Ausztrália az 1984. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Ausztrália az olimpiai játékokon | |||||
Ausztrália zászlaja | |||||
NOB-országkód: AUS | |||||
OOB | Ausztrál Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1984. évi nyári olimpiai játékok Los Angeles | |||||
Versenyzők | 242 fő 22 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Wayne Roycroft | ||||
Záróünnepség | Dean Lukin | ||||
Érmek 14. helyezés |
| ||||
Ausztrália az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
| |||||
Más szereplések: 1 Ausztrálázsia néven Új-Zélanddal közös csapattal (1908–1912) |
Ausztrália az egyesült államokbeli Los Angelesben megrendezett 1984. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 22 sportágban 242 sportoló képviselte, akik összesen 24 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Nunn, GlynisGlynis Nunn | Atlétika | Női hétpróba |
1 Arany | Grenda, MichaelMichael Grenda Kevin Nichols Michael Turtur Dean Woods | Kerékpározás | Férfi csapat üldözőverseny |
1 Arany | Lukin, DeanDean Lukin | Súlyemelés | +110 kg |
1 Arany | Sieben, JonJon Sieben | Úszás | Férfi 200 m pillangó |
2 Ezüst | Honey, GaryGary Honey | Atlétika | Férfi távolugrás |
2 Ezüst | Reedy, PaulPaul Reedy Gary Gullock Tim McLaren Tony Lovrich | Evezés | Férfi négypárevezős |
2 Ezüst | Kabbas, RobertRobert Kabbas | Súlyemelés | 82,5 kg |
2 Ezüst | Stockwell, MarkMark Stockwell | Úszás | Férfi 100 m gyors |
2 Ezüst | Fasala, GregGreg Fasala Neil Brooks Michael Delany Mark Stockwell | Úszás | Férfi 4 × 100 m gyorsváltó |
2 Ezüst | Beringen, GlennGlenn Beringen | Úszás | Férfi 200 m mell |
2 Ezüst | Phillips, KarenKaren Phillips | Úszás | Női 200 m pillangó |
2 Ezüst | Landells, SuzieSuzie Landells | Úszás | Női 400 m vegyes |
3 Bronz | Mulhall-Martin, GaelGael Mulhall-Martin | Atlétika | Női súlylökés |
3 Bronz | Muller, CraigCraig Muller Clyde Hefer Sam Patten Tim Willoughby Ian Edmunds Jim Battersby Ion Popa Stephen Evans Gavin Thredgold | Evezés | Férfi nyolcas |
3 Bronz | Grey-Gardner, RobynRobyn Grey-Gardner Karen Brancourt Sue Chapman Margot Foster Susan Lee | Evezés | Női kormányos négyes |
3 Bronz | Kelly, BarryBarry Kelly Grant Kenny | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 1000 m |
3 Bronz | Dench, PatriciaPatricia Dench | Sportlövészet | Női sportpisztoly |
3 Bronz | Lemberg, JustinJustin Lemberg | Úszás | Férfi 400 m gyors |
3 Bronz | Evans, PeterPeter Evans | Úszás | Férfi 100 m mell |
3 Bronz | Buchanan, GlennGlenn Buchanan | Úszás | Férfi 100 m pillangó |
3 Bronz | Woodhouse, RobRob Woodhouse | Úszás | Férfi 400 m vegyes |
3 Bronz | Kerry, MarkMark Kerry Peter Evans Glenn Buchanan Mark Stockwell Jon Sieben Neil Brooks | Úszás | Férfi 4 × 100 m vegyes váltó |
3 Bronz | Pearson, MichelleMichelle Pearson | Úszás | Női 200 m vegyes |
3 Bronz | Cairns, ChristopherChristopher Cairns John S. Anderson | Vitorlázás | Tornádó |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Peter Van Miltenburg | 100 m | 10,55 | 5. | 26.** | 10,52 | 4.* | 17.* | kiesett | ||||
200 m | 21,06 | 2. | 16.* | 21,09 | 5. | 20. | kiesett | |||||
Paul Narracott | 100 m | 10,55 | 2. | 26.** | 10,60 | 7. | 29.* | kiesett | ||||
200 m | 21,20 | 5. | 25. | kiesett | ||||||||
Fred Martin | 100 m | 10,64 | 3. | 36.** | 10,61 | 7. | 31.* | kiesett | ||||
200 m | 20,98 | 2. | 12. | kiesett | ||||||||
Darren Clark | 400 m | 45,68 | 2. | 5. | 44,77 | 2. | 3. | 45,26 | 3. | 8. | 44,75 | 4. |
Bruce Frayne | 46,08 | 1. | 15. | 45,35 | 4. | 9. | 45,21 | 5. | 7. | kiesett | ||
