) |
(1–2, 3–2, 1–0, 2–3) | ||||
J.Dresel, Reimann 2 | Clark, Wybrow 2 |
1992. augusztus 6. 12:00 Sablon:1992FvíziUSAGER
| Egyesült Államok (USA) | 7–2 | Németország (GER) | Játékvezetők: Alfred van Dorp (NED), Wim Keman (AHO) |
(1–0, 2–0, 3–2, 1–0) | ||||
Fischer, Rousseau 2 | Stamm, Reibe 1 |
- Az 5–8. helyért
- D csoport
Csapat Sablon:1992FvíziD
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 3 | 2 | 1 | 0 | 23 | 20 | +3 | 5 |
Magyarország (HUN) | 3 | 2 | 0 | 1 | 28 | 27 | +1 | 4 |
Németország (GER) | 3 | 1 | 1 | 1 | 24 | 21 | +3 | 3 |
Kuba (CUB) | 3 | 0 | 0 | 3 | 22 | 29 | –7 | 0 |
1992. augusztus 8. 12:00 Sablon:1992FvíziGERHUN
| Németország (GER) | 7–8 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Miroslav Radenovic (YUG), Richard Gunell (CAN) |
(3–2, 0–1, 2–3, 2–2) | ||||
Stamm 4 | Petőváry 3 |
1992. augusztus 9. 10:15 Sablon:1992FvíziGERCUB
| Németország (GER) | 10–6 | Kuba (CUB) | Játékvezetők: Eduard Prelovsky (TCH), Wim Keman (AHO) |
(2–2, 4–1, 1–1, 3–2) | ||||
Stamm 3 | Barreras 2 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) | 7. |
Jegyzetek
Források
- Germany at the 1992 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Németország-portál
- Olimpiaportál