Sovětský svaz na Zimních olympijských hrách 1984
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | URS | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Sovětský olympijský výbor | ||||||||
Vlajkonoši | Vladislav Treťjak |
Sovětský svaz na Zimních olympijských hrách 1984 reprezentovalo 99 sportovců (74 mužů a 25 žen) v 10 sportech.
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Disciplína |
---|---|---|---|
Zlato | Vasilyev, DmitryDmitry Vasilyev Kashkarov, YuryYury Kashkarov Šalna, AlgimantasAlgimantas Šalna Bulygin, SergeySergey Bulygin | Biatlon | Muži štafeta 4 x 7,5 km |
Zlato | Zimjatov, NikolajNikolaj Zimjatov | Běh na lyžích | Muži 30 km |
Zlato | Jelena Valovová Oleg Vasiljev | Krasobruslení | Sportovní dvojice |
Zlato | Vladislav Treťjak Vladimir Myškin Vjačeslav Fetisov Alexej Kasatonov Sergej Starikov Zinetula Biljaletdinov Vasilij Pěrvuchin Igor Stělnov Vladimir Krutov Igor Larionov Sergej Makarov Nikolaj Drozděckij Viktor Ťumeněv Vladimir Kovin Alexandr Koževnikov Sergej Šepelev Michail Vasiljev Alexandr Gerasimov Andrej Chomutov Alexandr Skvorcov | Lední hokej | Turnaj mužů |
Zlato | Fokičev, SergejSergej Fokičev | Rychlobruslení | Muži 500 m |
Zlato | Malkov, IgorIgor Malkov | Rychlobruslení | Muži 10 000 m |
Stříbro | Zavjalov, AlexandrAlexandr Zavjalov | Běh na lyžích | Muži 30 km |
Stříbro | Batyuk, AleksandrAleksandr Batyuk Zavjalov, AlexandrAlexandr Zavjalov Nikitin, VladimirVladimir Nikitin Zimjatov, NikolajNikolaj Zimjatov | Běh na lyžích | Muži štafeta 4 x 10 km |
Stříbro | Raisa Smetaninová | Běh na lyžích | Ženy 10 km |
Stříbro | Raisa Smetaninová | Běh na lyžích | Ženy 20 km |
Stříbro | Natalja Bestemjanovová Andrej Bukin | Krasobruslení | Taneční páry |
Stříbro | Sergej Danilin | Saně | Muži jednotlivci |
Stříbro | Jevgenij Belusov Alexander Beljakov | Saně | Muži dvojice |
Stříbro | Sergej Chlebnikov | Rychlobruslení | Muži 1 000 m |
Stříbro | Sergej Chlebnikov | Rychlobruslení | Muži 1 500 m |
Stříbro | Malkov, IgorIgor Malkov | Rychlobruslení | Muži 5 000 m |
Bronz | Ekmanis, ZintisZintis Ekmanis Aleksandrov, VladimirVladimir Aleksandrov | Boby | Dvojbob |
Bronz | Kira Ivanovová | Krasobruslení | Ženy jednotlivci |
Bronz | Larisa Selezněvová Oleg Makarov | Krasobruslení | Sportovní dvojice |
Bronz | Marina Klimovová Sergej Ponomarenko | Krasobruslení | Taneční páry |
Bronz | Valerij Dudin | Saně | Muži jednotlivci |
Bronz | Oleg Božjev | Rychlobruslení | Muži 1 500 m |
Bronz | Natalja Šiveová | Rychlobruslení | Ženy 500 m |
Bronz | Natalja Petrusjovová | Rychlobruslení | Ženy 1 000 m |
Bronz | Natalja Petrusjovová | Rychlobruslení | Ženy 1 500 m |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Sovětský svaz na Zimních olympijských hrách 1984 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Sovětský svaz ZOH 1984
Sovětský svaz na olympijských hrách | |
---|---|
Sovětský svaz na LOH | |
Sovětský svaz na ZOH |
Země na Zimních olympijských hrách 1984 v Sarajevu | |
---|---|
Afrika | Egypt • Maroko • Senegal |
Amerika | Argentina • Bolívie • Britské Panenské ostrovy • Chile • Kanada • Kostarika • Mexiko • Portoriko • Spojené státy americké |
Asie | |
Evropa | Andorra • Belgie • Bulharsko • Československo • Finsko • Francie • Island • Itálie • Jugoslávie • Kypr • Lichtenštejnsko • Maďarsko • Monako • Německá demokratická republika • Nizozemsko • Norsko • Polsko • Rakousko • Rumunsko • Řecko • San Marino • Sovětský svaz • Španělsko • Švédsko • Švýcarsko • Turecko • Velká Británie • Západní Německo |
Oceánie | Austrálie • Nový Zéland |
Portály: Sport