Gary Minihan | 46,93 | 4. | 37. | kiesett | ||||||||
Pat Scammell | 800 m | 1:47,24 | 2. | 20. | 1:47,40 | 7. | 26. | kiesett | ||||
1500 m | 3:39,18 | 5. | 7. | 3:40,83 | 10. | 18. | kiesett | |||||
Mike Hillardt | 3:41,18 | 3. | 18. | 3:38,12 | 8. | 15. | kiesett | |||||
Rob de Castella | Maraton | 2:11:09 | 5. | |||||||||
Don Wright | 110 m gát | 14,00 | 4. | 9. | 13,93 | 7. | 12. | kiesett | ||||
David Smith | 20 km gyaloglás | 1:26:48 | 10. | |||||||||
Simon Baker | 1:27:43 | 14. | ||||||||||
Willi Sawall | 1:28:24 | 16. | ||||||||||
Mike Harvey | 50 km gyaloglás | 4:09:18 | 11. | |||||||||
Andrew Jachno | nem ért célba | |||||||||||
Willi Sawall | nem ért célba | |||||||||||
Bruce Frayne Darren Clark Gary Minihan Rick Mitchell Peter Van Miltenburg | 4 × 400 m váltó | 3:03,72 | 1. | 5. | 3:03,79 | 2. | 4. | 2:59,70 | 4. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
John Atkinson | Magasugrás | 221 cm | 13. | kiesett | |
Gary Honey | Távolugrás | 793 cm | 6. | 824 cm (holtverseny) 818 cm | |
Ken Lorraway | Hármasugrás | 15,92 m | 19. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Peter Hadfield | Tízpróba | 11,15 | 768 | 713 cm | 846 | 13,68 m | 708 | 176 cm | 643 | 48,50 | 874 | 15,05 | 843 | 43,36 m | 751 | 450 cm | 932 | 55,22 m | 701 | 4:25,90 | 617 | 7683 | 14. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Donna Gould | 3000 m | 9:05,56 | 5. | 18. | kiesett | ||||
Lisa Martin-Ondieki | Maraton | 2:29:03 | 7. | ||||||
Glynis Nunn | 100 m gát | 13,29 | 3. | 4. | 13,14 | 3. | 4. | 13,20 | 5. |
Debbie Flintoff-King | 400 m gát | 57,20 | 3. | 9. | 56,24 | 3. | 8. | 56,21 | 6. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Vanessa Browne | Magasugrás | 190 cm | 11. | 194 cm | 6. |
Chris Annison-Stanton | 190 cm | 1. | 185 cm | 11. | |
Robyn Lorraway | Távolugrás | 661 cm | 4. | 667 cm | 6. |
Glynis Nunn | 641 cm | 9. | 653 cm | 7. | |
Linda Garden | 649 cm | 7. | 630 cm | 11. | |
Gael Mulhall-Martin | Súlylökés | 19,19 m | |||
Diszkoszvetés | 55,38 m | 7. | 55,88 m | 8. | |
Petra Rivers | Gerelyhajítás | 59,12 m | 11. | 56,20 m | 12. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Glynis Nunn | Hétpróba | 13,02 | 999 | 180 cm | 1031 | 12,82 m | 769 | 24,06 | 932 | 666 cm | 1047 | 35,58 m | 695 | 2:10,57 | 917 | 6390 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | 5. helyért | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cris Brown | 62 kg | B csoport Gian Singh (IND) | 2. | I Dzsonggun (Lee Jeong-Geun) (KOR) 6–11 | 4. | ||
Zsigmond Kelevitz | 68 kg | A csoport Zsen Csin (Ren Qin) (CHN) | 3. | Fevzi Şeker (TUR) 11–3 | 5. | ||
Craig Green | 74 kg | B csoport az 1. fordulóban erőnyerő | 8. | kiesett | helyezetlen |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Gino Ciampa | Légsúly | A | James Mafuta (ZAM) GY | Guy Delvingt (FRA) V | kiesett | 12. | |||||||
Michael Young | Könnyűsúly | B | Liao Tö-cseng (Liaw Der-Cheng) (TPE) V | kiesett | 19. | ||||||||
Andrew Richardson | Középsúly | A | Pak Gjongho (Park Gyeong-Ho) (KOR) V | kiesett | 18. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Robert Booth Jim Stride | Kormányos nélküli kettes | 7:23,71 | 5. | 7:10,12 | 5. | kiesett | helyezetlen | ||||
Paul Reedy Gary Gullock Tim McLaren Tony Lovrich | Négypárevezős | 5:59,38 | 1. | erőnyerő | A | 5:57,98 | 2. | ||||
David Doyle James Lowe Duncan Fisher John Bentley | Kormányos nélküli négyes | 6:22,14 | 4. | 6:29,04 | 3. | B | 6:28,31 | 2. | 8. | ||
Craig Muller Clyde Hefer Sam Patten Tim Willoughby Ian Edmunds Jim Battersby Ion Popa Stephen Evans Gavin Thredgold | Nyolcas | 5:56,61 | 2. | 5:51,68 | 1. | A | 5:43,40 | 3. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Jacqui Marshall | Egypárevezős | 4:07,06 | 6. | 4:04,08 | 4. | kiesett | helyezetlen | ||||
Robyn Grey-Gardner Karen Brancourt Sue Chapman Margot Foster Susan Lee | Kormányos négyes | 3:26,54 | 2. | 3:26,84 | 2. | A | 3:23,29 | 3. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Ausztrál férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1984FgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 5 | 5 | 0 | 0 | 17 | 4 | +13 | 10 |
NSZK (FRG) | 5 | 3 | 1 | 1 | 12 | 4 | +8 | 7 |
India (IND) | 5 | 3 | 1 | 1 | 14 | 9 | +5 | 7 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 0 | 3 | 11 | 12 | –1 | 4 |
Malajzia (MAL) | 5 | 1 | 0 | 4 | 6 | 17 | –11 | 2 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 0 | 0 | 5 | 4 | 18 | –14 | 0 |
1984. július 29. 13:45 Sablon:1984FgyepAUSMAS
| Ausztrália (AUS) | 5–0 | Malajzia (MAL) | |
(1–0) |
1984. július 31. 8:30 Sablon:1984FgyepAUSESP
| Ausztrália (AUS) | 3–1 | Spanyolország (ESP) | |
(1–1) |
1984. augusztus 2. 16:15 Sablon:1984FgyepAUSFRG
| Ausztrália (AUS) | 3–0 | NSZK (FRG) | |
(0–0) |
1984. augusztus 4. 9:45 Sablon:1984FgyepAUSIND
| Ausztrália (AUS) | 4–2 | India (IND) | |
(1–0) |
1984. augusztus 6. 8:30 Sablon:1984FgyepAUSUSA
| Ausztrália (AUS) | 2–1 | Egyesült Államok (USA) | |
(1–0) |
- Elődöntő
1984. augusztus 9. 15:00 Sablon:1984FgyepPAKAUS
| Pakisztán (PAK) | 1–0 | Ausztrália (AUS) | |
(1–0) |
- Bronzmérkőzés
1984. augusztus 11. 9:15 Sablon:1984FgyepGBRAUS
| Nagy-Britannia (GBR) | 3–2 | Ausztrália (AUS) | |
(1–2) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Ausztrália (AUS) | 4. |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Ausztrál női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1984. augusztus 1. 9:45 Sablon:1984NgyepAUSFRG
| Ausztrália (AUS) | 2–2 | NSZK (FRG) | |
(0–2) |
1984. augusztus 2. 14:30 Sablon:1984NgyepAUSNZL
| Ausztrália (AUS) | 3–0 | Új-Zéland (NZL) | |
(2–0) |
1984. augusztus 5. 17:15 Sablon:1984NgyepCANAUS
| Kanada (CAN) | 2–1 | Ausztrália (AUS) | |
(1–1) |
1984. augusztus 7. 13:45 Sablon:1984NgyepAUSUSA
| Ausztrália (AUS) | 3–1 | Egyesült Államok (USA) | |
(2–1) |
1984. augusztus 10. 16:45 Sablon:1984NgyepNEDAUS
| Hollandia (HOL) | 2–0 | Ausztrália (AUS) | |
(0–0) |
- Végeredmény
Helyezés | Csapat Sablon:1984NgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 Arany | Hollandia (HOL) | 5 | 4 | 1 | 0 | 14 | 6 | +8 | 9 |
2 Ezüst | NSZK (FRG) | 5 | 2 | 2 | 1 | 9 | 9 | 0 | 6 |
3 Bronz | Egyesült Államok (USA) | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 7 | +2 | 5 |
4. | Ausztrália (AUS) | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 7 | +2 | 5 |
A bronzéremről az Egyesült Államok és Ausztrália között egy külön büntetőpárbaj döntött, melyet az Egyesült Államok nyert meg 10–5-re. | |||||||||
5. | Kanada (CAN) | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 11 | –2 | 5 |
6. | Új-Zéland (NZL) | 5 | 0 | 0 | 5 | 2 | 12 | –10 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Ausztrália (AUS) | 4. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Christopher Blake | Férfi egyéni | 1245 | 14. | 1189 | 40. | 2434 | 31. |
Terry Donovan | Női egyéni | 1222 | 19. | 1220 | 17. | 2442 | 19. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Peter Genders | Kajak egyes 1000 m | 3:58,35 | 3. | 9. | erőnyerő | 3:56,09 | 3. | 3. | 3:49,11 | 5. | ||
Peter Genders Martin Ralph | Kajak kettes 500 m | 1:41,24 | 6. | 15. | 1:42,45 | 4. | 8. | kiesett | ||||
Barry Kelly Grant Kenny | Kajak kettes 1000 m | 3:28,73 | 2. | 2. | erőnyerő | 3:30,24 | 2. | 8. | 3:26,80 | |||
John Doak Robert Doak Raymond Martin Scott Wooden | Kajak négyes 1000 m | 3:08,32 | 2. | 6. | erőnyerő | 3:09,98 | 3. | 10. | 3:06,02 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Elizabeth Blencowe | Kajak egyes 500 m | 2:05,51 | 2. | 2. | erőnyerő | 2:02,63 | 8. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jeff Leslie | Mezőnyverseny | 5:22:17 (+22:20) | 50. |
Michael Lynch | 5:27:02 (+27:05) | 55. | |
Gary Trowell | nem ért célba | ||
John Watters | nem ért célba | ||
Jeff Leslie Michael Lynch Gary Trowell John Watters | Csapat időfutam | 2:10:20 (+11:52) | 15. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Döntő | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Döntő | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Kenrick Tucker | Férfi egyéni | Nelson Vails (USA) José Antonio Urquijo (CHI) 11,07 | 3. | Hugo Daya (COL) James Joseph (GUY) 11,23 | 1. | Fredy Schmidtke (FRG) 11,36 | 2. | Gene Samuel (TRI) 11,46 | 1. | Gerhard Scheller (FRG) Nakatake Kacuo (JPN) 11,58 | 1. | Szakamoto Cutomu (JPN) 11,20; 11,51; 11,26 | Gerhard Scheller (FRG) Marcelo Alexandre (ARG) Fredy Schmidtke (FRG) 11,36 | 3. | 7. | ||||||||
Max Rainsford | Franck Dépine (FRA) Hugo Daya (COL) 11,49 | 3. | Rosman Alwi (MAL) Rodolfo Guaves (PHI) 11,58 | 2. | Leon Richardson (ANT) Heinz Isler (SUI) 11,79 | 1. | Marcelo Alexandre (ARG) 12,68 | 2. | Alex Ongaro (CAN) 11,23 | 2. | kiesett |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Max Rainsford | Férfi egyéni | 1:08,96 | 14. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Dean Woods | Férfi egyéni | 4:49,51 | 6. | Shaun Wallace (GBR) 4:50,80 | 4:43,72 | Jelle Nijdam (HOL) 4:52,98 | 4:48,04 | Steve Hegg (USA) 4:47,07 | 4:55,02 | Bronzmérkőzés Leonard Harvey Nitz (USA) 4:44,03 | 4:44,08 | 4. |
Michael Grenda | Férfi egyéni | 4:51,46 | 8. | Rudi Ceyssens (BEL) 4:49,53 | 4:48,99 | Steve Hegg (USA) 4:37,10 | lekörözték | kiesett | 8. | |||
Michael Grenda Kevin Nichols Michael Turtur Dean Woods | Férfi csapat | 4:28,79 | 2. | Belgium (BEL) Rudi Ceyssens Roger Ilegems Peter Roes Joseph Smeets 4:31,53 | 4:30,19 | Olaszország (ITA) Roberto Amadio Massimo Brunelli Maurizio Colombo Silvio Martinello 4:25,12 | 4:23,56 | Egyesült Államok (USA) Dave Grylls Steve Hegg Pat McDonough Leonard Harvey Nitz Brent Emery 4:29,85 | 4:25,99 |
- Pontverseny
Név | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Körhátrány | Hely. | Pont | Körhátrány | Helyezés | ||
Glenn Clarke | Férfi | 20 | –2 | 8. | 13 | –1 | 6. |
Gary West | 3 | –1 | 18. | kiesett |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Ausztrál férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1984FkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 5 | 0 | 457 | 366 | +91 |
Olaszország (ITA) | 5 | 4 | 1 | 437 | 363 | +74 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 3 | 2 | 383 | 403 | –20 |
NSZK (FRG) | 5 | 2 | 3 | 384 | 376 | +8 |
Brazília (BRA) | 5 | 1 | 4 | 401 | 423 | –22 |
Egyiptom (EGY) | 5 | 0 | 5 | 349 | 480 | –131 |
1984. július 29. 20:00 Sablon:1984FkosárAUSBRA
| Ausztrália (AUS) | 76–72 | Brazília (BRA) | |
(34–38) |
1984. július 30. 20:00 Sablon:1984FkosárYUGAUS
| Jugoszlávia (YUG) | 94–64 | Ausztrália (AUS) | |
(39–28) |
1984. augusztus 1. 9:00 Sablon:1984FkosárAUSFRG
| Ausztrália (AUS) | 67–66 | NSZK (FRG) | |
(31–38) |
1984. augusztus 2. 22:00 Sablon:1984FkosárITAAUS
| Olaszország (ITA) | 93–82 | Ausztrália (AUS) | |
(48–48) |
1984. augusztus 4. 9:00 Sablon:1984FkosárAUSEGY
| Ausztrália (AUS) | 94–78 | Egyiptom (EGY) | |
(38–37) |
- Negyeddöntő
1984. augusztus 6. 17:00 Sablon:1984FkosárESPAUS
| Spanyolország (ESP) | 101–93 | Ausztrália (AUS) | |
(45–38) |
- A 7. helyért
1984. augusztus 10. 10:00 Sablon:1984FkosárAUSFRG2
| Ausztrália (AUS) | 83–76 | NSZK (FRG) | |
(46–42) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Ausztrália (AUS) | 7. |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Ausztrál női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
A bronzéremért játszott | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat Sablon:1984NkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 431 | 265 | +166 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 4 | 1 | 292 | 302 | –10 |
Kanada (CAN) | 5 | 2 | 3 | 313 | 334 | –21 |
Kína (CHN) | 5 | 2 | 3 | 318 | 348 | –30 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 1 | 4 | 266 | 317 | –51 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 1 | 4 | 293 | 347 | –54 |
1984. július 30. 14:30 Sablon:1984NkosárCHNAUS
| Kína (CHN) | 67–64 | Ausztrália (AUS) | |
(28–22) |
1984. július 31. 9:00 Sablon:1984NkosárUSAAUS
| Egyesült Államok (USA) | 81–47 | Ausztrália (AUS) | |
(51–28) |
1984. augusztus 2. 9:00 Sablon:1984NkosárCANAUS
| Kanada (CAN) | 56–45 | Ausztrália (AUS) | |
(30–18) |
1984. augusztus 3. 9:00 Sablon:1984NkosárKORAUS
| Dél-Korea (KOR) | 54–48 | Ausztrália (AUS) | |
(29–16) |
1984. augusztus 5. 18:30 Sablon:1984NkosárAUSYUG
| Ausztrália (AUS) | 62–59 | Jugoszlávia (YUG) | |
(25–31) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Ausztrália (AUS) | 5. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Margaret McIver | C. K. | Egyéni | 1202 | 42. | kiesett |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Jeff McVean | King Omega | Egyéni | 12,50 | 22. | 24,25 | 25. | 36,75 | 26. |
Greg Eurell | Mr. Shrimpton | 16,50 | 29. | kiesett | ||||
George Sanna | Kite | 24,50 | 36. | kiesett | ||||
Greg Eurell George Sanna Jeff McVean Guy Creighton | Mr. Shrimpton Kite King Omega Conclusion | Csapat | 56,00 | 10. | 36,00 | 9. | 92,00 | 9. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Andrew Hoy | Davey | Egyéni | 65,00 | 24. | 10,00 | 11. | 5,00 | 23. | 80,00 | 15. |
Mervyn Bennett | Regal Reign | 66,60 | 29. | 10,80 | 13. | 10,00 | 34. | 87,40 | 19. | |
Vicki Roycroft | Looking Ahead | 67,40 | 31. | 23,60 | 18. | 0,00 | 1. | 91,00 | 21. | |
Wayne Roycroft | Regal Monarch | 70,60 | 36. | kizárták | kiesett | |||||
Andrew Hoy Mervyn Bennett Vicki Roycroft Wayne Roycroft | lásd fentebb | Csapat | 199,00 | 8. | 44,40 | 5. | 15,00 | 9. | 258,40 | 5. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Steve Foley | Egyéni műugrás | 543,87 | 9. | 561,93 | 8. |
Egyéni toronyugrás | 489,21 | 10. | 479,43 | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Jenny Donnet | Egyéni műugrás | 432,78 | 12. | 443,13 | 9. |
Valerie McFarlane-Beddoe | 401,13 | 18. | kiesett | ||
Egyéni toronyugrás | 382,08 | 4. | 388,56 | 5. | |
Julie Kent | 371,10 | 6. | 346,44 | 10. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jeff Fenech | Légsúly | René Centellas (BOL) RSC | David Mwaba (TAN) 5:0 | Redžep Redžepovski (YUG) 1:4 | kiesett | 5. | ||
Shane Knox | Pehelysúly | Charles Lubulwa (UGA) 1:4 | kiesett | 33. | ||||
Renato Cornett | Könnyűsúly | Viorel Ioana (ROM) 4:1 | Hernán Gutiérrez (COL) 5:0 | Cson Cshilszong (Jeon Chil-Seong) (KOR) 1:4 | kiesett | 9. | ||
Richard Finch | Nagyváltósúly | erőnyerő | Christopher Kapopo (ZAM) 1:4 | kiesett | 17. | |||
Brendon Cannon | Középsúly | Rick Duff (CAN) 0:5 | kiesett | 17. |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Úszás | Lövészet | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Alex Watson | Egyéni | 1:36,48 | 1010 | 30. | 25–26 | 758 | 27. | 3:29,651 | 1196 | 23. | 191 | 934 | 19. | 13:04,85 | 1210 | 5. | 5108 | 15. |
Matthew Spies | 1:37,80 | 1010 | 31. | 22–29 | 692 | 39. | 3:36,794 | 1140 | 33. | 185 | 802 | 42. | 13:30,37 | 1134 | 21. | 4778 | 31. | |
Daniel Esposito | EL | EL | 50. | 17–34 | 582 | 45. | 3:16,647 | 1300 | 6. | 189 | 890 | 31. | 13:14,58 | 1181 | 10. | 3953 | 50. | |
Alex Watson Matthew Spies Daniel Esposito | Csapat | 2020 | 16. | 2032 | 15. | 3636 | 7. | 2626 | 10. | 3525 | 3. | 13 839 | 14. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Phil Adams | Szabadpisztoly | 550 | 20. |
Alan Smith | Sportpuska, fekvő | 591 | 17. |
Sportpuska, összetett | 1141 | 17. | |
Bryan Wilson | Futócéllövészet | 564 | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Patricia Dench | Sportpisztoly | 583 (szétlövés: 196) | |
Sylvia Muehlberg | Légpuska | 373 | 26. |
Sportpuska, összetett | 549 | 26. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Eli Ellis | Trap | 190 | 6. |
Terry Rumbel | 189 | 7. | |
Ian Hale | Skeet | 193 | 8. |
Alec Crikis | 190 | 24. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Bill Stellios | 67,5 kg | 137,5 | 6. | 165,0 | 7. | 302,5 | 7. |
Tony Pignone | 75 kg | 147,5 | 2. | 170,0 | 10. | 317,5 | 7. |
Robert Kabbas | 82,5 kg | 150,0 | 2. | 192,5 | 2. | 342,5 | |
Dean Lukin | +110 kg | 172,5 | 3. | 240,0 | 1. | 412,5 |
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Zenés gyakorlat | Összesítés | Zenés gyakorlat | Összesítés | |||||
Pont | Hely. | Pont | Pont | Hely. | Pont | Pont | Helyezés | ||
Donella Burridge | Egyéni | 79,883 | 32. | 86,40 | 166,283 | 12. | kiesett | ||
Lisa Steanes | 78,500 | 39. | kiesett | ||||||
Donella Burridge Lisa Steanes | Páros | 79,192 | 13. | 85,40 | 164,592 | 13. | kiesett |
Torna
Bővebben: Torna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Werner Birnbaum | Talaj | 18,90 | 49. | kiesett | |
Ugrás | 19,55 | 25. | kiesett | ||
Korlát | 18,75 | 50. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,10 | 56. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,40 | 25. | kiesett | ||
Lólengés | 18,90 | 38. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,60 | 43. | 114,100 | 31. | |
Rob Edmonds | Talaj | 18,90 | 49. | kiesett | |
Ugrás | 19,55 | 25. | kiesett | ||
Korlát | 17,95 | 66. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,10 | 67. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,90 | 58. | kiesett | ||
Lólengés | 17,05 | 70. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 110,45 | 68. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Kerry Battersby | Talaj | 18,35 | 59. | kiesett | |
Ugrás | 18,35 | 63. | kiesett | ||
Felemás korlát | 17,85 | 50. | kiesett | ||
Gerenda | 17,75 | 59. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 72,30 | 59. | 72,650 | 33. | |
Kellie Wilson | Talaj | 18,30 | 60. | kiesett | |
Ugrás | 18,40 | 62. | kiesett | ||
Felemás korlát | 16,95 | 61. | kiesett | ||
Gerenda | 18,55 | 33. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 72,20 | 60. | 72,350 | 34. |
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Ann Maree Kerr | Egyéni | 35,50 | 26. | kiesett | |
Linda Douglas | 34,15 | 33. | kiesett |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Michael Delany | 100 m gyors | 51,22 | 1. | 11. | kiesett | |||
Mark Stockwell | 50,27 | 1. | 1. | A | 50,24 | 2. | ||
100 m pillangó | 55,70 | 3. | 15.* | kiesett | ||||
Glenn Buchanan | 54,86 | 1. | 6. | A | 53,85 | 3. | ||
Peter Dale | 200 m gyors | 1:51,42 | 1. | 7. | A | 1:53,84 | 8. | 8. |
Justin Lemberg | 1:52,73 | 4. | 18. | kiesett | ||||
400 m gyors | 3:53,89 | 1. | 4. | A | 3:51,79 | 3. | ||
1500 m gyors | 15:29,74 | 1. | 9. | kiesett | ||||
Wayne Shillington | 15:25,67 | 3. | 7. | A | 15:38,18 | 8. | 8. | |
Ron McKeon | 400 m gyors | 3:55,06 | 3. | 7. | A | 3:55,48 | 8. | 8. |
Mark Kerry | 100 m hát | 57,15 | 1. | 3. | A | 57,18 | 5. | 5. |
David Orbell | 58,35 | 1. | 14. | B | 58,05 | 1. | 9. | |
200 m hát | 2:04,00 | 1. | 6. | A | 2:04,61 | 8. | 8. | |
Kim Terrell | 2:06,56 | 3. | 19. | kiesett | ||||
Brett Stocks | 100 m mell | 1:03,46 | 1. | 3. | A | 1:03,49 | 6. | 6. |
Peter Evans | 1:02,87 | 1. | 2. | A | 1:02,97 | 3. | ||
200 m mell | 2:21,21 | 2. | 13. | kiesett | ||||
Glenn Beringen | 2:17,29 | 1. | 1. | A | 2:15,79 | 2. | ||
200 m vegyes | 2:08,65 | 4. | 22. | kiesett | ||||
Rob Woodhouse | 2:06,45 | 2. | 9. | B | 2:04,86 | 1. | 9. | |
400 m vegyes | 4:24,85 | 3. | 7. | A | 4:20,50 | 3. | ||
Jon Sieben | 200 m pillangó | 1:59,63 | 2. | 4. | A | 1:57,04 | 1. | |
Greg Fasala Neil Brooks Michael Delany Mark Stockwell | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:19,94 | 1. | 1. | A | 3:19,68 | 2. | |
Peter Dale Justin Lemberg Ron McKeon Graeme Brewer Tom Stachewicz | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:26,93 | 2. | 4. | A | 7:25,63 | 4. | 4. |
Mark Kerry Peter Evans Glenn Buchanan Mark Stockwell Jon Sieben Neil Brooks | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:43,93 | 1. | 1. | A | 3:43,25 | 3. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Angela Russell | 100 m gyors | 57,30 | 2. | 28. | A | 58,09 | 8. | 8. |
Michelle Pearson | 56,75 | 1. | 24. | A | 56,83 | 5. | 5. | |
200 m vegyes | 2:17,46 | 2. | 3. | A | 2:15,92 | 3. | ||
200 m gyors | 2:01,49 | 2. | 4. | A | 1:59,79 | 4. | 4. | |
Anna McVann | 2:03,14 | 3. | 8. | A | 2:02,87 | 8. | 8. | |
400 m gyors | 4:15,21 | 2. | 4. | A | 4:13,95 | 5. | 5. | |
800 m gyors | 8:35,19 | 2. | 2. | A | 8:37,94 | 4. | 4. | |
Susie Baumer | 8:56,40 | 6. | 13. | kiesett | ||||
400 m gyors | 4:20,69 | 4. | 15. | B | 4:15,46 | 1. | 9. | |
Audrey Moore | 200 m hát | 2:20,12 | 4. | 16. | B | 2:21,36 | 8. | 16. |
100 m hát | 1:04,96 | 3. | 13. | B | 1:04,15 | 1. | 9. | |
Georgina Parkes | 1:04,90 | 2. | 11. | B | 1:04,52 | 2.* | 10.* | |
200 m hát | 2:14,89 | 1. | 2. | A | 2:14,37 | 4. | 4. | |
Dimity Douglas | 200 m mell | 2:38,47 | 5. | 15. | B | 2:39,33 | 8. | 16. |
100 m mell | 1:12,17 | 4. | 10.* | B | 1:12,00 | 3. | 11. | |
Sharon Kellett | 1:13,43 | 4. | 18. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:33,23 | 1. | 2. | A | 2:33,60 | 5. | 5. | |
Lisa Curry-Kenny | 200 m vegyes | 2:20,57 | 1. | 8. | A | 2:16,75 | 4. | 4. |
100 m pillangó | 1:02,47 | 1. | 9. | B | 1:01,25 | 1. | 9. | |
Janet Tibbits | 1:01,97 | 2. | 5. | A | 1:01,78 | 6. | 6. | |
200 m pillangó | 2:13,74 (szétúszás: 2:15,54) | 3. | 9. | B | nem indult | 17. | ||
Karen Phillips | 2:11,81 | 1. | 2. | A | 2:10,56 | 2. | ||
400 m vegyes | 4:54,28 | 4. | 10. | B | 4:53,37 | 3. | 11. | |
Suzie Landells | 4:54,13 | 2. | 8. | A | 4:48,30 | 2. | ||
Michelle Pearson Angela Russell Anna McVann Lisa Curry-Kenny Janet Tibbits | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:49,61 | 2. | 4. | A | 3:47,79 | 4. | 4. |
Audrey Moore Dimity Douglas Lisa Curry-Kenny Angela Russell | 4 × 100 m vegyes váltó | kizárták | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Greg Hyde | Szörfvitorlázás | 14,0 | (18,0) | 14,0 | 3,0 | 13,0 | 11,7 | 0,0 | 55,7 | 6. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Chris Pratt | Finn dingi | 13,0 | 8,0 | (18,0) | 15,0 | 0,0 | 15,0 | 17,0 | 68,0 | 6. |
Chris Tillett Richard Lumb | 470-es osztály | (35,0) | 17,0 | 24,0 | 16,0 | 35,0 | 18,0 | 35,0 | 145,0 | 21. |
Colin Beashel Richard Coxon | Csillaghajó | (26,0) | 5,7 | 10,0 | 18,0 | 15,0 | 14,0 | 19,0 | 81,7 | 11. |
Christopher Cairns John S. Anderson | Tornádó | 8,0 | 22,0 | 5,7 | (27,0) | 3,0 | 11,7 | 0,0 | 50,4 | |
Dean Gordon Gary Sheard Tim Dorning | Soling | 10,0 | 5,7 | 10,0 | (21,0) | 8,0 | 17,0 | 11,7 | 62,4 | 7. |
James Cook Jamie Wilmot | Repülő hollandi | 18,0 | (20,0) | 18,0 | 20,0 | 11,7 | 16,0 | 16,0 | 99,7 | 15. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Greg Benko | Tőr, egyéni | 7. csoport Jeppe Normann (NOR) | 2. | 7. csoport Haluk Yamaç (TUR) | 3. | 4. csoport Peter Joos (BEL) | 5. | kiesett | 18. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Helen Smith | Tőr, egyéni | 4. csoport Cshö Bongnan (Choi Bok-Ran) (KOR) | 5. | 3. csoport Kerstin Palm (SWE) | 5. | kiesett | 29. | ||||||||
Andrea Chaplin | 2. csoport Sandra Giancola (ARG) | 6. | kiesett | 32. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Ausztrál férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntő csoportkörbe | |
Helyosztó a 7–12. helyért |
- Csoportkör
- C csoport
Csapat Sablon:1984FvíziC
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NSZK (FRG) | 3 | 3 | 0 | 0 | 35 | 18 | +17 | 6 |
Ausztrália (AUS) | 3 | 1 | 1 | 1 | 27 | 20 | +7 | 3 |
Olaszország (ITA) | 3 | 1 | 1 | 1 | 27 | 23 | +4 | 3 |
Japán (JPN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 15 | 43 | –28 | 0 |
1984. augusztus 1. 19:30 Sablon:1984FvíziAUSFRG
| Ausztrália (AUS) | 6–10 | NSZK (FRG) | |
(0–3, 1–2, 3–2, 2–3) | ||||
1984. augusztus 2. 13:30 Sablon:1984FvíziAUSITA
| Ausztrália (AUS) | 8–8 | Olaszország (ITA) | |
(2–3, 2–2, 2–3, 2–0) | ||||
1984. augusztus 3. 08:30 Sablon:1984FvíziJPNAUS
| Japán (JPN) | 2–15 | Ausztrália (AUS) | |
(0–3, 0–4, 2–3, 0–5) | ||||
- Döntő csoportkör
Csapat Sablon:1984FvíziE
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 4 | 1 | 0 | 47 | 33 | +14 | 9 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 4 | 1 | 0 | 43 | 34 | +9 | 9 |
NSZK (FRG) | 5 | 2 | 1 | 2 | 49 | 34 | +15 | 5 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 0 | 3 | 42 | 46 | –4 | 4 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 1 | 1 | 3 | 37 | 48 | –11 | 3 |
Hollandia (HOL) | 5 | 0 | 0 | 5 | 25 | 48 | –23 | 0 |
1984. augusztus 6. 08:30 Sablon:1984FvíziYUGAUS
| Jugoszlávia (YUG) | 9–6 | Ausztrália (AUS) | |
(3–1, 0–2, 3–2, 3–1) | ||||
1984. augusztus 7. 08:30 Sablon:1984FvíziAUSUSA
| Ausztrália (AUS) | 7–12 | Egyesült Államok (USA) | |
(2–3, 1–4, 1–1, 3–4) | ||||
1984. augusztus 9. 13:30 Sablon:1984FvíziAUSNED
| Ausztrália (AUS) | 8–7 | Hollandia (HOL) | |
(2–1, 2–3, 1–1, 3–2) | ||||
1984. augusztus 10. 13:30 Sablon:1984FvíziAUSESP
| Ausztrália (AUS) | 10–10 | Spanyolország (ESP) | |
(3–3, 3–2, 1–2, 3–3) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Ausztrália (AUS) | 5. |
Források
- Australia at the 1984 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál
- Ausztrália-portál